Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Mała kosiarka spalinowa ,z dobrym silnikiem briggs stratton , lub hondy , żadnego badziewia made in china , widzę po znajomych , zawsze się to źle kończy.


A do Pani Richeza,

Witam
Ja mam działkę 2500 m2 , koszę trawę kosiarką z silnikiem 6,5 KM i oczywiście z napędem , no daje radę , nachodzić się trzeba ;:219 . Teraz bym na pewno kupił co najmniej Husqvarna Rider 850 , albo Stiga ,po pacz
jak sprzęcior hula na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=Zx0ODX8Z3kw , https://www.youtube.com/watch?v=SnELz1vaIJQ .a jeśli masz kase to https://www.youtube.com/watch?v=7FazxsKRm8w . Masz do koszenia ponad 1/3 hektara , jak masz czas i ochotę na moc gimnastyki przy koszeniu trawy , to kup kosiarkę z napędem , lub bez w tedy gimnastyka będzie efektywniejsza :lol: o dużym silniku niekoniecznie z koszem ,z bocznym wyrzutem , bo trudno sobie wyobrazić ,że przy tych hektarach będziesz co chwila odpinać kosz.Takiego używanego Ridera można kupić coś koło 3000 zł. Popatrz na Allegro , Tablicy.
Rider ma tą przewagę nad traktorkiem ,że praktycznie skręca w miejscu.

Usunięto spam, pomid.
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Wydać na kosiarkę 1000 zł do trawnika 100 m2 to dość nierozsądne, ale co kto lubi. A części do kosiarki też kosztują, olej, benzyna, nóż...
magdalenca
100p
100p
Posty: 198
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Kosiarka - duży problem dla małej kobiety

Post »

Niestety, na dużą działkę najlepiej sprawdzi się kosiarka-traktorek. Po prostu będzie szybciej i wygodniej. Teściowie mają dużą działkę, ok. 5000 m2, z czego do regularnego koszenia jest pewnie ok. 2500-3000 m2. Mają kosiarkę taką do prowadzenia, z napędem, spalinową. Kosi ładnie, ale ileż to trwa, chodzi się za nią godzinami :) W sezonie trzeba dzielić koszenie na kilka tur, co się skosi to odrasta i tak w koło macieju ;)

Na własnej działce (też duża, ponad 3000 m2) planujemy w przyszłości właśnie traktorek ogrodowy z możliwością rozbudowywania (koszenie, odśnieżanie, bronowanie).
a jaka kosiarke radzicie na duza dzialke? zostalam posiadaczka (jeszcze nie wiem czy sie cieszyc) dzialki 3660 m kw.
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Witam,

chciałbym wrócić do tematu. Byłem u speca od wszelkiego rodzaju sprzętu ogrodowego i zawyrokował, że moja bebnówka nie nadaje się do niczego. Jest to jakiś stary model, który jego zdaniem więcej spędził czasu rdzewiejąc niż kosząc. Jaka jest prawda nie wiem gdyż nabyłem ją razem z działką.

Byłem również w sklepach i na naszym terenie ceny bebnówek to ok 300 zł. Ktoś wyżej pisał, że działają całkiem dobrze, jednak trawnik nie jest zbyt równy i obawiam się że skuteczność nowej maszynki będzie podobna do tej starej...

znalazłem jednak jeszcze inne kosiarki spalinowe.

Czy to już byłby lepszy wybór?

Usunięto spam, pomid.
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Ja od roku mam tą z pierwszego linku Harder. Żadna rewelacja ale kosi trawe i już, lekka poręczna, silnik Briggsa 450 trochę pyka w tłumik ale ponoć te silniki tak mają. Farba od spodu odchodzi płatami, musiałem zabezpieczyć minią całe podwozie. Nie mam porównania do innych ale kupiłbym znowu taką samą bo tania i w miarę dobra...
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Kosiarka z L&M

Post »

A ile trawy masz do obkoszenia?
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Kosiarka z L&M

Post »

max 200m2, ale tak że trochę tu trochę tam i nie chciało mi się biegać z kablem, więc kupiłem spalinówke, napędu nie potrzebuje bo mam za dużo zakamarków i różnych zawijasów do koszenia, a ta kosiarka jest lekka i jedną reką wywijasz nią na wszystkie strony...
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Dzięki za informację. Ja mam około 1-1,5 ara więc nawet mniej niż Ty. Bębnówki mam już dość a prądu na działce brak, więc szukam jakiegoś rozwiązania:)

Przeszkodą może być jednak niezbyt równy trawnik. Mój w wielu miejscach ma trochę dołków. Czy taki sprzęt da radę to obkosić?
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Kosiarka z L&M

Post »

Też mam wyboje, kawałki drutów, cegieł, i wiele takich niespodzianek, ale to chyba każda kosiarka reaguje tak samo i nie jest to zdrowe dla niej... między innymi chciałem taką z metalową obudową by wrazie W można było ją wyklepać. Do mojej dorobiłem ręczny gaz, przydaje sie do przedmuchania wylotu sciętej trawy, bo często kosze mokrą...
kamcio03
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 maja 2014, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka niedroga kosiarka spalinowa na mały ogródek - 1500zł

Post »

Witam, jestem "zielony" w kwestii kosiarek, cały czas (16lat) kosiłem jakąś w sumie nie wiem jaką, ale na silniki B&S i działała wyśmienicie, jednak nadszedł czas aby to zmienić. Dlatego też chciałbym zapytać, jaką kosiarkę kupić. Chodzi o spalinową, nie musi mieć napędu, a jak ma to tak żeby można było go wyłączyć, nie za duża do 1500zł. Działka do koszenia to tak 3-4 ary. W sklepie u mnie w mieście próbują mi sprzedać kosiarki firmy.....zmoderowano, innych tam nie mają, dlatego też chciałbym spytać was o opinię.




Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum!

pomidorzanka

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =1&t=29351
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Jaka niedroga kosiarka spalinowa na mały ogródek - 1500zł

Post »

W zeszłym roku także byłem na kupnie kosiarki spalinowej i byłem zainteresowany właśnie ową kosiarką. Jej zaletą jest silnik B&S, funkcja mulczowania jak i również wyrzut boczny jak i również łatwa regulacja kół (jedna rączka) oraz różnica w wielkości kół. Pytając Pana w sklepie o opinię to się tylko uśmiechnął i otwarcie powiedział że nie poleca. U mnie wybór padł na kosiarkę Partnera bez napędu i jak na razie jestem z niej zadowolony.
Nie wiem czy myślałeś o kupnie kosiarki z napędem?
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka niedroga kosiarka spalinowa na mały ogródek - 1500zł

Post »

Na 4 ary kosiarka spalinowa za 1500 zł to naprawdę spora inwestycja. Silniki B&S to najlepiej brać w linii powyżej 625. A wybór jest naprawdę duży. Z firm warto sprawdzić Vikinga, McCulloch, Partner też nie jest zły bo serwisowany i sprzedawany w Husqvarnie. Osobiście jednak kupiłbym na tak mały trawnik coś z elektrycznych a resztę gotówki wydał na inny cel. Opcja to maszyna akumulatorowa, one sa wręcz idealne do takich trawniczków 300 - 500 m2, a ceny ok. 1200 zł. Bez kabla, benzyny, dymu.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka niedroga kosiarka spalinowa na mały ogródek - 1500zł

Post »

Po interwencji moderatora nie widzę jaką kosiarkę poleca Ci okoliczny sklep. Ja jestem wielkim zwolennikiem kupowania w punktach serwisowych bo przynajmniej masz kogoś kto jest za sprzęt odpowiedzialny i zawsze postara się Ci pomóc. Kupowanie w Internecie lub w hipermarketach kładzie odpowiedzialność na Tobie - "kupiłeś to się baw"

1500 to dobra suma na trawnik o takiej powierzchni. Możesz wybrać coś naprawdę dobrego. Z mojego sprzętu z napędem/bez napędu mam Amę LT48. Serwisowalna w każdym miejscu w Polsce i z częściami dostępnymi dosłownie wszędzie.
Z konkurencji polecałbym Vikinga MB253. Salony Stihla/Vikinga są tak powszechne, i dobrze zorganizowane, że nie będziesz miał kłopotów.
Możesz również zajrzeć do Stigi i popatrzeć na Collectory. Niewielkie i bardzo fajne maszyny
Są jeszcze Victusy Allroad i Alko. Z nimi też nie powinno być problemu.
Husqvarny nie polecam nie dlatego, że zła ale nie jestem do niej przekonany. Nigdy nie widziałem jej dobrze w akcji. Dodatkowo z tego co wiem to części są strasznie drogie.

Silniki Briggs&Stratton są produkowane na zasadzie taniej produkcji i przypływają z Chin. Ostatnio stały się kapryśne i jeśli producenci nie wprowadzą szybko zmian to będą mieli poważny kłopot z opinią. Nie uciekaj przed silnikami Loncin bo są naprawdę dobrymi urządzeniami. Jako przykład mogę podać, że Ariens, producent jednych z najbardziej cenionych na świecie odśnieżarek (Stany Zjednoczone) zrezygnował z B&S na rzecz właśnie Loncina bo w testach im wyszło, że ten pierwszy jest bardziej awaryjny od drugiego. Poza tym skoro biorąc Briggsy i tak biorą z Chin... :)

Co do akumulatorowych to w pełni się zgadzam. Są rewelacyjne! Przestrzegam jednak przed kupowaniem w ciemno bo są na rynku maszyny znanych firm a jakość wykonania jest tragiczna. Akumulatorówki najlepiej dotknąć. Mogę tylko powiedzieć, że Green Works robi świetny sprzęt, który pracuje nie tylko jako swoja własna marka ale również pod innymi nazwami w różnych markach.
Dodam jeszcze jedną ważną rzecz. Akumulatorówki mają czas pracy ok 30 min na jednym akumulatorze a czas jego ładowania ok 90-120 min. Często aby skosić trawnik za jednym razem trzeba posiadać dwa lub trzy akumulatory. To czyni to rozwiązanie stosunkowo drogim, mimo iż jest naprawdę wygodne.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”