(Zdrowe)uzależnienie cz.II

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Tęczowy NN ;:167
Ktoś Ci porobił krepinowe kwiatki u Valencii, bardzo nietypowo to wygląda ^^

Już nie mogę się doczekać, aż moja zebra zakwitnie...
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

TOP 5, a tylko trzy storczyki? :twisted: Gdzie pozostałe dwa? ;:209
Dla mnie najbardziej urzekająca jest córeczka tatusia ( ;:306 ) ;:oj zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu ;:63
Przeczytałam wszystko ;:333 Twoje poczucie humoru czasem powala mnie na łopatki :;230
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Uśmiałam się przy czytaniu Twojego posta ;:215
Śliczne storczyki, moim ulubieńcem jest jednak buraczek, który uwiódł mnie swoją czerwoną warżką ! ;:167
Pozdrawiam, Marta
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2798
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Tomasz, normalnie nie wiem co powiedzieć, :shock: przeczytałam całą Twoją relację, super kwitnienia. ;:3 A teraz poproszę o ;:196 za przetrwanie ;:306
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Tomku nie mogę się zdecydować który ładniejszy ale chyba jednym z Moich faworytów jest My Way sama mam takiego i tak jak u Ciebie ciągle kwitnie puszcza nowe pędy i tak w kółko po za tym jest cudny ;:167 Co do reszty ależ piękności zgromadziłeś w swojej kolekcji jest co podziwiać. Pogratulować ;:196
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Dzięki za miłe słowa.
Przepraszam, że nie odpisuję i nie męczę Was w Waszych wątkach, ale strasznie zalatany jestem :(
Wpadłem tylko coś podpytać i przy okazji się pochwalić.

Już z dwa lata tu na forum przymierzałem się do dendrobium. Oto jest dzień który dał nam Pan. Dzień Matki się zbliża, to zakupiłem.
Pytania:
1) Czy to normalne, że pędy są tak "gibaśne"? Jakbym odjął podpórkę, to normalnie mam obawy że się złamie.
2) Da radę na balkonie od zachodu? Ciągle słońce grzeje, troszkę się boję, a jednocześnie mnie kusi :)

Na razie tyle. Resztę pytań będę pewnie zadawał z biegiem czasu.

Nie mogę jego koloru złapać, aparat świruje. Bardziej fiolet niż róż.
Obrazek
Obrazek

PS. Nie myślałem, że storczyk może tak mocno pachnieć :) Daje jak radzieckie perfumy z bazarku.
PS2. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Tomku.. Tomaszu...

nie pomogę Ci wiele bo żaden ze mnie dendrobiowy znawca, ale... :wink: myślę, że "gibowatość" pędów jest normalna, wielokrotnie oglądając wyższe dendrobia widywałam właśnie takie jak Twoje. Moje jest króciutkie, ma zaledwie 10 cm albo i mniej (chyba jakaś wersja mini ;:204 ) więc nie mam problemu z ustabilizowaniem pseudobulw, ale myślę, że przy wyższych okazach, podpórki są konieczne.

Ja równiez mam balkon od zachodu i dendrobia bardzo dobrze sobie na nim radzą. W pełnym słońcu są od godziny 15:00/16:00 i nic im się nie dzieje. To znaczy tak było w poprzednim roku bo w tym wyniosłam jeszcze katleje i vandy, więc cieniuję je taka tiulową firaneczeką :wink: natomiast dendrobia u mnie były wyjątkowo tolerancyjne na dużą ilość światła, bez problemu stały przy południowym oknie.. postaraj się je ewentualnie lekko zacieniować np. ustawiając je za jakąś większą rośliną/koszem/fotelem?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

;:oj prześliczne dendrobium, też mam takie ;:224 grubaśne potrzebują podpórki, w moim same patyki powpychane jeszcze trochę i doniczki zabraknie ;:306
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Tomku jakie cudne to dendrobium ;:oj piękny zakup. Co do ich podpierania ja mam to samo muszą mieć podpórki bo by sie złamały pewnie :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4204
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Siemanko Tomek :wit
Bardzo fajne dendrobium nobile ;:138
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Dinda
50p
50p
Posty: 56
Od: 8 sie 2012, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Witaj. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej kolekcji ;:138 . Moja lista chciejstw znowu się wydłużyła, matko kochana popadam w paranoję ;:223 .
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Witaj.
Chyba muszę zacząć się leczyć bo jak oglądam te cuda to lista chciejstw ;:124 wydłuża się
niemiłosiernie a parapety nie chcą się rozciągnąć ;:145
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: (Zdrowe)uzależnienie cz.II

Post »

Witajcie, trochę odkurzę na szybko :wink:
NIKA 2011, Dinda miło poznać :oops:

Szybkie sprawozdanie. My Way pobiło u mnie rekord i kwitnie już 2 lata i 3 miesiące i jeszcze z miesiąc pociągnie, ale tym razem nie przeżyje tego tak ładnie jak poprzedni rekordzista. Został mu się jeden liść, i ogólnie jest w marnej kondycji.

Inne żyją normalnie, co ma kwitnąć to kwitnie, strat brak. Miniatury to u mnie niewypał, nie wytrzymują mojego zimnego chowu, nie mogę trafić z moczeniem.
Doszły 2 nowości, jedna taka sobie, druga taka >>
Obrazek

ot i wszystko.
Nie udzielam się ostatnio, bo troszku zalatany jestem :roll:
Pozdrawiam serdecznie :wit (nie obrażajcie się, jak nie będę odpowiadał na konkretne posty, wiecie że Was uwielbiam ;:168 )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”