Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

No trudno - poczekamy ( tyklo szkoda ,bo miałam nadzieję na ferię kolorów i kwiatów za rok :wink: no może troszkę mnie poniosło :lol: ) i sprawdza się stare przysłowie ,że dobre jest worgiem lepszego - dobrz mówię ,czy mi się coś pokręciło ?e
Inka
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2338
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

A mnie się inne powiedzenie nasuwa: co za dużo to nie zdrowo. Może u Ciebie nie będzie aż tak źle jak u mnie i może już w przyszłym roku Twoja hortensja zakwitnie. Tylko już nie dokarmiaj jej a jedynie okryj na zimę i też nie za wcześnie.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Zwariowana hortensja :-)

Post »

Moja hortensja zakwitła powtórnie we wrześniu. Na samym środku krzaka wypuściła dwa pąki kwiatowe i się p[ięknie rozwinęły. Dodam, że jeszcze były na niej przekwitnięte letnie kwiaty, tyle, że zmieniły kolor na zielono-seledynowy ale cały czas byłyżywe i nie usychały. A te wrześniowe pięknie się prezentowały na tle tych letnich zielono-seledynowych.

Zrobiłam eksperyment i ścięłam część letnich a kilka zostawiłam w tym te wrześniowe. Sam jestem ciekawa co z tego wyniknie. I pomysleć, że bidula nie kwitła przez kilka lat :D
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Moja jedna nie kwitnie, a druga ma dwa kwiatki podspodem czyli prawie nie widoczne a liście te to są piękne................. :twisted:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
karinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 wrz 2008, o 16:24
Lokalizacja: wrocław

Co z tą hortensją ?

Post »

Witam. Kupiłam ją w zeszłym roku, w tym roku rozkrzewiła się ale nie kwitła.Nie wiem nawet co to za gatunek. No i na dodatek ten kolorek. Obraz nędzy i rozpaczy. Traktowałam ją magiczną siłą ,wymieniłam podłoże na kwaśne ale nici z moich wysiłków.
Co jej jest ,czy mam jeszcze szanse aby ją uratować?


Zdjęcia zostały usunięte z hostingu.
bab...
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj Karinka! :D
Twoja hortensja to z pewnością gatunek hortensji ogrodowej - trudno powiedziec jaka odmiana bo nie mamy kwiatka :wink:
Wygląda mi na chlorozę, której objawem jest przebarwianie, blednięcie liści. Chloroza hortensji powoduje osłabienie wzrostu rośliny i słabe zawiązywanie pąków. To efekt niedoboru fosforu, magnezu i żelaza, a także zbyt słabo kwaśnej ziemi. Może uzupełnisz jeszcze troszkę kwaśnej ziemi i zastosujesz troszkę jesiennego nawozu?
Nie martw się nic Twojej hortensji nie będzie, podejrzewam że to efekt brakujących składników pokarmowych. W przyszłym roku z pewnością zakwitnie. Gdy nastaną pierwsze mrozy, zrób jej kopczyk wokół korzenia i okryj fizeliną. To hortensja dość wrażliwa na mrozy i kwitnącą na pąkach zeszłorocznych!
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Czy jak ją kupiłaś to była mocno zielona czy zieleń miała słabą raczej jasno żóltą bo to istotne. Pytam dlatego bo widać po zdjęciu że jest zdrowa. Są jednak odmiany ktorych liście wiosną są żółte a następnie wygladają tak jak twoja. Są to odmiany cenne poszukiwane. Podobna jest we Wrocku w Ogrodzie Botanicznym.
jarek
karinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 wrz 2008, o 16:24
Lokalizacja: wrocław

Post »

Niestety nie pamiętam :oops: w jakim "stanie" ją kupowałam. Jako początkująca "w ziemi grzebiąca", podejrzewałam
po jasno zielonych liściach że coś jest nie tak z podłożem. Dlatego jakiś czas temu przesadziłam ją w nowe miejsce w kwaśną ziemie ale po tym zabiegu nie ma widocznej poprawy. Jedynie do zielono-żółtego koloru liści doszło ich czerwienienie.Jutro podsypie jej coś jesiennego (nawóz),okryje ją porządnie na zimę aby nieprzemarzła a może zakwitnie. Proszę mnie jeszcze oświecić .
Wyczytałam że zawiązują one kwiaty jesienią , kiedy więc mogę sprawdzić że moją hortensją je zawiązała?
pozdrawiam
jacek s
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 6 lip 2008, o 09:24
Lokalizacja: warszawa

Post »

Moim zdaniem jest to hortensja piłkowana (chyba "Intermedia"),hortensje te mają inne liście ,węższe od ogrodowej,jesienią liście przebarwiają się na czerwono.Na pączki kwiatowe jeszcze trzeba trochę poczekać,na pewno się zawiążą.
Pozdrawiam
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Karinko, tak hortensje zawiązują pąki kwiatowe już w tym sezonie aby w przyszłym roku zakwitnąć. Niestety nie jest to widoczne. Teraz liście powoli będą opadać, zabezpieczymy pędy na zimę aby te ukryte niewidoczne zawiązki pąków nam nie przemarzły. Wiosną usuniemy tylko niektóre przemarznięte pędy i hortensja powinna zakwitnąć :wink:
Karinko polecam ten dział forum!
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
To wspaniała skarbnica wiedzy o hortensjach i wymiana doświadzczeń wielu jej miłośników! Obserwuj ten wątek a z pewnością będziesz wiedziała jak pielęgnowć te cudowne rośliny o różnych porach roku!
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Moim zdaniem to H.piłkowana odmiana żółtolistna co zobaczysz wiosną. Pełna nazwa wyszła mi z głowy. na pewno jest sto razy cenniejsza dla kolekcjonera od zielonolistnych. Mam pytanie gdzie ją nabyłaś bo często jestem we Wrocku.
jarek
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1405
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Bez analizy gleby trudno się wypowiedzieć,
ale ta hortensja ma zachwiane pobieranie
zły stosunek fosforu,[manganu i molibdenu(przyhamowanie rozwoju)]
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Złotolistne odmiany:

Hydrangea serrata Aurea
Hydrangea serrata 'Golden Sunlight'
Hydrangea macrophylla ‘Sun Goddess’
http://county.ces.uga.edu/cobb/Horticul ... ngea05.htm

Zółto- zielona,a w zasadzie złotobrzeżna:
Hydrangea macrophylla 'Pirates Gold'
Hydrangea macrophylla 'Lemon Wave'

Białobrzeżna:
Hydrangea macrophylla ‘Light-O-Day’
Hydrangea macrophylla 'Variegata

Czerwonolistna:
Hydrangea macrophylla ‘Lady in Red’

Może ta?
Hydrangea macrophylla 'Pink Beauty' - liście czerwono-zielonkawe.

Obrazek
http://www.daytonnursery.com/Encycloped ... rangea.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”