Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 345
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

A to moje na dzień dzisiejszy, birdhause i kobra.

Obrazek
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Ładne zdrowe listki. Ja mam dwie sadzonki i mam nadzieję, że przyjmą się w gruncie
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Kobra i birdhouse też mi porosły ale z dippierem mam problem. Orientujecie się może czy to możliwe żeby aż taka różnica (już chyba ponad dwa tygodnie od pierwszych kiełków) była w czasie wschodów między odmianami?
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Mam do wydania nasiona tykwy Zucca . Jej zdjęcia wystawie później. Testowe nasiona ładnie wykielkowaly więc śmiało można jeszcze sadzic.
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

No i obiecane zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
kamila249
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 mar 2014, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

W tym roku pierwszy raz będę sadzić tykwę (trochę się zagapiłam i dopiero jakiś tydzień temu posadziłam kilka nasionek do doniczek, ale nie wschodzą, a chyba po jakim czasie powinno już się coś pojawiać?). W sobote mam zamiar posadzić nasiona do gruntu, czy ktoś tak robi? Bo widzę, że chyba wszyscy mają już przygotowane siewki czy nawet większe roślinki :)
1. Czy moczył ktoś nasiona przed posadzeniem w naparze z rumianku?
2. Czy przykrycie zasianych nasion połówkami butelek jest dobrym rozwiązaniem? Coś a'la malutka szklarnia :)
3. Właśnie zaczyna mocno pasać i zapowiadają na weekend duże opady - czy powinnam się wstrzymać z tym sianiem aż te deszcze ustaną?
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

W zeszłym roku sadziłem bezpośrednio do gruntu. Co prawda trochę trwało zanim wykiełkowały ale w końcu się udało i powschodziły ładne rośliny.
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2004
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Z moich 5 sadzonek tykwy zostały dwie, z czego jedna padnie raczej :( Niestety kiełkowały bardzo słabo z tych co miałam. Chyba je za bardzo podlewałam, bo zgniły od korzenia. Albo za ciepło miały ;/
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

A ja sobie nie mogę z moimi poradzić, najwyższa ma 65 cm wzrostu. Od poniedziałku jak tylko pogoda się poprawi idą na grządkę przy altanie.
Obrazek
Spójrz vanyavala jakie piękne są Twoje dzieci
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Ja właśnie zrobiłem dosianie bo wszystkie odmiany mi ładnie powschodziły i w sumie gdyby nie prognozy pogody to już by można było sadzić (choć kilka dni więcej dobrze im w sumie zrobi), ale dipper się zbuntował. Dorzuciłem nasion na sadzonki w większej ilości jak z tych nic nie wyrośnie to coś nie tak jest z nimi.

@Up - no to trzymamy kciuki, że jakoś przetrwają sadzenie, bo są strasznie duże jak na taki proces. Chyba lepiej będzie w ogóle bryły korzeniowej nie rozbijać w takim stanie. Ale tykwy to w sumie wytrzymałe rośliny :)

@kamila249 - moczenie w wodzie pomaga, natomiast w rumianku nie próbowałem, nie mam pojęcia jak by to zadziałało. Takie miniszklarnie z butelek coś by mogły dać ale tykwy strasznie szybko rosną więc taka zwykła połówka butelki po wodzie 1,5l to wystarczy może na dwa tygodnie po wykiełkowaniu. Co do pytania o sadzenie przed deszczem to już zależy jak jest u Ciebie, czy jest ryzyko, że woda będzie stała albo wymyje nasiona? Skoro na sadzonki wysiałaś tydzień temu to nic dziwnego, że jeszcze nie wyrosło. Mnie najszybciej to tak po 10 dniach wzeszły a zdarzało się, że jak nie było słońca to i 3 tygodnie potrafiły w ziemi siedzieć :)
kamila249
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 mar 2014, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Karls pisze:@kamila249 - moczenie w wodzie pomaga, natomiast w rumianku nie próbowałem, nie mam pojęcia jak by to zadziałało. Takie miniszklarnie z butelek coś by mogły dać ale tykwy strasznie szybko rosną więc taka zwykła połówka butelki po wodzie 1,5l to wystarczy może na dwa tygodnie po wykiełkowaniu. Co do pytania o sadzenie przed deszczem to już zależy jak jest u Ciebie, czy jest ryzyko, że woda będzie stała albo wymyje nasiona? Skoro na sadzonki wysiałaś tydzień temu to nic dziwnego, że jeszcze nie wyrosło. Mnie najszybciej to tak po 10 dniach wzeszły a zdarzało się, że jak nie było słońca to i 3 tygodnie potrafiły w ziemi siedzieć :)
to moze jeszcze cos wyrosnie, to przesadze od razu do ziemi. dobrze ze sie w koncu powstrzymalam od siania do grunty, bo faktycznie bylo duzo wiecej wody niz sie spodziewalam. a co do butelek to tak wlasnie myslalam, ze wystarcza na zbyt dlugo, ale moze chociaz troche "zyskam na czasie" i chociaz na poczatku troche szybciej podrosna ;) dzięuję za odpowiedzi :)
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Moje tykwy już w docelowym miejscu, w sam raz w pogodę trafiły w sumie :) akurat jak się będą aklimatyzować to słońce zapowiadają. Oto efekty stosowania doniczek "CowPots", biodegradowalnych:
Obrazek Obrazek
Jak widać, napisali prawdę, że nie ograniczają korzeni :D ale to generuje pewne trudności. Rozdzielenie tego wymagało bardzo delikatnego i powolnego obchodzenia się. Jakoś nie wpadłem na pomysł żeby wcześniej to odseparować, żeby się nie poplątało. Po posadzeniu z doniczkami rośliny nie opadły w ogóle. Przy normalnym rozsadzaniu gdzie trzeba je wyjąć, potrafią nieco klapnąć na kilka godzin, szczególnie jak słońce przygrzeje. Tak więc na razie te doniczki wyszły na dobre.

@kamila249
Ja też jeszcze czekam na jedną odmianę. Dippery coś mi w tym roku zaspały. Teraz jest więcej słońca i liczę, że nadgonią i wykiełkują w końcu.
Awatar użytkownika
radog
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 sty 2013, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Siałem po dwa nasionka do małej doniczki (na zapas) wyrosły oba. Ponieważ chciałbym puścić tykwę na rusztowanie mam pytanie czy mogę wysadzić po dwie sadzonki tak jak rosą obok siebie czy lepiej jedną zlikwidować?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”