Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witam :wit
W tym roku zagościł na moim balkonie duet: pelargonia bluszczolistna pełna w kolorze biskupim i właśnie wspomniany wilczomlecz. Już teraz wygląda to ładnie. Planuję także kompozycje z pelargonii rabatowych i lobelii.
Ewa
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja zaszalałam tylko z jedną donicą, w sensie eksperymentu - szałwia, osteospermum i złocienie karłowe. Zobaczymy jak długo będę się tą kompozycją cieszyła :)
Obrazek

Na parapetach kompozycje pelargonii z goździkami :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja wczoraj kupiłam calibrachoa million bells w kształcie gęstej kulki obsypaną pąkami (najczęściej widuję z dłuższymi gałązkami).Posadzę w misie i ciekawa jestem jak to wyrośnie i czy wyrośnie, bo ogólnie to często nie mam do nich szczęścia, potrafią nagle z niewiadomych przyczyn oklapnąć po posadzeniu.Ogólnie to droższe były od tamtych.Może podlewane skarlaczem, albo taka odmiana?
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Wizualnie wygląda świetnie. Udana kompozycja. Jaka to szałwia? Bo liście ma takie, jak coś, co kupiłam pod nazwą szałwii fioletowej błyszczącej, ale kwiatostany dłuższe niż moja szałwia lekarska.
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Dzięki, wizualnie też mi się podoba :) czekam jeszcze na kwitnienie złocieni, ale to może potrwać bo to moje siewki :)
A szałwia to nemorosa ostfriesland

Selli7 też mam 3 milion bells, miałam też w zeszłym sezonie i uważam, ze to udane egzemplarze...jak na razie :wink:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Właśnie wróciłam z giełdy kwiatowej w Minikowie (koło Nakła n/Noteć.) -hektary ogrodowego szaleństwa ;:oj .

Wnioski na przyszłość trzeba jechać bez dzieci (3l i drugie 9mies.)-ciężko z zakupami i dziećmi na rękach ;:306 ,
trzeba jechać z określoną kwotą gotówki- by za dużo nie wydać,
jechać najlepiej autokarem (brak organizacji na parkingach -wszystkie są płatne a każdy na nich jedzie i parkuje jak chce)
Trzeba się rozejrzeć w cenach na początku targu ceny są wyższe niż w środku i tak pelargonie były od 6zł nie specjalne do 5 za bardzo ładne sztuki.
Jest wiele kwiatowych perełek
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Aniu naprawdę jesteś zachwycona tegorocznym Minikowem ;:185 ? Ja mam zupełnie odwrotne wrażenia. Kicha totalna. Z rabatowych kiepski wybór, wszystko na jedno kopyto. Sprzedawcy zlewają klientów i wciskają i mówią, kity takie, jakie klient chce usłyszeć. Wystarczy lekko podpuścić i bajki wymyślają jakich mało. Najbardziej się zdrzaźniłam na stoisku u producenta host. Przepraszam z niego producent host jak z koziej dupy trąba, bo skoro nie wie jakie ma funkie na stoisku i ja mu mówię, że to Stiletto, a on bierze długopis i sobie zapisuje no to sorry. Bardzo mało profesjonalnie i byleby wypchnąć towar.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Z tymi kitami to faktycznie czasami bajer na poczekaniu. Facet na początku mówi że sprzedaje gipsowe figurki komuś później daje rabaty a jeszcze później mówi że sam je maluje..... byle sprzedać. Bardzo dużo było pelargonii i jednorocznych i w cenach takich jakie są na lokalnych ryneczkach. Niestety całości nie ogarnęliśmy bo z dzieciakami na rękach było ciężko ale wózek małego się przydał na zakupy :;230 . Generalnie babeczki się męczyły kupowały kwiaty i na bieżąco nosiły do aut.... trochę to niewygodne. Najgorzej było wyjechać zero organizacji.....

W przyszłym roku warto jechać rozejrzeć się ale taniej bywa na promocjach w marketach i jeszcze nie trzeba za parking 5zł płacić....
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witam wszystkich w tym wątku. :wit
Czy ktoś uprawia może miniaturowe pelargonie angielskie?
Pozdrawiam. Ania
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Miałam jedną w zeszłym sezonie, piękna była :)
Obrazek
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja też miałam w ubiegłym sezonie. Teraz też będę polować. Zastanawiam się, czy można gdzieś dostać nasiona.
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

hugomir_a, powiem tylko WOW!

Gdzie sie kupuje takie cudeńka?
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 164
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

hugomir_a
Dołączam się do zachwytów i również jestem ciekawa gdzie takie cacko można kupić :?: Ale ślicznotka, buzia na jej widok sama się rozdziawia ;:108
Ja już na ten rok komplet roślin na balkony mam, nawet chyba kolanem upychać będę musiała :lol: , ale w przyszłym roku, kto wie ...
Jest tak cudna, że aż mniej już mi się podobają te pelargonie, które kupiłam, i o kolorowych liściach, i w wielu kolorach kwiatów, w większości bluszczolistne. Każda jest inna, bo chcę przetestować, które najlepiej będą się czuły na moich balkonach, najlepiej pozwolą się poprowadzić i najbardziej przypadną mi do serca.
Z jakiego miesiąca pochodzi zdjęcie ? Chodzi mi o to, czy jest to już pełnej, maksymalnej wielkości roślina, czy w trakcie wzrostu, rozrostu jeszcze ? Ile cm śr. i wys. miała doniczka, czy pamiętasz ?

Rozmalinko, wobec tego, że jest to niewątpliwie rarytas, byłabym bardzo ostrożna z kupowaniem nasion, bo to niczym kupowanie kota w worku. No, chyba, że znalazłabyś naprawdę godnego zaufania producenta, by nie zostać nabitą w butelkę. Należy pamiętać, co na pewno wiesz, że rozmnażanie generatywne, z nasion, niesie większe ryzyko - nie daje gwarancji powtórzenia cech rośliny matecznej. Poza tym, o ile mi wiadomo, niektóre kultywary - rośliny powstające wskutek manipulacji w genach dla uzyskania pewnych trwałych cech, nie zawsze tworzą nasiona lub są one bezpłodne i nadają się wyłącznie do rozmnażania wegetatywnego. Mój nos mi podpowiada, że to będzie kultywar, jak wiele tych bardziej wymyślnych odmian roślin ozdobnych.
Może po prostu lepiej zapolować na roślinę i samej ją potem rozmnażać z sadzonek, jeśli one łatwo dadzą się sadzonkować. Mało jeszcze wiem o pelargoniach, lecz czytałam, że niektóre są dość trudne, sadzonki niby się ukorzeniają, po czym padają z niewiadomych przyczyn.
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”