Czym nawozić pomidory-cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
lolek1990
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 lip 2013, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Posłowice

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Przepraszam forumowicz dopiero dzis udało mi się zrobić zdjęcia tak to wygląda

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak dalej z nimi działać? Będę wdzieczny za pomoc ;:136
Awatar użytkownika
amma
100p
100p
Posty: 104
Od: 31 maja 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

lolek 1990
podlej pokrzywówką lub saletrą wapniową w proporcji 1 łyżka saletry na 10 l wody. Podlej ponownie saletrą wapniową po kilku dniach .
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

amma saletra na zwinięte liście? Moje wyglądają ciutkę lepiej ale też się zwijają.
Pozdrawiam Jola
lolek1990
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 lip 2013, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Posłowice

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Dzięki amma. Ale czy te krzaki nie potrzebują mieć częściej dawanego nawozu i bardziej urozmaiconych składników skoro nic nie dostały na start i nie mają obornika pod korzeniem? Chodzi mi czy sama saletra wystarczy.? Bo ten kawałek ziemi na którym rosną nie był ani odpowiednio przygotowany ani nawieziony zdarłem darń i tego samego dnia posadziłem w tym miejscu nadprogramowe sadzonki :roll: i teraz nie umiem przeliczyc ile czego im dawać żeby niczego im nie brakowało i żebym przez najbliższe kilka miesięcy nie musiał 'poginać' wokół nich codziennie z opryskiwaczem i uzupełniać niedobory. Chciałbym, o ile to możliwe, dać im regularnie to czego potrzebują a tylko wyjątkowo reagować jakby im czegoś zabrakło. Czy to w ogole jest możliwe? Czy już pozamiatane i będzie co będzie?
Awatar użytkownika
amma
100p
100p
Posty: 104
Od: 31 maja 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

jjeżeli młode liście zwijają się w rulonik do wewnątrz to podaję saletrę wapniową ,. ale skoro u ciebie taka jałowa ziemia to dodała bym jeszcze nawóz wieloskładnikowy. Skoro masz w taki sposób zwijające się listki to zapewne zachwiana jest proporcja azotu do fosforu i potasu. A niedobory w zaistniałej sytuacji będziesz cały czas miał i chyba jednak będziesz latał i je uzupełniał.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Azotan magnezu - jakie dać stężenie do oprysku jako "starter" dla słabych sadzonek papryki, pomidorów, ogórków?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Najgorzej jest zacząć. Zacząć huśtawkę nawozową.
Jeżeli już, to siarczan magnezu . Oprysk taki jest dobry dla zalanych pomidorów, rosnących w glebie o niskim pH, czy mających nadmiar składników w glebie.
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

amma pisze:jjeżeli młode liście zwijają się w rulonik do wewnątrz to podaję saletrę wapniową ,. ale skoro u ciebie taka jałowa ziemia to dodała bym jeszcze nawóz wieloskładnikowy. Skoro masz w taki sposób zwijające się listki to zapewne zachwiana jest proporcja azotu do fosforu i potasu. A niedobory w zaistniałej sytuacji będziesz cały czas miał i chyba jednak będziesz latał i je uzupełniał.

Jesteś pewny/pewna o czym Ty mówisz ?
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

forumowicz apteczna sół gorzka to też siarczan magnezu. Chyba dodatków żadnych nie ma, kwestia stęzenia. Nadaje się to do użycia działkowego? I nie na przeczyszczenie slimaków :;230
Pozdrawiam Jola
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Taka to jest różnica :

http://www.intermag.pl/pl,0,s330,produk ... go-16.html

a

http://pl.wikipedia.org/wiki/Siarczan_magnezu

czyli z rolniczego punktu widzenia- żadna.
Awatar użytkownika
zosia103
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 sie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Ja jestem zwolenniczką naturalnej rotacji czyli kompost i obornik mam dość chemicznej żywności
Czas jest ważny. To coś, co powstrzymuje wszystko od zdarzenia się jednocześnie. pompa do pralki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

A Ja jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku :) Tak naprawdę wszystkim można przebobrzyć :wink:
bell
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 16 maja 2009, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/G.Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Skromnie chciałam dopytać o pogłówne nawożenie potasem pomidorów.
Posadzone w gruncie,nawożenie rzędowe granulowanym kurzeńcem(fermentowanym),opryskane miedzianem przed wysadzeniem,raz pryskane po ulewnych deszczach siarczanem magnezu+florowit uniwersalny.Krzaczki ładne,bez oznak chorobowych(jeszcze nigdy tak ładnych nie miałam,)Teraz wiążą pierwsze grona,stąd moje zapytanie czy podlać już saletrą potasową.Zapisane mam by rozpuścić w wodzie 0,8kg i wylać między rzędy,ale ile tej wody?i ile na krzaczek?-tego niestety już nie zapisałam,ot blondynka ;:223
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”