Fungicydy nowej generacji-octan wapnia cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Rusz trochę głową.

W przepisie na HT z wódki jest 1/2 l wódki + 1/2 l wody + 1/2 l wody czyli razem 1,5 l cieczy na 40 gram ziół.

W przepisie na HT na zacierze cieczy jest 1 litr + 0,15 l/ objętość użytego cukru/ czyli razem 1,15 l. Jednak w trakcie fermentacji ubywa objętości wskutek wydzielania się dwutlenku węgla i zużycie części wody do wytworzenia alkoholu. Pozostaje około 1 l

Ergo:

W obu przypadkach wychodzimy z tej samej ilości ziół ale w I przypadku wyługowane z ziół składniki znajdują się w 1,5 litra roztworu alkoholu a II przypadku w 1 litrze . Za każdym wiec razem dajemy 1/10 uzyskanego ekstraktu.
Awatar użytkownika
nertu
100p
100p
Posty: 174
Od: 6 kwie 2014, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

A ja tez sobie zrobiłam OW i HB i pryskam co mam :D
Chciałabym też zrobić HT , ale do końca nie wiem czy dobrze zrozumiałam że powinno się robić 7 dni przerwy miedzy HT a OW?
Zaraz mi się dostanie ;:134

Jeszcze dodam ze zrobiłam OW z kredy zakupionej w "edanie" w Krakowie, chyba kreda szampańska oraz ocet jabłkowy ze sklepu ze zdrową żywnością firmy Primus.
Reakcja była bardzo energiczna.
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w twoje życie. - Ola
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Dobrze zrozumiałaś.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

nertu pisze: nie wiem czy dobrze zrozumiałam że powinno się robić 7 dni przerwy miedzy HT a OW?
Czyżbyś chciała opryskiwać na okrągło codziennie ?. Jeśli weźmiesz do reki etykietę jakiegokolwiek środka ochrony roślin to przeczytasz
Środek stosować co 7-10 dni przemiennie ze środkiem z innej grupy chemicznej
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

nertu
Ucieszyła mnie wiadomość, że zakupiona w edenie kreda szampańska jest dobra :D
Bo właśnie chcę tam kupić, a komuś się tam zakup nie udał. :( ( co mnie zresztą bardzo zaskoczyło)
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1328
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

forumowicz, z jajka udało Ci się wyciągnąć co najlepsze :D
A co myślisz o soku z kapusty? Może jego właściwości też można by jakoś wykorzystać? Co o tym myślisz?

Spójrz artykuł na stronie
http://www.fakt.pl/
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Tylko, że szara pleśń, także mocno poraża kapustę, może lepszy będzie ogórek, bo wygładza cerę.
demeter1
200p
200p
Posty: 248
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Witam,
może niekoniecznie powinnam pisać o tym w dziale warzywnym, ale rzecz dotyczy fungicydów szanownego kolegi forumowicz:
moje róże, które co roku cierpiały od czarnej plamistości w tym roku (odpukać :!: ) mają się świetnie. Zawsze zbierałam liście i zawsze pryskałam miedzianem wiosną, więc chyba nie to im pomogło, a stosowany przy okazji oprysków pomidorów MW i OW. Nie wiem, bo chyba nikt nie wie, czy to pomoże na stałe, ale na razie jest świetnie - nawet śladu czarnej plamistości. Stosuję najczęściej co 7 dni (tu nie martwię się tak jak przy pomidorach o określone dni odstępu, bo róż nie jem :wink: ) W poprzednich latach żadna "twarda" chemia nie była u mnie tak skuteczna ;:138 Polecam, pozdrawiam Beata
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Uważasz, że OW to jest " twarda " chemia ?.

Współczuję.
demeter1
200p
200p
Posty: 248
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Nie ma mi czego współczuć. "Twardą" chemię stosowałam w poprzednich latach i nie była tak skuteczna, jak oprysk OW, którego do "twardej" chemii nie zaliczam. Czy teraz wyraźnie pochwaliłam? Pozdrawiam Beata
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Dzisiaj faktycznie zauważyłem, że moja kreda jest dobra do OW :D Wcześniej lałem powoli i ta reakcja nie następowała tak gwałtownie jak oczekiwałem :wink: Dzisiaj natomiast wlałem do innego pojemnika i usunąłem dozownik z butelki octu , także wlałem ostro i reakcja była bardzo burzliwa ;:oj
(Ocet miałem Kamisa, a kreda Mielnicka)
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Ja swoje róże pryskałam na przemiennie OW i Ht , ostatnio tak wypadło że tylko HT, pryskam całe krzaki razem z kwiatami. Są ładne, nic im nie dolega.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Melduję posłusznie, że pomidory, papryka i ogórki - po opryskach z OW i HT mają się bardzo dobrze. Dziś kolejny oprysk, tym razem HT. Na bobie mszycę zlikwidowałam całkowicie dwukrotnym opryskiem z HT.

A teraz...ciekawostka. Ponieważ jestem dociekliwa, usiłowałam wydrzeć od producenta kartę charakterystyki wyrobu (czyli kredy malarskiej). Producent bardzo się opierał, ale przesłał.
Piszą tam tak:
Przeznaczenie: w budownictwie, malarstwie, ogrodnictwie.
Charakterystyka chemiczna: CaCO3, dodatki chemiczne i mineralne pochodzenia naturalnego i klej malarski MT.
Zadałam producentowi pytanie....jeśli w tej kredzie jest klej malarski to w jakim zakresie można tę kredę stosować w ogrodnictwie? ;:219
Czekam na odpowiedź.

Ale faktem jest, że pieni się jak złoto i działa. ;:202 A może ten klej malarski w tej kredzie działa jak HB?? :;230 ;:224
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”