Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Fantastyczne te Twoje miniaturki, moje mizernie rosną.. w zasadzie jedną nawet straciłam ;:131 Na kwitnienie żółtaska nie masz co narzekać, skoro wypuszcza nowy pęd :D jestem pewna, ze na nim doczekasz mnóstwa kwiatów :wink: pięknie Ci się wybarwił, mój jakiś blady :roll:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko - piękny żółtasek i biały kupiony przez Kasię :D Miniaturki rosną Ci jak na drożdzach, mam nadzieję, że będą dobrze się sprawować i wypuszczą wreszcie pędziki... Czytałam, że doprowadzenie miniaturki do ponownego kwitnienia to spory wyczyn, więc trzymam kciuki, żeby Ci się udało!! :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

gianna pisze: Tomek, przepraszam, nie odpowiedziałam poprzednim razem ;:180 Pisaliśmy w tym samym czasie ;:306
Nie ma sprawy :wink:
Jednak pomylił mi się z innym :D

Ależ kolorowy strzał w tej zbiorówce z amarylisami ;:3
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Alez u Ciebie kolorowo Janeczko ;:oj Wszystko pieknie kwitnie, wiec i na miniaturki pewnie niedlugo przyjdzie pora. Mnie udalo sie tylko jedna doprowadzic do ponownego kwitnienia :roll:
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko ładnie Ci kwitną i mają takie ładne liściory. Co do białego mam takiego też jest jednym z Moich ulubionych i najbujniej kwitnących :wink: Zbiorówka cudna ;:196
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
michal32524
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 12 sty 2014, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

gianna pisze:Osłonka, wielka rzecz :!: Bo w przypadku rzeczonego storczyka, to jest tak:
- foto w słoneczku, tylko w bordo osłonce szklanej, w welurowe wzorki.
Obrazek

- foto z lampą błyskową, zdecydowanie osłonka do wymiany. Tu niestety plastikowa.
Obrazek

Kasiu, Wiki - może być? :;230

Arek, dzięki za wizytę i jak zawsze przemiły komentarz ;:168
Witaj :wit Wspaniała kolekcja a w szczególności podoba mi się ten bordowy ;:167
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Kochani, dziękuję za tak liczne odwiedziny w moim wątku i tak wiele pozostawionym przesympatycznych wpisów. Cóż ja bez Was ... ;:168 ;:196

Wioleczko, nie ukrywam, że niecierpliwie czekam na kwiatki na miniaturkach. Jak się domyślam, nie tylko ja. Jednak z opieką u mnie różnie bywa. Zdarza mi się je przesuszyć, ale jak wiesz, czasami nie mam wyboru.

Kasiu, na takie zestawienie kolorów nigdy sobie nie pozwalałam ;:185 A tej wiosny jakoś koloru mi brak, także nawet fiolet obok czerwonego mnie nie drażni ;:306

Aniu, ja straciłam dwie mini. Mam nadzieję, że tylko dwie.. Tak sobie myślę, że puszczą najpierw listeczki, potem korzonki a potem... pędy kwiatowe. Bo jak nie, to sobie zrobię miejsce na parapecie :;230

Żółtasek rzeczywiście jest teraz ładniutki, latem był bardziej żółty, teraz z domieszką seledynu ;:167 I o dziwo stoi na komodzie, w pobliżu okna.
Pędzik rośnie powoli.

Martuś, z 13 miniaturek, 3 powtórzyły kwitnienie zaraz po sklepowym. Teraz wszystkie bez pędów. Mam nadzieję, że mnie nie zawiodą.

Tomek, wiem, wiem, przedobrzyłam ;:306 Te amarylisy nieźle ostatnio zawróciły mi w głowie. Chyba kolejne uzależnienie mi grozi...

Martusia 325, dziękuję. U Ciebie to jest eksplozja kolorów, ja muszę sobie namiastki stwarzać ;:306
Z postępów miniaturek będę zdawać relacje. Strasznie jestem ciekawa jak się zachowają.
Ile masz maluszków?

Wiki, powiadasz, że Twój białasek identyczny z moim obficie kwitnie? To może i ja będę miała to szczęście. Teraz na odbiciu ma tylko 3 kwiatki. Ależ narobiłaś mi apetytu ;:65

Grażynko, witam serdecznie ;:168
Miło, że i do mnie wpadłaś. Fioletowy choć niewielkich rozmiarów i z małą ilością kwiatków, to ma coś takiego w sobie, że trudno od niego wzrok oderwać. Na fotce nie widać tego efektu, ale naprawdę jest piękny. Teraz się cieszę, że walczyłam o niego (po reanimacji).

Michał, miło mi Cię gościć. Tym bardziej, że tak niewielu panów forumowiczów storczykomaniaków jest z nami babkami.
I Tobie bordowy się podoba?
Dobrze, że to piszecie, bo chwilami zastanawiałam się, czy mam równo pod sufitem. Storczyk ma kilka delikatnych listów i 4 kwiatki, a ja szaleję na jego punkcie... zastanawiające ;:131

Nie ma dziś nowych fotek, proszę o wybaczenie.
Do zobaczenia ;:100
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

To ja jeszcze podpytam nieśmiało... a co u żółciutkiego z hurtowni? Sałatka bez kwiatka? :lol:
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

kahim pisze:Sałatka bez kwiatka? :lol:
Dokładnie tak, śpioch paskudny... ma gdzieś, że pańcia niecierpliwa. Jesienią tak krótko cieszyłam się kwiatkiem, więc teraz tym bardziej się niecierpliwię. A tu nic.
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Hmm... to nieładnie z jego strony ;:185

Pewnie po lecie zakwitnie ;:196
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko zobaczysz jaki las kwiatów Ci wyda pewnego dnia ;:108
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Na to liczę Wiki.Ale on niewielki jest, więc raczej szaleństwo w kwitnieniu mu nie grozi ;:306
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Zupełnie przypadkiem ;:306 zrobiłam sobie skromny upominek.

Obrazek

- Phal. z dwoma pędami i z 3 kwitkami utrzymującymi się w miarę stabilnie. Pudrowa piękność, siostra bliźniaczka (dwujajowa :;230 ) Phal. kahim.


Obrazek


Obrazek


- Phal NN, z 1 pędem, na którym pyszni się odbicie z oczka. Będzie super niespodzianka :tan


Obrazek


- Phal. o kwiatkach koloru żółtego, niestety zaschły i kolorku nie pokażę. Na kwiatki chyba będę czekać dłużej.

Obrazek

Pomimo, że roślinki z wyprzedaży, prezentują się dobrze. Widać młode listki i korzonki.
Kasiu, dziękuję za zakup ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”