Ogród warzywny na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Odnośnie fasoli sadzi się ją bezpośrednie do gruntu 15 maja musi mieć mocne podpory bo wiadomo na balkonie zawsze może ją połamać silny wiatr . Fasole nie siejemy po sobie przez 4 lata , gleba przepuszczalna , próchniczna , o dobrej strukturze
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

No właśnie chciałam posadzić ją na balkonie, żeby zobaczyć , co z tego będzie i czy mi przypasuje. Póki co rosłaby sobie w domu, a później na balkon. Jeśli M. stwierdzi, że mu pasuje, to chciałam ją uprawiać na działce, a jak stwierdzi, że to nie jego bajka, to zakończy się jedynie na jednorazowym sadzeniu w doniczkach. Chodzi mi o odmianę fasoli szparagowej karłowatej Flambo. Jeśli macie jakieś doświadczenie z tą odmianą, to poradźcie. Jeśli się powiedzie, to chciałabym w roku następnym poświęcić jej kawałek ziemi na działce 2x2m z tyczkami, sznurkami itp
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Fasolka szparagowa jest niska i nie wymaga podpór ale żeby opłacało się siać to na działkę ponieważ posadzisz jedno czy 3 nasionka w donicy a plon będzie mały co prawda będzie parę zbiorów ale skromny . Ja w tym roku znowu spróbuje z fasolką szparagową i zwykłą i zobaczę jak dużo uda mi się zebrać plonu
unspoken13
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2014, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

W jakich donicach sadziłeś tą fasolkę szparagową? To była jakaś odmiana karłowa czy zwykła? Ja już swoją wysiałam, coś tam chyba wstaje, tylko zastanawiam się właśnie nad pojemnikami dla nich..
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

No ja swoją jeszcze namaczam i też się zastanawiam w czym posadzić.
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

unspoken13 pisze:W jakich donicach sadziłeś tą fasolkę szparagową? To była jakaś odmiana karłowa czy zwykła? Ja już swoją wysiałam, coś tam chyba wstaje, tylko zastanawiam się właśnie nad pojemnikami dla nich..
Ja mam takie duże skrzynie ale nie muszą być takie duże takie jak tu
http://rattanartsklep.iai-shop.com/prod ... -RD04.html
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Mnie zeszłoroczne doświadczenia nauczyły, że fasolka szparagowa przyciąga masakryczną ilość pająków, które się chyba złażą z całego osiedla. Bo codziennie znajdywałam między liśćmi z 3 takie o długich nogach :/.
A sadziłam w takich zwykłych balkonowych skrzynkach co mają 15cm wysokości i było w porządku.
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

no ja dzisiaj wsadziłam swoją fasolę do długiej standardowej donicy na balkon. Pająków się nie boję i najwyżej będę codziennie przeganiać je ze swojego balkonu :shock: . Już się nie mogę doczekać, bo to moja pierwsza w życiu fasola.
unspoken13
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2014, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

A jak długa jest ta skrzynka i ile fasolek do niej upychacie? Czy donica 7l wystarczy na jeden krzaczek?
Awatar użytkownika
AsiaG
200p
200p
Posty: 212
Od: 27 cze 2009, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

ja wsadziłam 3 rzędy po 11 lub 12 sztuk fasoli. Doniczka jest chyba 80cm. Zobaczymy, jakby co to zawsze można przesadzić, jakby im było zbyt ciasno
martulek3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 kwie 2014, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywniak na balkonie

Post »

Witam serdecznie :)

Ja w tym roku rozpoczęłam przygodę z ogródkiem na balkonie :) Wciągnęło mnie nie powiem ;)
Wyrasta już mi sałata , szczypior , szpinak i rukolka :) posiałam też maciejkę (uwielbiam jej zapach) , rzeżuchę i koperek.

I piszę do Was z pytaniem -kupiłam nasionka patisona białe i żółte odmiany , tak szczerze to czekają bo nie wiem w co je wysiać i czy nadają się na balkon , dość mały :(
KiniaKinia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 maja 2014, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Początkujący szuka pomocy :)

Post »

Witam Was serdecznie !

Jestem początkującym "ogrodnikiem" (z chęcią założenia ogródka na balkonie) więc proszę w wyrozumiałość :)
Szukałam jakichkolwiek podstawowych informacji na temat naturalnego nawożenia roślin oraz opryskiwania roślinek.

Nurtuje mnie pare pytań i liczę na Waszą wiedzę na ten temat :)
Zakupiłam sadzonki:
*truskawek
*poziomek
*pomidorów koktailowych
*szczypiorku

Przechodzę do pytań:
* czym naturalnym najlepiej nawozić ziemię? Czy do każdej rośliny powinno stosować się inny nawóz czy istniejej może jakiś ogólny, pasujący do wszystkiego? :)
* czy nawieźć ziemię przed zasadzeniem roślin? czy nawóz ma być na jakimś konkternym poziomie w doniczce? (np. nad drenażem?) jak często ją potem nawozić?
* czym opryskiwać rośliny od samego początku? (wiem, że są różne gnojówki, napary, wywary ukierunkowane na różne "problemy" lecz czy istnieje jakiś ogólny wywar? polecacie jakiś?) jak często opryskiwać roślinki?

Dziękuję bardzo za każdą odpowiedź :)
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Początkujący szuka pomocy :)

Post »

Podlewam biuohumusem, ostatnio również dodałam do ziemi obornika w granulkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”