Papryka do gruntu. Część 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
gigigimaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wałcz

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Ja wsadzam pod liścienie. Lepiej pion łapią.
Ja też proszę o pomoc bo moja papryka słodka jakoś dziwnie rośnie wysiewałam ją 18 lutego, a część z nich jest mikruśna mimo, że wzeszły nie dużo później niż te co obecnie mają z 8-10 cm wzrostu. A ta ma niecałe 2 cm. Te same warunki i ta sama odmiana opakowanie również po prostu w pewnym momencie przestała rosnąć. Czy taka zdąży dojrzeć i wydać owoce?
Możesz nie lubić ludzi, tłum nawet nienawidzić. Jeśli nie lubisz zwierząt i nie szanujesz przyrody jesteś nikim.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Z tym że wtedy gdy ją pikowałem to wsadzałem pod liścienie, a jak postąpić teraz:
- wsadzić tak jak rosła w doniczce, na taką samą głębokość równą z gruntem:
Obrazek
- wykopać większy dołek i wsadzić aż po miejsce gdzie zaczynają się liście właściwe, tak aby z części zakopanej łodygi wypuściła liście
Obrazek

KOLORY
*czarny- ziemia z rozsady, w której rosła papryka
*owalne liście tuż przy czarnej ziemi to liścienie
*wszystkie liście wyżej to liście właściwe
*brązowy- ziemia na polu
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Paweł,jeśli sadzonka ładna,krępa ,z grubą łodygą- sadź tak ,jak rosła w doniczce lub nieco głębiej,do liścieni. Jeśli wybiegnięta- obrywaj liścienie i sadź do pierwszych liści właściwych.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Dobre szkice Paweł :D
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Moja najwcześniej wysiana papryka z nasion pobranych z owocu sklepowego kwitnie wczoraj robiłem za owada i próbowałem coś zdziałać z jakim efektem to się okaże już niedługo Obrazek
gigigimaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wałcz

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

N o to ja już nie wiem moje są takie male pomimo wysiania w lutym że moje chyba nie dojrzeją bo wasze takie piękne duże a moje liche . Co z nmi nie tak że nie urosły tak duże. Podlewane prawidłowo i stanowisko ekstra a część tak mał w porównaniu do pozostałych
Możesz nie lubić ludzi, tłum nawet nienawidzić. Jeśli nie lubisz zwierząt i nie szanujesz przyrody jesteś nikim.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

gigigimaa pisze:N o to ja już nie wiem moje są takie male pomimo wysiania w lutym że moje chyba nie dojrzeją bo wasze takie piękne duże a moje liche . Co z nmi nie tak że nie urosły tak duże. Podlewane prawidłowo i stanowisko ekstra a część tak mał w porównaniu do pozostałych

Ja prowadzę swoje sadzonki Astvtiem. Rosną bardzo ładnie i nie chorują. Odżywiam je doglebowo i doliściennie. Środek ten zaproponował mi pan z ogrodniczego sklepu. jest to wynalazek polskich uczonych. Całkowicie naturalny nawóz. Polecam go z całego serca ;:108 ;:108 ;:108
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Moje też są małe w porównaniu z tą ze zdjęcia. Ale tak to jest...jak w zeszłym roku siałam papryki, żeby się przekonać czy w ogóle coś z tego będzie, to krzaki były duże i ładne i owocowały jak talala. A w tym roku, jak mi zależy na paprykach bo mam kilka fajnych odmian - to krzaki są nieduże (chociaż są fertygowane zgodnie z zaleceniami z FO i maja ciepło w nogi i słońce)...eh.
Liczę na to, że zanim je wysadzę do gruntu to jeszcze trochę podrosną i owoce zdążą dojrzeć do końca sezonu.
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

krynka pisze:Paweł,jeśli sadzonka ładna,krępa ,z grubą łodygą- sadź tak ,jak rosła w doniczce lub nieco głębiej,do liścieni. Jeśli wybiegnięta- obrywaj liścienie i sadź do pierwszych liści właściwych.
Paprykę sadzimy nie głębiej niż uprzednio rosła w pojemniku - doniczce.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Ok dzięki za odpowiedzi. Czyli obrazek nr. 1 :D .
Pozdrawiam Paweł
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Rozmalinka, a który Astvit stosujesz? jest ich bardzo dużo, który wybrać do warzyw?
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Ja kupuję Astvit w płynie i rozcieńczam wodą w/g stężenia podanego na opakowaniu.
Pozdrawiam. Ania
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Ja moich jeszcze nie dokarmiałem okaz ze zdjęcia dostał chyba raz lub dwa pól dawki nawozu dla warzyw. Stoi na oknie zachodnim gdzie w dodatku na całej ścianie na zewnątrz jest metalowa konstrukcje ala żaluzje która mocno ogranicza ilość wpadających promieni do środka. Wydaje mi się że papryki im szybciej dostana większa doniczkę tym ładniejsze są nie wiem czy to dlatego że lubią mieć rozbudowany system korzeniowy, czy może więcej gleby równa się większe trzymanie wilgoci, woniej podłoże wysycha, może więcej składników które roślina może pobrać bo więcej jest gleby. Pewnie odpowiedzią jest mix wszystkiego.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”