Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Maadro, Bogdanm i Katiusha witajcie u mnie :wit
Maju, Asma, Magdalleno i Alenko, dziękuję za porady, mszyce to nie są, obejrzałam dokladnie, przestawiłam tez fuksję z powrotem na parapet, przesadzić będę ją mogła dopiero po weekendzie, bo teraz szykuję roczek Potomka (kiedy to zleciało?!) i nie mam czasu na balkonowe przyjemności :)
Bogdanm, wyobraź sobie, że jest dość miejsca dla mnie i Potomka i góry jego zabawek, mam wrażenie, że te nasze balkony to rozciągliwe są jakby z gumy zrobione ;:306
Katiusha, dziękuję za miłe słowa, co masz na myśli, mówiąc, że Twój balkon jest wystający? bo mój też nie jest zabudowany z żadnej strony, ta ściana za roślinnikiem to nie jest "moja" ściana, tylko taki załom muru bloku, odległy od mojego balkonu o jakieś 20cm, krótko mówiąc jakiś genialny projektant zabrał mi 20 cm balkonu, nie wiem czemu balkony w moim bloku nie są dociagnięte aż do tego załomu, w innych blokach na moim osiedlu sięgają aż do tego murku, blok z lat 80, kiedyś to się budowało :wink: a roślinki domowe najzupełniej zwyczajne mam i też sie ograniczam :)
A tu dowód na to, że w końcu świeci słońce
Obrazek
Nemezja okazała się pomarańczowa i muszę powiedzieć, że zachwycona jestem :D
I jeszcze trochę zielonego, hosty maxi i mini :D niestety nie zapisałam, jakie to odmiany, ale tą malutką mam już na balkonie 3 rok, duża to tegoroczna nowość.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Marysiaaa
500p
500p
Posty: 700
Od: 18 wrz 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ja też bym się ucieszyła na Twoim miejscu z pomarańczowego kwiatuszka Nemezji - śliczny, ciepły kolor ;:108

Bardzo ładny kącik masz na balkonie ;:180 no i gratulacje z okazji roczku Potomka ;:168
Pozdrawiam, Marysia
moje doniczkowe
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

;:oj Ha, a ja myślałam, że on taki wnękowy jest...hmmm, chyba coś pokombinuję z moim ;:108
Pięknie i słonecznie i tak bogato, kolorowo ;:3 Aż widać jak rośnie :tan I tak ładnie komponujesz ten szał roślinny ;:63
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ciekawe konstrukcje u ciebie na balkonie...a jak się hosty sprawują?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dzień dobry wszystkim, dziękuję za odwiedziny i komplementy :D
Trzynastko tak własnie mi się zdawało, że to aureomarginata, ale to druga to raczej nie Whirlwind, na podlinkowanym zdjęciu jest hosta biała z zielonym brzegiem, a moja jest odwrotnie, zielona z białą obwódką, dziękuję za pomoc!
Filigranowa27 witaj u mnie, z host jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza ta nowa rośnie jak szalona :) zobaczymy, czy uda mi się ją przezimować.
Marysiaa Katiusha ;:196
Chyba niedługo zjem swój własny groszek :heja
Obrazek

A pomarańczowa nemezja nadal czaruje

Obrazek

Słonecznego weekendu wszystkim życzę!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

No widzisz kolory mi się mylnęły :) sprawdź Undulatę http://pics.davesgarden.com/pics/2009/0 ... d0f0f3.jpg
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Marto, być może nie doczytałam - zimowałaś już hosty na balkonie? Podobno nie mają z tym żadnego problemu, ale jestem ciekawa Twojej opinii.
Piękne nemezje. Moje nadal małe siewki.
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Nie dziwię się, że jesteś zachwycona ..bo nemezja jest piękna ;:167 I to dopiero jej początek ;:108
No i czekam, co zrobisz z fuksją ;:65
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam poniedziałkowo!
Jako że weekend spędzaliśmy wyjazdowo, to na balkonie nic nie podziałałam, ale nie znaczy to, że nic się nie działo, po powrocie czekały na mnie poniższe niespodzianki:
W końcu rozwinęły sie kwiaty wiciokrzewu, jak on pachnie, teraz wystarczy wieczorem otworzyć drzwi balkonowe i do domu napływają wonie wiciokrzewu, maciejki, goździków i heliotropu, a już lawenda szykuje się do rozkwitu, marzenie... :D Obrazek
Nemezje rozwijają się jedna za drugą, na razie mam pomarańczowe, ciemnożółte i bladożółte, szykują się czerwone/różowe?
Obrazek
Roślinnik "kipi" zieleniną
Obrazek
A takich strączków naliczyłam na nim już 8 :tan
Obrazek
Rozchodnik pozazdrościł innym i też będzie kwitł
Obrazek
Łany maciejki
Obrazek
I jeszcze raz nemezje, nie mogę się na nie napatrzeć
Obrazek
Alenko za fuksję wezmę się dziś wieczorem, jak tylko mi mój Ł zakupi ziemię, bo skończyły się zapasy. Wtedy też posadzę nowe nabytki, bo weekend spędziłam na ogrodzie rodziców i trochę im przerzedziłam niektóre roślinki ;:306 będzie nowy skalniak :tan
Magdalleno ta mini hosta jest już 3 rok na moim balkonie, czyli 2 zimy przetrwała bezproblemowo, w tym roku będę próbować zimować tą wielką Aureomarginata.
Trzynastko nadal kolory odwrotnie :) pogrzebałam troszkę na forum w dziale o hostach i najbardziej wydaje mi się podobna do hosty Cameo lub którejś z Lakeside, ale będę jeszcze pytać w wątku o minaturkach. Dzięki za chęć pomocy!
Udanego dnia wszystkim życzę!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Zazdroszcze cudownego zapachu maciejki :) wiciokrzew też super pachnie :)
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

;:173 Ależ tam musi być pachnąco u Ciebie, abstrachując od prześlicznych kwitnących cudeniek :tan
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dzięki za info o zimowaniu host. Ja chyba też mam aureomarginatę ale na razie jest jeszcze mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”