Czosnek zimowy cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Violunia
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sie 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Sjs_wa oglądałam co mi posłałeś i wiem na bank,że to miniarka, dziękuję. Pory mam i są jak na razie czyste a dymki nie mam jakoś wole siedmiolatkę i szczypiorek a na cebuli mi nie zależy.Na odstęp kilkaset metrów mnie nie stać ;:oj chyba, ze między różami posadzę czosnek ;:306 Tak jak napisałam sprawdzę przy wykopaniu jakie poczyniła spustoszenie aaaaaaaa i zacznę tez pryskać pory HT a nóż widelec pomoże.
pozdrawiam wszystkich zawirusowanych ogrodem.
Violka
Templer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 gru 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Witam. Proszę o poradę dotyczącą przygotowania ziemi przed jesiennym wysadzaniem czosnku. Mianowicie na moim kawałku ziemi od 2 lat nie jest nic uprawiane i najzwyczajniej rosną sobie chwasty. Czy muszę zwalczyc je już teraz, żeby na jesień było w miarę czysto, czy wystarczy przeorac przed sadzeniem ? Bardzo proszę o rady oraz o nazwy preparatów jakie powinienem użyc. Z góry dziękuję ! ;:131
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Ja miałam taką ziemię jeszcze we wrześniu, teraz mam warzywnik. Przekop, chwasty wybierz pomagając sobie widłami angielskimi. Im porządniej to zrobisz, tym mniej chwastów będziesz miał w uprawie.
Nie stosowałam żadnej chemii.
Bardziej doświadczeni pewnie zaproponują jakieś nawożenie przed zasadzeniem czosnku. Nawet jakiś heh "przedplon" mógłbyś jeszcze zasiać żeby wspomóc glebę :D
Pozdrawiam Jola
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Jak masz dostęp do obornika to wrzuć trochę do ziemi na wiosna rośliny będą miały sporo pokarmu.
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

kama_80 pisze:Ja miałam taką ziemię jeszcze we wrześniu, teraz mam warzywnik. Przekop, chwasty wybierz pomagając sobie widłami angielskimi. Im porządniej to zrobisz, tym mniej chwastów będziesz miał w uprawie.
Nie stosowałam żadnej chemii.
Bardziej doświadczeni pewnie zaproponują jakieś nawożenie przed zasadzeniem czosnku. Nawet jakiś heh "przedplon" mógłbyś jeszcze zasiać żeby wspomóc glebę :D
A nie lepiej te chwasty przekopać by zostały w ziemi? Nie "zkompostują" się dając dodatkowe naturalne papu roślinkom? Przypuszczam że robiąc w ten sposób trzeba uważać by nie było nasionek na chwastach?
Templer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 gru 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Raczej kopanie nie wchodzi w grę, ponieważ jest to ok 30 arów. Warzywnik posiadam również na areale dostosowanym do obrobienia rękoma :D
Chciałbym posadzic czosnek na 10 może 15 arach, dlatego zwalczanie chemiczne jest nieuniknione.
Bardzo proszę o dalsze rady. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Tkordus no nie bardzo bo masz takie zielska które rozmnażają się choćby przez rozłogi. Jak nie wyciągniesz skrzypu czy mlecza z większością korzenia to odbije jak nic. Perz tak samo. Po zimie przy przewalaniu kompostu miałam świeżutkie pędy perzu w pryzmie. Część pola zostawiłam przez zimę w ostrej skibie i teraz się bujam ze skrzypem i perzem. Weź teraz podkop z 15cm w głąb by wyciągnąć korzenie jak masz kilka cm dalej warzywa i ich korzeni raczej naruszyć nie chcesz.
Pozdrawiam Jola
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Skrzypu nie pozbędziecie się dopóki nie zmieni się pH gleby. Wyrywanie niewiele daje, bo gleba dalej jest kwaśna, a środki chemiczne w ogóle nie działają.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

To prawda ale można go znacznie ograniczyć :D Mam miejsca gdzie rósł stadnie ale podkopywałam rośliny na 15-20cm i powoli wyciągałam korzenie. Heh teraz w tych miejscach mam plagę szczawiu..z drugiej strony zlikwidowałam 2rządki sianego szczawiu i troche pola mi się zwolniło. Jakby problemów do wyboru do koloru 8-)
Pozdrawiam Jola
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Ponieważ potrzebny był mi dzisiaj czosnek postanowiłam zerwać jeden ze swoich -uważam ,że główka wygląda nieźle.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Chudziak czosnek medalowy i wygląda wspaniale.Oby większość taka była.Ja też swój już używam wykopując b.uschnięte.Główki są różne,ale też takie jak Twoje. ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Chudziaczku - piękny czosnek, swój też wyrywam na potrzeby kuchni, a mam spore, bo czosnek u mnie pasuje prawie do wszystkiego ;:224
Liście już żółkną, ale nie całkiem usychają, dopiero pierwszy na dole zasuszony, więc jeszcze ze dwa tygodnie niech posiedzi :wink:
Pozdrawiam Eugenia
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

U mnie też liście czosnku generalnie jeszcze zielone nawet pierwsze jeszcze nie są zasuszone więc do zbiorów jeszcze glówki powinny podrosnąć . Muszę przyznac ,że w tym sezonie czosnek mi sie udał :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”