Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Zrobiłam kropki odpowiadające danej odmianie zapisanej na kartce. Chodzi mi głównie o to, czy im fizycznie tak będzie dogodnie wypuszczać korzonki, czy może będzie coś nie tak...
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
Ann_a
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 kwie 2014, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Niezły sposób, czemu nie? Jak dla mnie, wszystko w porządku, też kiedyś tak robiłam.

Usunąłem cytat. Nie ma sensu go stosować, skoro odpowiadasz bezpośrednio na poprzedni post.
norbert76
Ann_a
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 kwie 2014, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

lorimmel pisze:Kochani, wie ktoś może, co zrobić z taką sadzonką? Czy ona w ogóle ma jakieś szanse na przeżycie? Wyrasta z samego szczytu listka... A normalnych sadzonek nie puścił :( Nie wiem dlaczego :/
Jest jakiś sposób na zmuszenie go, żeby puścił korzonki?
Tak się zdarza czasami, u mnie tak listek Fickle Flirt puszczał sadzonki na spodzie liścia. Ja bym akuratnie oddzieliłam sadzonkę i dałam do torfu ( i w woreczek foliowy), za kilka dni sadzonka da korzenia.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Czy fiołki to padają od nadmiaru wody jednorazowo czy od zalania, zmoczenia rozetki? I jeszcze spytam jaką ziemię najlepiej do nich stosować, moja mam uprawia w zwykłej ziemi z kretowiska torfowego. :D
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Moje rosły równie dobrze w mieszance 'ziemi do paproci'+perlit, jak i 'ziemi do kaktusów'+perlit
Ja do wszystkiego dorzucam perlit.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
lorimmel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 sie 2013, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Dziękuję Anno, tak właśnie zrobię :) Ale postanowiłam jeszcze trochę poczekać, bo ta sadzonka przez dłuższy czas stała w miejscu, a teraz w ciągu paru dni urosła o połowę. Jak tylko zauważę, że znów staje w miejscu, oddzielam i do podłoża :)

Bardzo proszę o unikanie cytowania cytatów. Wystarczy, jak w wypowiedzi użyjesz po prostu nicku osoby, do której się zwracasz. Pozdrawiam, norbert76
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Lady-r pisze:Czy fiołki to padają od nadmiaru wody jednorazowo czy od zalania, zmoczenia rozetki? I jeszcze spytam jaką ziemię najlepiej do nich stosować, moja mam uprawia w zwykłej ziemi z kretowiska torfowego. :D
Ani zalanie , ani nadmierne jednorazowe podlanie nie są dobre dla fiołków. Więc i takie zbyte , długo trzymające wilgoć podłoże też nie jest dla nich dobre. Ja mieszam ziemię do wysiewów z perlitem i kokosem w proporcji około 1:1:1 . Niektórzy dodają sfagnum ( czyli mech), seramis, wermikulit..., czyli różne "rozluźniacze. No i nie używa się zbyt dużych doniczek też w takim celu, żeby podłoże nie trzymało zbyt długo wody.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Georginjo dziękuję ;:108 tylko powiedz mi gdzie te produkty można kupić. Mieszkam na takim "zadupiu" ;:306 że w moim ogrodniku nie będą wiedzieli co to jest. I jeszcze mam jedno pytanie czy dobre są do rozmnażania fiołków szklarenki podgrzewane?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Myślę że teraz podgrzewanie nie jest do niczego potrzebne, może w zimie ( ale w zimie to jeszcze i doświetlanie musiałoby być)
Ja kupuję te rzeczy w sklepie rolniczym ( z nawozami, opryskami i tym podobnymi ). Kokos i torfowe tabletki nie raz jest w Carrfourze lub Leclerku.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Ja też rozluźniam podłoże perlitem, można też dodac odrobinę pokruszonego styropianu.
U mnie 10 litrów perlitu - to koszt około 12zł.

A u mnie zakwitł Shocking... ale czy szikuje...

Obrazek
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
tanyia
50p
50p
Posty: 58
Od: 19 mar 2014, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Kokos jest w ikei, za 9.99 za dużą kostkę, jeszcze jej nie rozrabiałam z wodą, więc nie wiem ile wychodzi. Perlit kupiłam z fiołkami, a wermikulit na allegro. Ja sadziłam listki w opakowaniu po jogurtach piątnicy, a później w jednorazowych kieliszkach ( akurat były w promocji za 3.99 w tesco ;) )i kieliszki sa lepsze, bo widać korzonki i są mniejsze. Jak wróci mąż to wrzucę moje szklarenki :)
Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Tanyia to w jakich proporcjach przyrządzasz podłoże? U mnie na wsi to zostaje ziemia z kretowisk :;230 albo wysyłkowo.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
tanyia
50p
50p
Posty: 58
Od: 19 mar 2014, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Szczerze to na oko :oops: . Nie miałam tyle perlitu, żeby wymieszać z ziemią 1:1, więc dałam część ziemi i tak 3/4 objętości ziemi dałam mieszankę perlit + wermikulit ( więc prawie było 1:1 ). Kokos dodam do ziemi do sadzonek.
Aniu skoro nie masz dostępu do sklepu ogrodniczego, w którym wszystko byś dostała poszukaj w internecie w jakimś centrum, może dostaniesz wszystko w 1 miejscu. Ja kupowałam to tu to tam, a ziemię i doniczki dostałam od mojego wujka, który prowadzi ogrodnictwo. Ale w pewnym momencie mąż złapał się za głowe i stwierdził po co mi tyle tego, skoro chce tylko hodować fiołki ;)
Pozdrawiam Ania
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”