Moj maly swiat

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moj maly swiat

Post »

kuragrzebiaca pisze:Na razie mam problem z aparatem ale spiesze sie by podac najswieższe wiadomosci. Otoż zaprzyjazniona para kosów postanowiła zalozyc gniazdko w krzaczorkach do usuniecia. Z jaką pasją samiec wyrywał źdźbła trawy z mojej sciółki, a teraz juz wiem gdzie je nosil. Fantastyczne jest to że łatwo podziwiac Panią Kos z okien w kuchni i sypialni. ;:138

Masz teraz dodatkową motywacje do pracy !
Nawet ptaki potrafią się zaangażowac w to co robią
zakrzew
100p
100p
Posty: 191
Od: 4 kwie 2014, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek wlkp

Re: Moj maly swiat

Post »

:wit Ja też lubię ptaszki. U nas na choince mamy parę sierpówek tyle że gniazda nie widać.
Świat bez roślin nie istnieje
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

dziękuję za wsparcie. Następny problem to chmary niszczylistki wychodzące z trawnika. Nie chce stosować chemii wiec biegam ze słoikiem około południa, Na odsiecz ruszył także jamnik mojej znajomej, któremu bardzo smakuje ten latający nisko rarytas ;:215 Mam zamiar zasiać na całości gryke w sierpniu. Ma może ktoś inne pomysły na ekologiczną walkę ze szkodnikiem? Już teraz wiem, że brakuje azotu w glebie. Ma ktoś pomysł na uzupełnienie? Chodzi mi głównie o cebulę bo do innych upraw stosuję gnojowice z pokrzyw. Moja bazylia cytrynowa nie lubi oprysku z pokrzywy. To na tyle jeśli choodzi o problemy. A ogródek wyglada znacznie lepiej po dosianiu trawa stała sie gęstsza. Będą miały larwy co jeść ;)
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

28.maja.2014
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Dziś walcząc z chwastami zauważyłam biedronkę. Pierwszy raz spostrzegłam to stworzonko w moim ogrodzie. takie małe światełko w tunelu bo to przecież zawsze jakaś pomoc ;:138 .
Ogrodnice morduję bez litości.Nie ma jej tak wiele jak na początku. Moje spostrzeżenie, może komuś się przyda. Codziennie pryskałąm moje owocowe krzewy i drzewka gnojówką z pokrzywy z mieszanką czosnku. Wyjechałam na 5 dni oczywiscie nie pryskałam. Ogrodnica zaczeła siadać. Pozabijałam co tylko mogłam po chwili znowu to samo. Spryskałam tym samym roztworem. Po wyschnięciu nie mogłam na krzewkach i drzewkach znaleźć ani jednej ogrodnicy za to na trawie to i owszem.Więc mam swój pierwszy patent :tan I oby tak dalej! Niech żyje ;:136 śmierdzące złoto!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”