Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Dzisiejszy dzień w ogrodzie był bardzo udany.Teraz jeszcze przed nami obowiązkowy,pierwszomajowy grill ;:136
Nie mogłam się powstrzymać i na parapecie przy wejściu do domu postawiłam ukochane lilaki,żeby witały gości miłym zapachem:
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Udał się grill? Co wrzuciliście na ruszt? U mnie były marynowane filety. Uwielbiam!
Zapach bzu -bezcenny. Właśnie upajam nos moim bukiecikiem od Córeczki. ;:167
Awatar użytkownika
persymona
200p
200p
Posty: 378
Od: 7 mar 2012, o 15:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Bardzo ładna ławka i jak pasuje do reszty :) mój M wymyślił że chyba nie ma sensu robienie podstawy do hamaka bo tam gdzie jest miejsce wypoczynkowe są świerki i podobno w dobrych odstępach na hamak ;:306 się wymigał...ale będę bacznie obserwować czy hamak zawiśnie ;:109
lato,lato,lato... echże ty :*
Mój mały raj- ogród Magdy
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Magdo ale musisz przyznać, że bardzo rozsądną wymówkę od nierobienia wymyślił. :wink: Gdybym tylko miała spore drzewa w stosownej odległości...
Zawiśnięcie powinno być znacznie szybsze od robocizny. :heja
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

persymona Gdybym tylko miała rozwiesić hamak pomiędzy drzewami to pewnie także wolałabym zaoszczędzić sobie pracy i kosztów.Ławka pasuje do hamaka bo zrobiona jest z tych samych materiałów.Kupiliśmy kiedyś większą ilość kołków (u nas na to mówią kołki orzechowskie) i tym sposobem powstała także piaskownica dla dzieciaków.Przy malowaniu pomagały moje dziewczyny więc stąd te niefotogeniczne zacieki :wink: Trzymam kciuki,żeby Twój mąż dotrzymał słowa ;:333
aneczka1979 Z dwojga złego szybciej samemu zrobić podstawę niż posadzić drzewa w odpowiedniej odległości i czekać aż dorosną ;:306
Grill był bardzo udany pomimo wieczornego pogorszenia pogody.Najważniejsze jest dobre towarzystwo a tego nie zabrakło.Jedzenie było tradycyjne : karkóweczka,kiełbasa,szaszłyki,kaszanka z kapustą kwaszoną,pikantne skrzydełka i spiralki z parówek które dzieciaki uwielbiają a do tego dwie sałatki.Nic specjalnego bo najważniejszy grill sezonu odbywa się w moje imieniny ;:304 Jak przez długie lata nie lubiłam swojego imienia to teraz je cenię bo przynajmniej można fajnie poimprezować w środku lata.
Biegnę teraz szybko do kuchni bo piekę "Panią Walewską" i szkoda żeby mi się kobiecina przypaliła ;:306
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Aniu super ławeczka,fajnie,że mąż taki zdolny i chętny :uszy
Spiralki z parówek? Ciekawe co to? Może i moje dzieci by spróbowały? Podasz przepis?
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

ANIU......a jak powstają spiralki z parówek.....mam tez takiego wnusia który może spiralkę by wciągnął.....
..ja jeszcze w sprawie bujaka i ławeczki.....gdzie kupujecie te okrąglaki do tworzenia bujaków i innych....
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Annes77 Dziękuję w imieniu męża za pochwały.Te spiralki z parówek to żaden specjalny przepis a raczej sposób podania.Postaram się to w miarę czytelnie objaśnić.
Nadziewamy parówkę na patyk do szaszłyków
Obrazek
Nie odrywając noża nacinamy parówkę kręcąc dookoła
Obrazek
Wyjmujemy patyczek
Obrazek
Można posypać przyprawą lub nie,zależy jak kto lubi i pieczemy na grillu jak kiełbasę.Nam najlepiej smakują z ketchupem lub sosem czosnkowym.
Przepraszam za jakość zdjęć ale chciałam w miarę szybko odpowiedzieć.

leszczyna Przepis na spiralki padałam.Ważne jest żeby przy nacinaniu oprzeć ostrze noża na patyczku.Wiadomo,że dzieciaki chętniej coś jedzą gdy jest pomysłowo podane.Co do drewnianych kołków to mąż kupił je w Orzechowie niedaleko Pyzdr.Równie dobrze można użyć zwyczajnych kantówek.

"Pani Walewska" trochę się spiekła ale i tak pysznie smakuje:

Obrazek
mooniczek
100p
100p
Posty: 105
Od: 21 mar 2014, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Same pyszności. :D
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Aniu!
Ławeczka - marzenie! Taki facet w domu to skarb! Zazdroszczę Ci :)
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

ANIU....pomysł na spiralkę kupiony..... ;:196 ;:196
..a po kołki drewniane to ja mam żabi skok.......oj będę eM dziurę w brzuchu wierciła......
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

leszczyna pisze:ANIU....pomysł na spiralkę kupiony..... ;:196 ;:196
..a po kołki drewniane to ja mam żabi skok.......oj będę eM dziurę w brzuchu wierciła......
No to nie ty jedna wiercisz dziurę w brzuchu. :lol: Ale jak to mówią "w kupie siła"... mimo iż tak każda z osobna i po swojemu... :wink: I u mnie pomysł na spiralki kupiony! Syn uwielbia parówy. Nic im nie dorównuje. A mnie pozostało tylko starać się, by kupować te z największą zawartością mięsa. :oops:
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

mooniczek :wit Niestety te pyszności mają taką wadę,że szybko znikają :wink:
Anna55 Dziękuję za komplement.Trzeba jednak pamiętać kto ten brylant oszlifował :;230 Po takiej ilości miłych słów jeszcze mi się chłopina rozpuści.Już teraz coś przebąkuje,że chyba założy własny wątek:Jak zostałem bohaterem w swoim domu :;230
leszczynaSpiralki można też obsmażyć na patelni ale wiadomo,że z grilla wszystko lepiej smakuje.Kołki z Orzechowa bardzo polecam.My kupiliśmy większą ilość i wyszło dość tanio.Jak jeszcze dokupimy to na pewno powstanie druga ławka i stół do kompletu.Tak więc wierć tą dziurę do skutku ;:108
aneczka1979 Z tymi parówkami to wiadomo jak jest.Czasem trzeba dobrze wczytać się w skład,żeby znaleźć mięso.Moja młodsza córcia nie da się oszukać na jedzeniu.Oto jej rozmowa z Babcią w wieku lat około trzech:
-Co Ci zrobić do jedzenia?
-Chcę jakieś mięsko.
-To może przygrzać Ci paróweczkę?
-Ale ja chcę takie prawdziwe mięso!

Pozwólcie,że pochwalę się pierwszymi tegorocznymi plonami z warzywniaka.Może nie takie wielkie jak sklepowe ale za to własne:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”