Na starym po nowemu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beaby pisze:Marysiu :wit

A to ta trawa ozdobna - nadal nie kojarzę nazwy:
Obrazek
Znawcą nie jestem ale ta trawa trochę wygląda jak hakonechloa ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Paulii - tak, w wątku u Pati zapamiętałam dzięki Tobie Gailardię ;:168

Bardzo dziękuję za stokrotkę afrkańską - przynajmniej nie będe miała złudzeń. To tez kupiłam u tej samej osoby co te "czerwone" dalie. Ta stokrotka to miał być wieloletni złocień... A tu masz - czytam, że to jednoroczna roślinka. Dziękuję!

Agatko - clematis jest bardzo wdzięczny za pochwałę, postara się kwitnąć jak nadłużej i jak najpiękniej.
Bardzo się cieszę, że udało mi się go wyprowadzić do takiego kwitnienia. Nie liczyłam na aż taki koncert.
Ale byłam pewna, że jest fioletowy, tak mi mówiono. Stąd to zaskoczenie co do kolorku.
A ten co jest to troszkę weselszy na tej ciemnej ścianie.
Bardzo dziękuję za podpowiedż nazwy trawy - zobaczę i dam znac czy to własnie ta, bo wiem jakie ma meić kłosy ;:168

Kasiu - ostry przyjaciel upodabnia się za wszelką cenę do laurowiśni, podgapiacz ;:209
A teraz ja nie pomyślałam o zależności dalii i róży co do kolorku - fajnie to wyjasniłaś :tan

Pati - no ja próbuje zaingerować tylko w hortensję - nie wiem z jakim skutkiem kolorkowym. Dopiero sie okaże czy potrafię kolorki wyczarować.
A zmiana barw to tylko dowcipność roślinek, no bo jakby co innego... Chyba, że to znowu za sprawą ślimaków. :;230

Reniu - ależ pięknie o różach napisałaś... Czyli nie ma brzydkich róż, tylko słońca czasem brak.... ;:170
Ja w sumie bardzo się cieszę, że mnie pchnęłaś w ramiona dalii. Teraz Ty kupuj, kupuj - są warte zachodu...
Teraz już to wiem :D

Justynko - może warto Twej hortensji dać jeszcze jedną szansę. Z tego co wiem, to w różnych rejonach róznie się z nią obchodzi by kwitła następnego roku. Ja podpatrywałam jak jest w innych ogrodach u nas, troszkę podpytałam tu na FO i jest piękna i wielka! Udało się.
A czasami trzeba wymienić na bardziej kwitnący krzewek, zgadza się - tak jak sobie to teraz obiecujesz...
Mojej znajomej nie kwitnie już od trzech lat - chce mi ją dać bo nie chce tamtej hortensji ogrodowej więcej na swoje oczy widzieć.
Chętnie przyjmę, by sprawdzić czy to taki ciężki okaz, czy zła pielęgnacja (mówiła, że nie cięła wiosną. W tym roku też ani śladu po choćby jednym pączuniu).
Czasami faktycznie lepiej wymienić stary model na nowy :D
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu.

Post »

To mnie zastrzeliłaś tą laurowiśnią :shock: Musiałam googlować ;:306 Ale krzaczek zacny, nie ma co :uszy A kolorki Twego kwiecia, czy bledsze, czy bardziej w czerwień, i tak cieszy oko ;:333
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beatko czy masz na myśli każdy stary model na inny młodszy ,....ładniejszy......z lepszym samochodem :;230 :;230 ;:224
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na starym po nowemu.

Post »

To czekam na fotki Twojego czary- mary, ale tak powaznie, kwiatki pieknie Ci rosna i czary nie sa potrzebne.
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beata, jak ta trawa ma miec kłosy to chyba jednak nie hakonechloa :oops: Ale tak jakokoś te jej liście mi się skojarzyły :D
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Właśnie miałam pisac, że złocień jednoroczny. Nie zgadałyśmy się. Mam biełego pojedyńczego i pełnego. Mogłam po odrobinie uczknąc :?
Z clemkami to się na razie wstrzymaj. Na wiosnę są w Biedrze po 6zł :wink:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Reniu - zamiana na model z lepszym .... korzeniem.... :;230

Pati - no w sumie teraz ta hortensja ma tak ładny kolorek, że już niebieskawa być nawet nie musi... Ale lałam w nią niebieska odżywkę, zobaczymy.

Kasiu - jasne, czy kwitnie, czy nie, na blado lub nie - to i tak nasza duszyczka uradowana jeśli mamy ładne roślinki.
Mnie się duszyczka bardzo raduje jak patrzę na Twoje kwiacięta.
Laurowiśnię bardzo polecam, szczególnie jak już jest sporszych rozmiarów.

Agatko - niestety to nie jest hakonechloa. Bardzo dziękuję, że pomagasz mi w znalezieniu nazwy. ;:168
Ta ma mieć ok 70 cm no i te wspomniane kłosy. Ciekawa jestem na ile to prawda. Ale widzisz jak to jest - kupujesz to a rośnie tamto ;:65

I znowu kolejna zmyłka - czy gailardia może być fioletowa i pełna? :( Kupiłam jako czerwono-pomarańczowo-żółtą. Niestety nie było odmiany karłowej.
Pojadę ze zdjęciem, za dużo tych pomyłek ostatnio coś u sprzedających....

Paula - dzięki za info o clemkach. Bardzo się cieszę z firletki, bo nie mogłam podejść właśnie tej szarej.
Były tylko bardzo wysokie z zielonymi liśćmi. Ale nie znam tej odmiany.
Daj znać, proszę, czy dotarło co trzeba i czy jest ok, bo nie wysyłałam od siebie - nie miałam neta.... Wysłałam we wtorek.
Przy jasnocie oczywiście od razu przekopane pod ziemią. Ale wszystko ok, z innymi roślinkami także ;:138
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beatko o to , to to :;230 dobry zdrowy korzeń to podstawa :;230 :;230
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Aż nie wiedziałam o co chodzi. Sprawdzałam nic nie ma ale trzeba brac pod uwagę, że teraz to takie głupie dni i wszystko może iśc dłużej. Właśnie dostrzegłam, że mój bank znów mnie okrada :evil: Zaraz mnie *** strzeli.
No to ciesze się, że dopakowałam również firletkę. Niby głupota ale pomyślałam, że jak już śle to śle :wink:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Reniu ? przez moment zamieniłyśmy się stołkami, Ty u mnie - ja u Ciebie - jak miło czytać takie wpisy :D
Czyli już wiemy co w życiu jest najważniejsze :;230
A jak tam murzynki?

Paula - mnie każdy kwiatek cieszy, a jak coś nie spasuje do ogółu to nową rabatę się stworzy i potem towarzystwo innych roślin też się szybko dobierze. Ale na pewno lepiej dobierać po swojemu. Ty masz jednak takie roślinki, które mi się bardzo podobają, dlatego nie miało to znaczenia co to będzie - bo wszystko i tak fajne.
Przypominaj sobie te malinki, proszę, ;:196, bo nie wiem co z nimi przez zimę, itp...
Chciałam bezpośrednio do Ciebie z przesyłką, ale nie wiedziałam jaki to bank (dwie pierwsze cyfry), pytałam kogo popadnie ale nie otrzymałam odpowiedzi, a brak netu nie pozwolił mi na ustalenie tego.
Teraz się denerwuję czy wszystko ok, bo wczoraj już być powinno. Ale teraz to rzeczywiście większośc na wolnym....
Chyba też troszkę odpoczniesz, zawsze to więcej czasu z córcią. ;:4
borowiczek
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 cze 2009, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beaby pisze:Marysiu

Może teraz będzie lepiej widać tę różę NN:
Obrazek
Cudna satelita ;:108
Zapraszam do mojego wątku: Borowiczek moje początki ...
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Na starym po nowemu.

Post »

No tak jak już kiedyś ustaliłyśmy mamy bardzo podobne gusta ogrodnicze.
U malinek dzisiaj byłam i te starsze mają zalążki kwiatków na jednorocznych pędach. Ale muszę się jeszcze upewnić. Bo to jest tak na 99%

Cieszę się, że Cię spotkałam dzisiaj na FO, bo ostatnio się mijamy niestety ;:168

To jest Alior Bank kochanie. I dziś nic nie robię. Cały dzień mam dla małej, teraz śpi więc mogę popisać chwilę z Wami :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”