Pelargonia pachnąca,anginka,geranium i inne ( Pelargonium graveolens)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Geranium w doniczce

Post »

Ja też raczej tych zdrewniałych nie próbuję ukorzeniać tylko te boczne zielone lub samą górę :D
Pozdrawiam,
Kasia
krysia_w
100p
100p
Posty: 138
Od: 16 maja 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Geranium w doniczce

Post »

Kurcze to pożyteczna roślina, a nigdzie nie można jej zdobyć w kwiaciarniach i marketach nie ma :( Znajomi nie mają więc nie mam od kogo wziąć szczepki. Widzę istnieje też w wersji variegata to jest jeszcze bardziej ozdobne :D
Awatar użytkownika
Basia R
100p
100p
Posty: 106
Od: 17 mar 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geranium w doniczce

Post »

Pierwszy raz moja "anginka" zakwitła ;:138
Lato spędza w skrzynce z różowymi pelargoniami, więc może pomyślała, że też wypada mieć kwiatki :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Geranium w doniczce

Post »

Super, gratuluję.
A zimą trzymałaś ją w chłodnym miejscu czy normalnie w domu?
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
Basia R
100p
100p
Posty: 106
Od: 17 mar 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geranium w doniczce

Post »

No właśnie dziwne, bo to tegoroczna szczepka. Ale roślina mateczna miała zimą 13-16 stopni.
krysia_w
100p
100p
Posty: 138
Od: 16 maja 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Geranium w doniczce

Post »

No super geranium zakwitło, jestem ciekawa czy podlewałaś ją może nawozem do kwitnących czy coś takiego, że tak zdecydowała się zakwitnąć?
Awatar użytkownika
Basia R
100p
100p
Posty: 106
Od: 17 mar 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geranium w doniczce

Post »

No właśnie, może to to:
ponieważ główną rolę w skrzynce pełni pelargonia a "anginka" miała tylko tworzyć zielone tło - zasilam od czasu do czasu nawozem do kwitnących :-)
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Odświeżam temat. Posiadam dwie kwitnące już i właśnie kupiłam 2 na wyprzedaży. "Nos" mam kiepski i jakie to zapachy to nie czuję wszystko dla mnie pachnie cytryną.. ale chciałam Was zapytać jak się przechowują wasze pelargonie przez zimę i czy w następnym sezonie normalnie kwitną?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Moja, najzwyklejsza "śmierdziuszka", stała w kuchni na parapecie od zachodu. Trochę wyłysiała od dołu ale to może też kwestia wieku. Kwitnąć mi jeszcze nie kwitła odkąd ją mam, coś mi się pamięta z literatury że musi przejść okres odpoczynku w chłodzie by zakwitnąć.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Też czytałam, że "śmierdziuszek" musi zimować w chłodzie i tej zimy tak zrobiłam z 2 roślinkami. Jedna ogromna kilkuletnia nie wytrzymała, później gdzieś przeczytałam, że można to zrobić tylko z roślinami, które od małego były zimowane. A starej rośliny, która nie była nigdy zimowana nie należy już zimować, ponieważ nie jest do tego przyzwyczajona. I moja faktycznie bardzo szybko zaczęła schnąć i liście gubić, więc ją zabrałam ponownie na ciepły parapet. Druga roślinka była mała i przetrwałą zimowanie, teraz ślicznie się krzewi ale nie kwitnie. Podlewam odżywką do pelargonii, biohumusem, odżywką uniwersalną ale i tak nie kwitnie.
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Bardzo fajnie że jest taki wątek, bo pelargonie zapachowe stały się ostatnimi laty bardzo modne. Ja sama jestem przykładem takiego chciejstwa. Miałam co prawda kiedyś zwykłe, stare geranium, ale nic poza tym. W tej chwili w mojej kolekcji jest Geranium o zapachu różanym, sosnowym, eukaliptusowym, pomarańczowym, cytrynowym. W niedzielę w Centrum Ogrodniczym udało mi się kupić o zapachu jabłka, mojito i jak to jest na etykietce - czekolada- orzechy-chili.
Awatar użytkownika
efika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2014, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Też jestem posiadaczką pachnącej pelargonii o zapachu jabłka :D
Odkąd pamiętam w domu zawsze było geranium, o klasycznym specyficznym zapachu, a od 3 lat gości u nas również pelargonia zapachowa właśnie ta jabłkowa. Mamy ją z maluteńkiej szczepki wierzchołkowej, a teraz rośnie w kilku doniczkach i ile osób zostało nią obdarowanych...
Świetnie się rozrasta i łatwo rozmnaża, jak zwykłe geranium.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Pelargonie pachnące

Post »

Moja pelargonia pachnąca nie mieści się już na parapecie



Obrazek
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”