Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Dzięki za przepis Daaaawno temu też tak robiłam ale chyba mniej cukru dałam,tylko że jakoś tak mało aromatyczna ta róża była po czasie. Dodalam do pączków i phi nic szczególnego może to nie te płatki ????
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Gdzie mogę znależć wątek o grzybobraniu.


A....... tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=47713
szarotka66 :wit
Bożena
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2980
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Wpiszcie jakieś super przepisy z truskawkami ;:7 .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
dyla87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 kwie 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Hej:) Znacie jakieś przepisy na konfitury z leśnych borówek? Wybieram się dziś do lasu, a z internetu wygrzebałam jakieś takie skomplikowane przepisy:/
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Czy leśne borówki to zwykle czarne jagody czy te małe czerwone? Czerwonych nawet nie znam smaku:)... A z czarnych robię normalnie jak każdy dżem czyli z żel-fixem-10min pracy a smak najlepszy, próbowałam różnych cudowań ale mi nic tak nie smakuje jak szybkie gotowanie i zachowanie smaku.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Do zapraw z truskawek dorzucam odrobinę soku z cytryny.... kolor przecudny. Do dżemu z truskawek dodałam trochę skórki kandyzowanej z pomarańczy.... cudo dzieciaki zjadły prawie cały dżem.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ja borówki przeważnie albo przesypuję cukrem i gdy puszczą sok zagotowywuję są pyszne do makaranu lub deserów ,suszę są zdrowe gdy ktoś ma biegunkę ewentualnie mrożę i mam do ciasta np.drożdżowego z krusząnką pycha :tan
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

flowers pisze:Konfitura z zielonych pomidorów

2 kg pomidorów
1 kg cukru
3 - 4 cytryny
1 laska wanilii

Pomidory pokroić w paski, ułożyć w garnku do smażenia warstwę, przesypać cukrem, położyć 2 plasterki cytryny i kawałek wanilii. Układać warstwy do wyczerpania składników. Pozostawić na 24 godziny, po czym smażyć od momentu zagotowania przez 30 min często mieszając. Zmniejszyć ogień i smażyć jeszcze 1 godzinę tak, aby konfitura tylko lekko "mrugała". Gorącą przełożyć do słoiczków.
olcia123 pisze:W ubiegłym roku otrzymałam przepis na Korniszony. Wydawał się trochę dziwny, ale spróbowałam i korniszony okazały się pyszne. Proszę wypróbować :
3/4 litra octu, 2,25 do 3 litrów wody, 10 dkg cukru / 6 łyżek/, 8 dkg soli / 4 łyżki/, 2 dkg sody / 3 łyżeczki/, marchewka, koper, cebula duża, ziele angielskie, trochę papryki czerwonej, liście pietruszki i selera.
Wodę z octem i przyprawami gotuję. Na końcu wolno, bo się bardzo pieni, dosypuję sody. Do ogórków wkładam suchy koper, czosnek , paski papryki, listki pietruszki i selera. Wszystko zalewam przygotowanym roztworem. Pasteryzuję około 10 minut.
Nie wiem co daje ta soda, ale ogórki są przepyszne.

Anusska pisze:Ja mam taki przepis na "Wieżyczki z bakłażana, mozzarelli i pomidorów" :)

Składniki:
* 1 bakłażan
* 1-2 pomidory
* 1 kulka sera mozzarella w zalewie
* sól, pieprz
* bazylia do dekoracji
* 2 łyżki oliwy wymieszane z czosniekm

Sposób przyrządzania:
Pokrój bakłażana na plasterki, każdy ok. 1 cm grubości, następnie posól i odstaw na 20 minut, by pozbył się goryczy. Po tym czasie obmyj je z soli, wysusz i posmaruj każdy plasterek oliwą z czosnkiem, a następnie podpiecz na patelni z małą ilością tłuszczu bądź na grillu (bardziej polecam - nie nasiąka tłuszczem). Pokrój pomidora i mozzarellę na plasterki, pomidora przypraw solą i pieprzem. Następnie układaj na talerzu wieżyczki, w kolejności: pomidor, ser, bakłażan; zużywając wszystkie składniki (starcza na ok. 3 dwuwarstowe porcje). Pokrop oliwą, ewentualnie octem balsamicznym, ozdób bazylią.
Smacznego! ;:137

rosiowa pisze:Możesz zrobić pomidory suszone:

Pomidory dokładnie myję i kroję wzdłuż na pół. Układam na blasze (miąższem do góry) i posypuję gruboziarnistą solą. Pomidory suszę 2 razy po 2 godziny w temperaturze 120-130 stopni, początek bez termoobiegu bo ten włączam na 5 minut przed końcem suszenia. Najlepiej suszyć 2 godziny rano, potem 2 godziny wieczorem a na drugi dzień upychamy w słoiki. Szykuję oliwę w następujący sposób: ok 1 litra wlewam do garnka i powoli podgrzewam. Dodaję sól, pieprz i zioła do pizzy. Trzeba tylko chwilkę, żeby zioła się n ie spaliły. W słoiki upycham pomidory i zalewam gorącą oliwą ubijając pomidory tak żeby w słoiku nie było powietrza. Gotowe :) Smacznego :) ale dopiero po minimum miesiącu od przygotowania :)

Można, a nawet powinno się, dodać czosnek. Trzeba go wtedy chwilkę zeszklić. Ja, jako wampir, nie dodaję :D

Obrazek

Wklejam te przepisy, bo niedługo na pewno się przyda, a nie chcę żeby gdzieś zaginęły.szarotka66
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
riczi1804
100p
100p
Posty: 108
Od: 4 lut 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wien

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Czy ma ktos moze doswiadczenie z wyrobem sokow i marmolad bez cukru?
jeśli tak to prosze o wskazowki i przepisy.
Czy stosowal ktos pektyne jablkowa, albo frucht gel do zageszczania marmolad, co normalnie robi cukier?
Slyszalem od kilku osob, ze mozna bez problemu robic bez cukru.
? jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to upij się; jeśli chcesz być szczęśliwy jeden tydzień, to ożeń się,
jeśli chceszbyć szczęśliwy całe życie ? to załóż ogród? -------------- Pozdrawiam Riczi
Moja mala oaza
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ja od lat robię przetwory ale soki i marmolady z cukrem cukier konserwuje kiedyś eksperymentowałam bez cukru sok ale się zepsuł ,mam nawet przepis na sok z malin surowy ale z bardzo dużą ilością cukru i się nie psuje choć nie zagotowany.Marmolady zaś smażę tak długo aż mam pożądaną konsystencję pozdrawiam Iwona :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Krzysztof_DD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 lip 2014, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Młoda kapusta kiszona
Polecam na bieżące potrzeby. Młoda kapusta kiszona raczej nie nadaje się na dłuższe przechowywanie, tak jak zimowa.
Kiszę tak: Na 1 kilogram kapusty 20g soli kamiennej różowej, himalajskiej. Może być inna kamienna, Ważne żeby nie była warzona, jodowana i morska. Te rodzaje nie nadają się do kiszenia. Kapustę szatkuję, wycinam głąb. Przesypują solą. Ugniatam. W glinianym garnku mocno dociskam, tak żeby sok przykrył kapustę. Odstawiam. Po około 2-3 dniach zachodzi proces burzliwej fermentacji, pieni się. Należy drewnianym patykiem, ja to robię pałeczką, lub patykiem do szaszłyków poprzekłuwać kapustę do samego dna. Żeby gazy wyszły na zewnątrz. Kiszenie trwa około tygodnia. Trzeba najlepiej kapustę spróbować. Jeżeli będzie już w sam raz, można przerwać proces i przełożyć do słoika i wstawić do lodówki. Polecam.


Ogórki małosolne - domowe
Na litr, źródlanej, przegotowanej wody (używam Żywiec) 1 płaska łyżka soli kamiennej. Kawałek chrzanu, koper, może być też pęczek zielonego koperku. Ziele angielskie, liść laurowy i dużo czosnku. Ja dodają też kawałek suszonej papryki chili i suszonego czosnku w płatkach. Ogórki muszą być całkowicie przykryte, nie mogą wypływać na górę. Można do naczynia włożyć np. talerzyk. Latem gotowe w 3 dni. WSPANIAŁE. POLECAM


Kwas buraczany
20szt. (małych) czerwonych buraków
1,5 l przegotowanej, oziębionej wody źródlanej (np. Żywiec Zdrój)
Skórka (piętka) z razowego chleba
4 duże ząbki czosnku
pół łyżeczki kminku (jeżeli ktoś lubi)
Buraki (im mniejsze tym lepsze, mają więcej soku). Buraki starannie wymyć, obrać ze skórki. Pokroić w plastry. Buraki wsypać do kamiennego garnka. Jeżeli nie mamy to do słoja. Dodajemy czosnek pokrojony w słupki. Zalewamy przegotowaną wodą. Tylko do wysokości buraków. Tak, żeby zakryć buraki. ?Na wierzch wkładamy skórkę z razowego chleba. Jeśli ktoś lubi można dodać trochę kminku. Ja robię bez. Garnek przykrywamy kuchennym ręcznikiem papierowym. Codziennie zaglądamy do garnka i jeżeli pojawi się tzw. "szumowina" to łyżeczką delikatnie ją usuwamy.

Napój buraczany można pić po upływie 3-4 dni. W tym celu zlewamy sok do szklanej butelki i przechowujemy w lodówce. Pozostałe w słoju buraki możemy wykorzystać do ponownego zakwasu dodając nowy czosnek i zalewając przegotowaną wodą. Skórka z chleba razowego. Czekamy kolejne 3-4 dni.

Kwas buraczany jest bardzo zdrowy i smaczny. Leczy niestrawności i orzeźwia. Niezastąpiony na upały. Poprawia obraz krwi.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

riczi1804 pisze:Czy ma ktos moze doswiadczenie z wyrobem sokow i marmolad bez cukru?
jeśli tak to prosze o wskazowki i przepisy.
Czy stosowal ktos pektyne jablkowa, albo frucht gel do zageszczania marmolad, co normalnie robi cukier?
Slyszalem od kilku osob, ze mozna bez problemu robic bez cukru.
Ponieważ nie jestem zwolenniczką cukru/bo to trucizna/ i nie lubię też zbyt słodkich dżemów,,dwa lata próbowałam z małą ilością cukru/używam trzcinowego lub brzozowego/ i tradycyjnie czyli gorące do słoika i do góry dnem...i niestety sporo się zepsuło.W ub.roku zrobiłam tak samo,ale...wszystkie pasteryzowałam ok 15 minut...często musi je otwierać mąż,tak trzymają :D
O pektynie słyszałam dużo dobrego,ale trudno ją dostać,w tym roku zapoluję
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Szarotka 66 wstawiała przepis na pomidory suszone,a ja mam pytanie ,czy można je podsuszyć w suszarce do grzybów?
Czy na pomidory suszone nadaja sie wszystkie pomidory,czy tylko wybrane odmiany?

Dzisiaj kupiłam maszynke do przecierania pomidorów,ale z mysla na porzeczke czarna.Zrobie z niej dżem,a skórki mi odejda.Tylko nie wiem jak ta maszynka sie sprawdzi w porzeczce.
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”