Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
aga_zg
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 cze 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona góra

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Posłuchałam się waszych rad , wyciągnęłam truskawki ponownie i w przeciągu dwóch dni dosypałam i ubiłam ponownie ziemię zakrywając otwory.Potem ciutkę ziemi z tych otworów wybrałam i wcisnęłam truskawki.Mam nadzieję ,że się to teraz sprawdzi. Co do podlewania to jeszcze ich nie podlewałam poprzez rurę bo ciągle deszcze padały i ziemia jeszcze z ubicia wilgotna. Ale z mężem postanowiliśmy rurę do nawadniania uzupełnić jeszcze keramzytem ,żeby woda ,którą wlewam nie wypierała mi dolnych sadzonek co sie tak działo wcześniej. Zobaczymy czy się to sprawdzi
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos,

Dziękuję ;:196. W tym roku M już nie będę prosić o walce, bo najpierw z siatki musimy je odpowiednio przygotować a i same krzaczki truskawek już kwiatami obsypane są, ale na przyszły rok już mam nadzieję, przygotujemy je wg Twoich wskazówek. Zwłaszcza, że takie ich posadzenie rozwiąże mi problem ściółkowania truskawek, nad którym teraz główkuję ;:224.
Joasia
aga_zg
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 cze 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona góra

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

A czy wy też tak macie ,że mimo że rurę do nawadniania napełniam to w dolnych partiach z sadzonek zaczyna wypływać woda ,mimo że u szczytu jeszcze nie jest pełno???
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Ja tak miałem przy moich truskawnikach wersja 1.0. :) Sadzonki miałem wsadzone w naciętą folię i mi woda przy podlewaniu je wypłukiwała. Dlatego między innymi zdecydowałem się na rury PCV, w których rosną teraz truskawki.
Inna sprawa, że przyczyną powstawania kanalików przez które woda zamiast zasilać korzenie truskawek, wypływa na zewnątrz, mogą być mrówki. U mnie jeszcze nie ma tego problemu, ale jak zaistnieje, to myślę, że po prostu będę je zalewał wodą. Ale tak do końca, to jeszcze nie wiem, jak z nimi będę walczył. :(
aga_zg
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 cze 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona góra

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Rozumiem, ale ja mam swoje truskawki w pcv i rura do nawadniania tez pcv , dodatkowo wypełniliśmy ją keramzytem , ale widzę ze o nie spowalnia wypływu wody tak żeby do górnych warstw się dostała.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, o 14:05 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zdanie z dużej litery. Kropka po zdaniu. ;)
shagi85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2014, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Ratunku, pomocy.... coś zżera liście moich truskawek. Pod każdym listkiem jest cała masa milimetrowych kremowych robaczków, które szatkują liście. Czy macie pomysł cóż to i jak mam sobie z tymi poradzić, czym mogę opryskać truskawki?? Od razu z góry dziękuję :)
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

ewa2019 pisze:Moje zwisające :D

Obrazek
Niech ktoś potwierdzi bądź w 100% zaprzeczy - podobno zwisające truskawki to tylko te kwitnące na różowo lub żółto? W sensie, że te białe nie mają "wąsów" długich.
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Nie ma zwisających truskawek-marketing. Każde posadzone w doniczce będą zwisać. Ja mam "zwisające" różowe i białe.
ania_j
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2010, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

krab_ik1 pisze:Nie ma zwisających truskawek-marketing. Każde posadzone w doniczce będą zwisać. Ja mam "zwisające" różowe i białe.
Zwisające w sensie - posiadania bądź nie długich "wąsów" z sadzonkami. Wiadomo, że jak taką postawię nisko to będzie raczej płożąca niż wisząca :). Chodzi o to czy ktoś posiada taką, której "wąsy" są dłuuuuuugie (50cm, 1m lub więcej) a kwitnie na biało.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3789
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

A czy jest jakaś co nie ma tych "wąsów"?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Mam z dłuuuugimi wąsami, kwitnącą na biało.
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Każda truskawka może być zwisającą.
Ważne jest, aby nabyć truskawki powtarzające owocowanie np Albion, Gadar, Temptation
Bez seansu było by hodować na balkonie truskawkę, która owocuje tylko raz.

pozdrawiam
Krystyna
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Tak prezentują się dzisiaj moje truskawniki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I jeszcze działkowa Kićka, która jak się okazało, bardzo lubi pozować do zdjęć :) :) :
Obrazek
Dzisiejsza ulewa we Wrocku pokazała mi, że walce to dobre wyjście. Gdybym truskawki miał w gruncie, to właśnie byłyby w takiej wodzie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
, czyli pogniłyby, popleśniały i nic bym nie zjadł. A tak córuś już parę porcji ze śmietaną zaliczyła. :D :D :D
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”