Papryka do gruntu. Część 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Carycę dostałem w prezencie od pewnej miłej forumowiczki bez torebki.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

U mnie to samo było z Carycą, żadna nie skiełkowała na waciku. Podejrzewam że problem może być w tym że kupiłem ją w torebce gdzie nasiona leżały w niej bezpośrednio a nie były zapakowane w dodatkową paczuszkę. Zresztą było o tym pisane. No chyba że były też stare nasiona.
Pozdrawiam Paweł
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Coś w tym jest, z własnymi nasionami nigdy nie miałem problemów, z kupnymi dość często. W tym roku du... dały Lubica i Topero. Z 2 torebek mam 5 krzaków i to bardzo słabych.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

pawelp1320 pisze:U mnie to samo było z Carycą, żadna nie skiełkowała na waciku. Podejrzewam że problem może być w tym że kupiłem ją w torebce gdzie nasiona leżały w niej bezpośrednio a nie były zapakowane w dodatkową paczuszkę. Zresztą było o tym pisane. No chyba że były też stare nasiona.
U mnie nasiona były zapakowane w dodatkową torebkę z datą ważności na koniec 2014 a 2 opakowanie 2017. Jaki masz numer z tyłu opakowania?
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

A u mnie Caryca wzeszła bez problemu, natomiast miałam problem z Robertą odkażone w nadmanganianie potasu skiełkowały tylko 2 szt natomiast dane na wacik bez odkażanie w ciągu 4 dni wszystkie pokazały kiełki.W sumie mam ponad 20 sadzonek.
Bożena
Awatar użytkownika
Mariola O
100p
100p
Posty: 191
Od: 25 sie 2011, o 07:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świdnik

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Ja równiez miałam problem z Carycą. Dwa lata próbowałam ja wysiewać i nic z tego nie wyszło. A torebka nasion ok. 8zł kosztowała.
Dopiero w tym roku dostałam nasionka z akcji wymiany i te wzeszły bezproblemowo.
Czyżby w sklepach ogrodniczych były stare nasiona z przebijaną datą :?:
Mój zielony dom http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=46962" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam, kupię, zamienię się http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 91&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Na żywności się przebija daty, to co dopiero na nasionach.
Działkowicz to taki biały Murzyn, co można mu wszystko wcisnąć.
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

logitech, widzę, że siałeś w tunelu m.in. majeranek. Ile czasu czekałeś, aż wzejdzie? posiałam tydzień temu i ani śladu życia. to normalne? obok siałam też brokuły i wzeszło całe 70 sztuk. tylko majeranek i tymianek milczą. No i papryka, ale ona chyba potrzebuje więcej czasu
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Czy ja dobrze czytam, że siałeś teraz w tunelu paprykę?? :shock:
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Siałam pod koniec kwietnia, zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu. Nie powiem teraz jaka to odmiana, bo opakowanie zostało na działce, ale na pewno można ją było jeszcze wysiewać. W naszym rejonie wszystko się też trochę z wysiewem przesunęło o jakieś dwa tygodnie. zimno było niemiłosiernie, w nocy przymrozki, także raczej nie powinno być problemów. A jeśli będą, to trudno. :D uwielbiam eksperymenty ;)
x-H-3
---
Posty: 79
Od: 17 wrz 2013, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Wschody CARYCY z paczki 100% .Rośnie jak szalona i ma już pierwszy pąk .W sobotę powędruje do miejsca docelowego czyli do gruntu.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

luthiew pisze:logitech, widzę, że siałeś w tunelu m.in. majeranek. Ile czasu czekałeś, aż wzejdzie? posiałam tydzień temu i ani śladu życia. to normalne? obok siałam też brokuły i wzeszło całe 70 sztuk. tylko majeranek i tymianek milczą. No i papryka, ale ona chyba potrzebuje więcej czasu
Majeranek siałem w pojemniki w domu a potem wynosiłem do tunelu. Nasiona były ugniecione na ziemi i zaczęły kiełkować ok. 4 dnia

-- 9 maja 2014, o 17:23 --
Haneczka2013 pisze:Wschody CARYCY z paczki 100% .Rośnie jak szalona i ma już pierwszy pąk .W sobotę powędruje do miejsca docelowego czyli do gruntu.
A możesz podać numer z tyłu paczuszki?
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 281
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Z Caryca F1 mój pierwszy rok, też miałem problemy ze wschodami. Pomogło podkiełkowanie w około 25 stopniach, trwało to długo a wschody były bardzo nierównomierne i rozciągnięte w czasie. Nasiona kupione w tym roku z datą do 12/2015 410025643/G59.
Mariola O pisze:Ja równiez miałam problem z Carycą. [...]Dopiero w tym roku dostałam nasionka z akcji wymiany i te wzeszły bezproblemowo.
Z nasion z akcji to już Caryca niekoniecznie wyrośnie ...
pawelp1320 pisze:Podejrzewam że problem może być w tym że kupiłem ją w torebce gdzie nasiona leżały w niej bezpośrednio a nie były zapakowane w dodatkową paczuszkę. [...] No chyba że były też stare nasiona.
Caryca jest mieszańcem, odmianą polską i nasiona można kupić tylko od jedynej słusznej firmy na P pakowane tak samo:
http://www.coboru.pl/Polska/odm_szczego ... nrodm=6924
chyba pozostaje za rok szukać tych z najdłuższym terminem bo innego wyjścia nie ma...
pozdrawiam, Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”