Fasolka szparagowa cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pyxis
200p
200p
Posty: 373
Od: 19 lip 2013, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Jak nakrywacie wloknina fasolke? Na plasko, czy taki mininamiot na palakach?
Moja fasolka na weekend pod podwojna wloknina polozona na plask (dotykala lisci fasolki) zmarzla. :(
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Wystawiłam na zewnątrz(ze szklarenki) hartowanie-w nocy ma być +5C. Czy wytrzyma? Musiałam, jest duża
30cm wys.
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
marcin10312
500p
500p
Posty: 514
Od: 27 mar 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Iłża [Radom]
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Mam problem wysiałem Fasolkę prosto do gruntu niczym nie przykrywałem nie które roślinki już wyszły a nie które właśnie wychodzą ale maja podgnite korzenie, dodam że ostatnio spadło sporo deszczu, w tamtym roku były tam porzeczki może stanowisko jest nie odpowiednie? Przesiać te puste miejsca od nowa?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

4 maja posiałam, a dziś już widać, że próbuje wyłazić spod ziemi :tan Oczywiście siew do doniczek i pod agro w szklarni siedzą.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1349
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

:wit
Moja siana wprost do gruntu koncem kwietnia,wcześniej moczona , przykryta agrowłókniną , wytrzymała mrozik i rośnie :D
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Moja już się pięknie pnie jest metr nad ziemią.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Jakiej wielkości rozsade się daje do gruntu? :) Mam odmianę złota saxa i się właśnie zastanawiam kiedy ją do gruntu dać.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

BobejGS
Rozsadę robi się , po to żeby przetrzymać przymrozki, chłodne deszczowe dni(ślimaki!) , a teraz zapowiada się pogoda więc nie ma na co czekać tylko do ziemi .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Dzięki :wit W takim razie pójdą razem z dyniami :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Dzisiaj lub jutro na bank rozsada ląduje w gruncie :) Wcześniej nie miałem na to czasu. Na chwilę obecną moja rozsada wygląda tak.
Obrazek
Stoją w kartonie i tej doniczce aby słońce nie dawało bezpośrednio na ich doniczki i ziemię. Schowałem je wczoraj przed burzą, której nie było :)
Faycelina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 25 maja 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Witam się ze wszystkimi, bo piszę 1-szy raz na Forum :) ;:7 W ogrodnictwie jestem raczkująca, pierwszy raz mam własny ogród :heja :heja Kiedyś tylko jako dziecko pomagałam rodzicom w ogródku.
Mam fasolkę szparagową z rozsady - wszystkie nasiona wysiałam na raz do wielodoniczek (ziemię wzięłam ze szklarni, zwykłą bez ulepszaczy, rozsada od początku stała w szklarni).

Pierwszą partię przesadziłam do szklarni - rośnie chyba dobrze: ma duże liście, dużo, zaczyna zawiązywać pąki kwiatowe, jest już dość wysoka (tak gdzieś 1-1,2m). Jedna roślina ma kilka suchych "papierowych" plam na liściach, ale niewiele i mimo tego rośnie dobrze.

Drugą część wysadziłam ok. 2 tyg później do gruntu, bo i pogoda była nieciekawa, i ogródek jeszcze nie był gotowy. Właściwie w ogródku nie mieliśmy ziemi i mąż nawiózł kompost. Co prawda przekopany z resztką ziemi ogrodowej, ale moim zdaniem jest za dużo kompostu (za dużo składników odżywczych na raz). Do tak przygotowanego ogródka przesadziłam drugą partię fasoli (oraz groszek, który również w szklarni nieźle rośnie i już dość bujnie kwitnie). I... fasola mi marnieje. Też urosła wysoka, ale ma mało liści, te liście są małe i dolne liście mają takie suche "papierowe" plamy. (Groszek też mi zmarniał, jakby zwiędł).
Ogródek jest nasłoneczniony, podlewam wieczorami w upalne dni.

Czy problem z fasolą (i groszkiem) leży w kompostowej ziemi? A może coś innego dolega mojej fasoli w gruncie? A może to właśnie lepiej, żeby miała mniej liści, a będzie lepiej kwitła (zatem problem jest w szklarni, bo ma bujne liście?)??

Fasola w szklarni:
Obrazek

Obrazek


Fasola w gruncie:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
joggy
100p
100p
Posty: 144
Od: 20 kwie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: WWL

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

No to tylko pogratulować półtora metra krzaki szparagowej. Ja od trzech lat po +ojcu przejąłem działkę i moja szparagowa góra do kolan rośnie. bergold i saxa
A teraz zdjęcia mi się wczytały. niedługo będą miały z 5 metrów. Mocno wybiegniete.
W laptopie walnięty shift. Czasami brakuje ogonków i wielkich liter.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Dla mnie wygląda na grupowe przelanie, przy zbyt wysokiej temperaturze :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”