Jagoda kamczacka cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Szklanka jagód + szklanka truskawek + śmietana i zblendować z cukrem i wychodzi fajny aromatyczny koktail

albo po prostu ugnieść w szklance z cukrem ... normalnie aromat jak leśnych jagód.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Właśnie takie zjadłam-pychota (z jogurtem)
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
radog
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 sty 2013, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Polecam również gofry z bitą śmietaną i jagodami, można dodać truskawki, pychota ;:173
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Właśnie dzisiaj dokonaliśmy zasadniczego zbioru owoców z naszych jagód. Krzaków mam 3 szt ale jeden niski ,tak jakby płożący ma stosunkowo duże jagody ale jeszcze słabo dojrzałe . Zbiór poszedł szybko bo rozłożyliśmy plandekę i strząsnęliśmy owoce z krzaków . Natomiast to czyszczenie z listków i innego śmiecia to mozolna robota. Aha w sumie mam ok 5 kg owoców , które właśnie przerabiam na dżem ( 2 kg sprezentowałam Teściowej :D )

Obrazek
Promilus
200p
200p
Posty: 456
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

No, no... niezłe zbiory, ale te 3 krzaki to takie 4-5 letnie przynajmniej co?
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Promilus pisze:to takie 4-5 letnie przynajmniej co?
Czas szybko upływa i myślę ,że mają z 7-8 lat. Tegoroczny zbiór był chyba najobfitszy. Krzaki mam duże, mają z 1,5 metra wysokości i ,może to niezgodne z regułami. ale wycięliśmy teraz od razu część gałęzi bo liście na nich i owoce w sumie też były drobniejsze - po prostu te gałęzie były już stare.
krab_ik1
100p
100p
Posty: 187
Od: 18 maja 2012, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Nizina Południowopodlaska

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Witam
Na jagodzie kamczackiej Atut w jednym miejscu zobaczyłam białą pianę :(. Jagody są posadzone w zeszłym roku krzaczki pewnie 3-4 letnie. Na wierzbach które rosną niedaleko też jest tego pełno. Na necie sprawdziłam że jest to pienik wierzbowy. (atakuje wierzby) Dziwi mnie że mam to na jagodzie. Jak to zwalczyć na jagodzie? Boję się żeby mi się nie rozniosło inne krzaczki jagody i borówki.
Promilus
200p
200p
Posty: 456
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

No atakuje kamczacką, tak samo jak mszyce (takie ciemne) i takie ciemne kudłate gąsienice chyba czarne z czerwonymi wzorkami (wysoką borówkę również atakują).
Zwalczanie standardowe, ja miałem ledwie na 2 krzakach, zgarnąłem pianę z robaczkami i zgniotłem. Przy większej ilości preparaty układowe.
gosiunia32122
50p
50p
Posty: 82
Od: 15 kwie 2014, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Jak była cena tegorocznych owoców jagody kamczackiej?
grapes
200p
200p
Posty: 280
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

chudziak pisze:Właśnie dzisiaj dokonaliśmy zasadniczego zbioru owoców z naszych jagód. Krzaków mam 3 szt ale jeden niski ,tak jakby płożący ma stosunkowo duże jagody ale jeszcze słabo dojrzałe . Zbiór poszedł szybko bo rozłożyliśmy plandekę i strząsnęliśmy owoce z krzaków . Natomiast to czyszczenie z listków i innego śmiecia to mozolna robota. Aha w sumie mam ok 5 kg owoców , które właśnie przerabiam na dżem ( 2 kg sprezentowałam Teściowej :D )
Ładnie ja tez mam 3 krzaczki i zebrałem ok 4kg ale u mnie krzaki nie są podlewane oraz nigdy nie były przycinane. Rozrosły się bardzo. Jak podkładacie pod nie te plandeki one mają przecież bardzo nisko gałązki poza tym owoce nie zbierane na bierząco osypują się, ale u mnie chyba dlatego że ich nie podlewam.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Osypują się dlatego ,że taka ich uroda :? Ja mam dwa krzaki o pokroju porzeczki więc nie ma problemu by podłożyć pod nie niestety a ten trzeci jest płożący więc podczas delikatnego unoszenia gałęzi coś zawsze wcześniej obleci .
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Ja mam różne krzaczki i kilka sie osypuje po potrząsaniu, ale pozostałe krzaczki, trzeba ręcznie rwać.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

A próbowałeś potrzymać je dłużej na krzewie? One nie dojrzewają w tym samym terminie i u mnie dopiero jak jedna odmiana nabrała aromatu zaczeła spadać.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”