Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
retikulum
50p
50p
Posty: 57
Od: 26 mar 2013, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wwa

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

vehicula - mam pierwszy raz tego maliniaka (a w ogóle drugi raz w życiu pomidory na balkonie) i nie potrafię Ci dać jakichś dobrych, sprawdzonych rad. W każdym razie ja nie zamierzam go obcinać, polować na wilki - wygląda mi na takiego, któremu wystarczy dać rosnąć. Ale czy mam rację - okaże się w sierpniu.

noriska - tak, to skrzynka docelowa. Ponieważ w tym roku mnie poniosło z ilością pomidorów na jeden jedyny metr kwadratowy mojego balkonu to muszą rosnąć w takiej. Liczę się z trudnościami, ale mam też nadzieję, że się uda, ponieważ to jest skrzynka samonawadniająca, a pomidory są/będą fertygowane polecanym tu florowitem. A poza tym wszystko, co siałam, to MIAŁY BYĆ KARŁY, ale już widzę, że dla mnie i dla opisywacza w firmie nasiennej "karzeł" oznacza coś innego :D

Zobaczymy w lecie, jaki będzie wynik tych moich eksperymentów, co go przetrwa i będzie się nadawało na przyszły rok :)
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ja miałam Maliniaki dwa lata, to nie są koktajlówki. Nasiona miałam od Plantico. Moje Maliniaki były wysokie 80 - 100 cm. Absolutnie nic nie wyrywać. Krzaki są krępe, silne. Owoce bardzo smaczne. Jego największa zaleta u mnie, to niezniszsczalność w gruncie. żadnych chrób i to bez oprysków.
Poszukam linku ze zdjęciami :wit

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... k#p3179892

I jeszcze może to Cię jeszcze zainteresuje

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... k#p2605447
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
MonkaD
50p
50p
Posty: 85
Od: 22 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ale kiszka, koralik i malinowy kapturek piękne, a na dolnych liściach maskotki są plamki, co to takiego ?
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Gdzie one aktualnie stoją? Wygląda jak poparzenie słoneczne.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Chyba przehartowane :wink: Mam to samo na kilku krzakach.Nic im nie będzie,te liscie i tak z czasem do usunięcia.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
MonkaD
50p
50p
Posty: 85
Od: 22 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Myślałam że to jakaś choroba, która mi je bidulki zniszczy, uff. Stoją na balkonie na półce, pół metra od ścianki. Słońce mają od godz. 13 do 17. Może przestawić je na podłogę ? A zniszczone liście usunąć czy zostawić ?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

MonkaD pisze: Stoją na balkonie na półce, pół metra od ścianki.
A ścianka pewnie pomalowana na biało.
Awatar użytkownika
MonkaD
50p
50p
Posty: 85
Od: 22 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Tak to wygląda, czyli podłoga lepsza ? Te w większych donicach obecnie stoją na podłodze, a te w mniejszych na skraju tej półki.
Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ja poważnie zapytałem o kolor ściany pod którą/ czy przed którą/ stoją pomidory. Bardzo często powodem poparzeń roślin jest kolor ściany pod którą stawiamy doniczki. Biała ściana odbija światło słoneczne zwiększając natężenie oświetlenia .
Awatar użytkownika
vehicula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 2 lip 2012, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Skąd czerpać wiedzę odnośnie tego, czy pomidor jest samokonczacy czy wysoki? Tomate piszesz 8-) żeby nic nie obrywać w maliniaku, a producent - wyraźnie zaleca prowadzenie pomidora na 2-3 pędy. Skoro tak, to oznacza to że pomidor nie jest samokończący i należy usuwac pędy pod 1 gronem.

Ponowię też pytanie, ponieważ obecna forma prowadzenia dyskusji na forum powoduje, że gubi sie wątek, czy pytanie jednej osoby, podczas gdy inna zada kolejne pytanie na które odpowie np. 7 osob, a w tym czasie ktoś doda 5 zdjeć. Robi sie trochę bałagan. ;:145 Trudno wtedy oczekiwać że ktoś będzie przekopywal temat, żeby trafić na moje pytanie by na nie odpowiedzieć :D

Mam problem z obrywaniem wilków na pomidorach koktajlowych. Na opakowaniach nasion nie jest napisane czy są samokończące, czy wysokie. Czy ktoś wie jak rozgryźć tą kwestię?

Nie chcę być źłe zrozumiany. Nie mam zamiaru nic krytykować, bo jestem tylko gościem na forum, na którym uzyskałem pomoc w moich ogrodniczych problemach. Opisuje tylko sytuacje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MonkaD
50p
50p
Posty: 85
Od: 22 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

forumowicz, domyśliłam się i dlatego napisałam, że stoją na skraju półki, czyli ok. 50 cm od ściany, nie sądziłam że to jest zbyt blisko ściany, ale widocznie tak jest. Przestawiam na podłogę, a szkoda, bo miały zwisać maskotki w dół z półki. Muszę jakieś kwietniki kupić dla nich.
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Chyba forumowicz miał na myśli że mają za dużo światła podczas hartowania, później będzie ok? Też mnie to interesuje bo chcę pobielić sciane na której stoi mój foliak i teraz mam zagwozdke?
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

vehicula - na to nie ma sposobu, trudno, zawsze możesz ponowić zapytanie.
Co do obrywania wilków - moja propozycja:
Masz 2 krzaki tego pomidora? wyluzuj, potraktuj uprawę jak zabawę, jednemu obrywaj wilki i prowadź na 2-3 pędy, drugiego puść na żywioł. Pod koniec sezonu porównasz plon - ale i tak na obu będziesz miał pomidorki :D
Uprawa pomidora ma być fajną zabawą, jesteśmy amatorami :wit
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”