Róże 2013/2014 - Gosia

Zablokowany
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Dziękuje patkaza - tak to taka pierwsza wyprawa, na pewno będą następne. No - jesienią na pewno będę musiała trochę bylin wymienić i podzielić - już są za duże.
daysy - po prostu jest zbuntowana.
Z mojego ogrodu kwitnie jeszcze Great Maiden's Blush:

Obrazek

Z Europa Rosarium - jedna bez nazwy ale na pewno to róża francuska - wpadła mi w oko:

Obrazek

oraz ''Alfred de Dalmas''

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Ta bez nazwy - ;:oj cudna ;:215
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Tak Monika - wpadła mi w oko.
Tą na pewno znacie i na pewno ktoś ją ma w ogrodzie - róża Hebe's Lip - niestety już przekwitała:

Obrazek

To róża o najdziwniejszym kolorze jaki widziałam, oglądałam ją w katalogach - zwłaszcza u Schultheisa - nie wierzyłam by był taki kolor - róża Oratam

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Gosiu, widok tak wielu, tak pięknych i różnych róż jest niezwykły. Dzięki, bo dzięki Twoim zdjęciom mamy choć niewielką namiastkę tego, co kochamy. ;:3
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Tak Ewka - kilka osób było w rosarium, ogólnie na forum jest mało zdjęć z niego.
Teraz róża duetu - Guillot - Massad - o nazwie - Christophe de Combejean - zwraca uwagę barwą i powtarza kwitnienie:

Obrazek

Teraz fioletowa rabatka - róże rosną na rabacie za różami pnącymi za restauracją, to nowe rabaty. Z róż na zdjęciach są: Blue Parfum, Dioressence, Sentuar Royale, Heidi Klum Rose, Old Port, Blue for You.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to tylko niewielka kolekcja róż w fioletowej barwie, nie wszystkie kwitły, nie wszystkie zdjęcia mi wyszły.
To wszystkie zdjęcia które chciałam Wam pokazać z rosarium, zapraszam do wyjazdu i najlepszym terminem jest połowa czerwca - wtedy wszystkie róże kwitną.
Awatar użytkownika
cate72
200p
200p
Posty: 289
Od: 27 wrz 2009, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Italia

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Gosiu :wink: Mozesz mi powiedziec do jakiej wielkosci wybujala ci giardina?.Poszukuje jeszcze rozy w centralne miejsce ,Takiej nie zaduzej pnacej.Myslam o drugiej giardinie ale nie wiem jak wysoka dorasta.Czytalam gdzies w sieci ze to wolno rosnaca roza.Czasami w katalogach dane nie sa prawdziwe.Edenka ma niby dorastac do 3m ,ale szczerze mowiac jeszcze u nikogo nie wiedzialam tak wyrosnietej tej rozy.U mnie jest to bardzo popularna roza i klimat tez sprzyja ,ale 3 m to raczej marzenie.Myslalam tez o pirouette albo first lady.Nnie wiem ktora bylaby lepsza.
Przyszla tez do mnie pink piano ,napisz kochana jak ona ci rosnie.Czytalam ze nie ktorzy maja z nia problem.Pisza ze nie tak okazala jak piano.Wazna jest dla mnie wysokosc bo nie wiem gdzie ja wsadzic :wink:
pozdrawiam cie :wit
Przepraszam,ale nie mam mozliwosci uzywania polskich liter Kasia
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Piękne fioleciki, zwłaszcza dwie pierwsze ;:63 . Fajnie musi wyglądać taka rabatka :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Kasiu - Giardina ma u mnie wysokość powyżej 250 cm - dochodzi do 300 cm. Ona nadaje się na rabatę centralną. Miałam kiedyś Piruette ale u mnie dochodziła do 200 cm, z tego co pamiętam ktoś miał je wyższe. Co do Pink Piano - Anka ma w swoim ogrodzie moją drugą sztukę, u mnie moja dochodzi do 160 cm wysokości. Są to raczej róże które będą wyższe ale wąskie. Jak chcesz osiągnąć efekt to lepiej sadzić 3 sztuki razem.
daysy - niestety, nie mogłam zrobić fotki całej rabatki bo akurat kiedy tam byłam szła wycieczka z przewodnikiem i zatrzymali się tam. W poniedziałek miałam prywatny spacer po rosarium i poszliśmy oglądać róże Noissette - szkoda bo przy tych fioletach widać bardzo duże różnice. Mi wpadł w oko kolor róży Dioressence i jej kształt płatków, nie zbieram raczej fioletów więc nie zagości w moim ogrodzie.
Na koniec przeglądałam dziś katalog i znalazłam zdjęcia róż chińskich w kolorze ciemno czerwonym - tzw czarny. Jak kogoś zainteresuje stara róża chińska to - Pourpre - Jeana Pierre Viberta.

Obrazek

na rabacie z innymi różami chińskimi jest kilka takich róż ale nie mogłam nigdzie znaleźć róży Louis XIV - miałam za mało czasu na to.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Gosiu, Czy na ostatnim zdjęciu z fioletami jest Blue for You? Jest ;:333
Jeśli to ona to lecę ją kupić. U mnie jest dostępna w Obi.
Awatar użytkownika
cate72
200p
200p
Posty: 289
Od: 27 wrz 2009, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Italia

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Dzięki Gosia:-)
Teraz juz wiem gdzie posadze piano.Wczoraj wsadzilam 2 ascot :D Przepraszam ze tak cie mecze ostatnio ale w sumie to twoja wina ;:224 Pokazalas mi roze niemieckie.Ja do tej pory angielki mialam ,kiedys zakupialm 2 roze meilandu i dopiero zobaczylam jak moga byc piekne i zdrowe roze.Angielki nie wszystkie sie nadaja do mojego klimatu.
Powiedz mi jeszcze cos o artemis .Wiem ze ja masz bo przejrzalam twoje watki :wink: Moj plan to posadzic je obok ascot .
tylko nie wiem czy artemis sie zgra z wysokoscia.
Z jakich sklepow niemieckich zamawiacie roze?Ja zamawialma 2 razy z jednego sklepu niemieckiego i przysylaja mi roze giganty.Naprawde dorodne .Jak cie interesuje moge ci wyslac linka na pw.
:wit
Przepraszam,ale nie mam mozliwosci uzywania polskich liter Kasia
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Bardzo ciekawie te fiolety wygladaja a juz zebrane na jednej rabacie, to musi byc niezly widok. Szkoda, ze Ci sie ta wycieczka akurat napatoczyla i nie moglas ogolnego zrobic, bo bardzo ciekawie musialo wygladac.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Dorotka - to jest ta róża, pamiętaj, że one mają inny kolor bo była tam mocne słońce i aparat może też rozjaśniać kolor.
Kasiu - zdjęcia Artemisa są na poprzedniej stronie, to 2 róże z rosarium ale u mnie wygląda podobnie. Wydaje mi się że nie pasuje z Ascot - też ją mam w ogrodzie. Tu raczej pasowała by czysto biała róża, a Artemis jest bardziej kremowy. Linki sklepów Kasiu mogę wysłać na PW.
Jule - niestety myślałam o takim zdjęciu dla porównania bo niektóre z tych róż były bardziej różowe niż fioletowe. Patrzyłam na nie i to chyba była nowa rabata tym bardziej że róże wyglądały na dwuletnie niż roczne nasadzenie. Po drugiej stronie były posadzone nowe odmiany Kordesa. Niestety, nie udało mi się wrócić i zrobić zdjęcia rabatom - akurat wychodziliśmy już z rosarium.
Pokażę Wam jeszcze coś - łuki z różami, to taki znak firmowy rosarium:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nazwałam to formalnym ogrodem, interesowały mnie łuki i to na czym róże są rozwieszone. Akurat była niedziela i było dużo ludzi w rosarium, robili sobie zdjęcia przy łukach, całowali się - niestety - nie usiadłam na ławce by odpocząć - poszłam robić zdjęcia w innym miejscu.
Dla Was - zdjęcie róży Delbarda - Nahema:

Obrazek

No i to co zachwyca fotografującego - płatki na ziemi:

Obrazek

a w Rosarium w tym tygodniu będzie trwać - Festiwal Róż - to na zakończenie pełnego sezonu kwitnienia.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Dioressence piękna i kolorem i kształtem. Czy ona budową płatków przypomiona troszkę Raphosdy in Blue :? Kwiat taki lekki, zwiewny. Piękna. Oj Gosiu miałaś widoki ;:oj
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”