Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
algosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 15 maja 2014, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy...

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Amarylis bardzo fajna kompozycja , może w nastepnym roku wykorzystam kosze na tarasie :D dzięki za inspirację
Pozdrawiam , Gosia
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Sprawdza się jeszcze malwa,piękna i kwitnąca do mrozów.
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Posadziłam jak zwykle więcej niż chciałam, pożałuję pewnie jak przyjdą upały i trzeba będzie latać z konewką, ale co tam.
Z mojego "chowu" jest lobelia i niektóre petunie, reszta z bazarku. Niektóre rośliny jeszcze nie rozkwitły, pokazuję te kompozycje, w których już coś widać:

osteospermum + dwa kolory werbeny
Obrazek

pelargonia zeszłoroczna jeszcze bez kwiatów + begonie + petunia
Obrazek

petunie z begoniami
Obrazek

petunie, werbeny i zmarnowana ulewą bakopa
Obrazek

eksperyment z kremową surfinią posadzoną w wysokiej donicy (mocno u mnie wieje, więc wiszące odpadają) + moje petunie i lobelia
Obrazek

Jak co więcej rozkwitnie, to dorzucę jeszcze.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie tradycyjnie

Obrazek
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Bardzo podoba mi się zestawienie żółto-niebiesko-bordowe. Bordowe to tytoń, prawda? Jakoś w tym roku chyba u mnie zapomnieli o tytoniu do doniczek, nie widziałam wcale. W ogóle wybór nie za duży miałam na targu, mała różnorodność kolorów, wszystko na jedno kopyto.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mała cząstka kolekcji :D
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A u mnie tak: (zdjęcia robiłam rano, bez słońca)

to moje odkrycie na ten sezon: osteo białe (choć wpada w lekki fiolet) plus petunia pachnąca fioletowa

Obrazek

w kolejnym sezonie będę myśleć nad tą kompozycją w okrągłej donicy, też będzie świetnie wyglądać, plus do tego inne połączenia kolorystyczne

Million Bells z niebieską lobelią (lobelia z własnego wysiewu)
Obrazek

i czerwone z białą lobelią
Obrazek

i odkrycie z zeszłego sezonu, petunia:

Obrazek

biała pełna petunia i niebieska lobelia

Obrazek

i pelargonia , także z lobelią, a w skrzyni wiciokrzew, obok skalniaczki, lobelia, petunia

Obrazek

Są jeszcze zioła i koleusy:)
Pozdrawiam, Anna
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
Moje piękne petunie w tym prawdziwy rarytas podwójna fioletowa z obrzeżem białym -za rok potrójna ilość.

Obrazek Obrazek Obrazek

Piękne co roku callie w donicach :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaskoczenie tego roku - szałwie (w zeszłych latach marne chciałam z nich zrezygnować a tu proszę. Pelargonie dwukolorowe cudo prosto z Janikowa.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tymofolia, plantacja truskawek posadzonych w donicach-wiaderkach wisząca na płocie i na koniec mój warzywnik w donicach- wiadrach :;230
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Anka, to coś dyniowate w wiaderku z tyłu, to co? Owocuje Ci? I owoce dojrzeją w sezonie? Tyle ziemi wystarcza? Stoi w pełnym słońcu czy półcieniu?
A pozostałe kwiaty śliczne. Podoba mi się też pomysł na truskawki :D
Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Warzywa w donicach to mój autorski pomysł tegoroczny :) Niestety nie mam warzywniaka a z kwiatów- lilii w ziemi (ok 20m2) nie zrezygnuje choć i tak koło nich rośnie bób i 6 krzaków pomidorów :tan . Reszta podwórka to trawnik częściowo na betonie i same płyty betonowe - pozostałość po PRLu :;230

Jak na razie wszystko idzie jak najbardziej w porządku cukinia w wiaderku już kwitnie i ma małe zalążki, fasolka szparagowa ma się świetnie choć tłocznie tak jak ogórki polan i tessa (po kilkadziesiąt w donicy) patisony (dwa na doniczkę)to podręcznikowe okazy a jak zaczną owoce zwisać będę myśleć o podwiązywaniu. Doniczki stoją w półcieniu przy płocie pod małą wierzbą płaczącą rosnącą oczywiście w donicy :;230 a wszystko stoi na paletach :D. Warzywa te nie potrzebują dużo ziemi a dodatkowe składniki odżywcze dostają poprzez wodę z biohumusem i nawozem. Wiem wiem nawóz... ale racjonalnie używany moim zdaniem nie szkodzi ludziom w przeciwieństwie do warzyw sklepowych nie wiadomo jakiego pochodzenia.

Patent z truskawkami jest zeszłoroczny i również autorski. W zeszłym roku miałam więcej poziomek - bardzo obficie owocowały choć szły na bieżąco w tym jest więcej truskawek. Uwielbiam to rozwiązanie gdyż każdy kto przychodzi do nas częstuje się a największą atrakcją dla moich dzieci jest obserwowanie kiedy dojrzeją i samodzielne zrywanie dojrzałych truskawek. Nie ma to jak samodzielne zerwanie truskawki :) Sposób jest lepszy niż truskawki na polu gdyż odchodzi pielenie (prawie nie ma chwastów) nie trzeba daleko po nie chodzić- są pod nosem a z podlewaniem też nie ma kłopotów, podlewane regularnie dają soczyste owoce.

Mogłabym kupić sobie działkę warzywną ale chyba nie miałabym dla niej czasu a te chwile które łapię spędzam w przydomowym (całość ok 150m) ogrodzie i chciałabym mieć wszystko pod nosem :D
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Super patent. A te truskawki zimowały też w tych kubełkach, czy je "uziemiłaś" :D
W przyszłym roku spróbuję z cukinią Twoim sposobem :)
Ja ma pomidorki koktajlowe i zioła pomiędzy różami, bo tylko tam mam dobrą ziemię i nieco słońca ;:108
Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

W zeszłym roku specjalnie nie dbałam o przezimowanie gdyż chciałam w tym roku kupić nowe odmiany truskawek ze szkółki ale zostawione w wiaderkach pod płotem betonowym w zaciszu świetnie przezimowały. Trzeba zimą uważać żeby w donicach nie było zbyt mokro. W tym roku jednak jak już przestaną owocować wsadzę je na zimę do gruntu (miejsce po bobie). Truskawki wysadzę w kwietniu do donic tak żeby mieć miejsce na warzywa. W donicach szybciej ziemia się nagrzewa i dzięki temu krzaczki są bujniejsze i szybciej rosną.

Ja pomidorki koktajlowe mam też w donicach :) a zioła u mnie rosną między kwiatami w doniczkach. Przed domem między pelargoniami rośnie majeranek (pięknie zaczął zwisać z donic) i bazylia. Jeśli podlewam i trącę jakąś roślinką to uwalnia się taki zapach.....
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Moje wyglądają tak
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”