Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 164
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Rozmalinko, może hugomir_a zdradzi nam sekret, a my jej pięknie podziękujemy ;:180
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 986
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witam,ja takie pelargonie widziałam na targowisku,w cenie 10 zł,wygląda super.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Jeżeli o ścisłość chodzi to ta pelargonia nazywa się ANIELSKA, a potocznie nazywana jest miniaturową angielską.Niby nic, ale ma znaczenie gdy szuka się np. w sieci.Tu o różnicach http://forum.gazeta.pl/forum/w,309,8030 ... _.html?v=2
Pochodzi od pelargonil pachnącej (Pelargonium Crispum) jest kultywarem.Miałam kilkakrotnie odm. Randy, nie tworzyła nasion.
jagusia111

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja dziś na targu kupiłam sadzonkę dokładnie takiej samej za 3 zł. Najdroższe sadzonki pelargonii były po 4,50 zł, surfinia, bacopa po 3 zł. Gotowe kompozycje pelargonii w doniczkach do zawieszania po 15 zł.
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

O to tanio u Was. U nas pelargonie i ładniejsze surfinie po 5 zł. Wiszące kompozycje po 20 zł.
jagusia111

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Też byłam zdziwiona bo w ubiegłym roku płaciłam po 4 zł za surfinie i niektóre sadzonki były mniejsze. Może teraz ceny były niższe dlatego, że padał deszcz i kupujących było mało. Sezon na kwiaty balkonowe jest krótki i sprzedawcy wolą sprzedać nawet po niższej cenie i coś zarobić niż zostać z towarem.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Czy ktoś widział gdzieś w Warszawie niebieskie petunie.Dajcie znać to zaraz polecę,ja w tym kolorze nigdzie nie mogę spotkać.Widzę fioletowe i w takim biskupim kolorze ale niebieskie nigdzie. ;:174
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Czy ktoś sadził w donicach roślinę o nazwie celosja?
duduś
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja ma w skrzynkach dwie jej odmiany.Celozja pierzasta i celosia argentea cristata różowo czerwona lub malinowa bardziej.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Celozja bardzo fajna roślina - wdzięczna bez względu na pogodę mało wymagająca. Są dwie odmiany pierzasta (w kształcie kolorowego płomienia) i grzebieniasta ( w kształcie kolorowego grzebyka) - z tą drugą nie mam najlepszych doświadczeń, lepsza jest pierwsza. Rośliny bardzo szybko rosną (siane z nasion nawet teraz) i długo kwitną mimo tego iż mają czasami ciężkie warunki. Celozja jest w moim stałym repertuarze POLECAM
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Też miałam rok temu celozję pierzastą.
Mocno wytrzymała roślinka, stała na schodach domu i słońce miała od rana do popołudnia. Pięknie komponowała się z mrozkami w donicy.
Celozji miałam 3 kolory - żółty, różowy i pomarańczowy.
Pozdrawiam Kaśka
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

To cieszę się bo kupiłam w medi-paku po 6 sztuk różne kolory ( chyba pierzastą , ale na doniczkach nie jest napisane - ma jednak pierza a nie grzebień - to rozumiem jeszcze lepiej ?)
duduś
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A jeszcze może być ( tak jak u mnie ) kompozycja 2 surfinie koloru różowego + 1 heliotrop.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”