Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Z tych maleństw można oberwać kwiatki a później przedłużyć im okres wegetacyjny jesienią przynosząc rośliny do domu.Na pewno wpłynie to na wielkość zbiorów.
Ja w tym roku nie obrywałem w ogóle,widzę że sporo zrzucają same ale i tak ładnie wiążą ,efekty porównawcze z wcześniejszymi latami będą widoczne na jesieni.
Pozdrawiam Tomasz
qshka
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 maja 2013, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Ja mam paprykę cayenne czerwona.. Ale mam jeszcze zieloną, skąd mam wiedzieć, że ta zielona jest już dobra? :) Bo już jedną zerwałam wydawała się już duża, ale niestety nie była dobra... :?
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Wybarwianie chili to dosyć długi proces,w zależności od odmiany i warunków potrafi trwać nawet ponad miesiąc.
Cayenne liczyć trzeba ok.3tygodni od chwili kiedy przestanie rosnąć,pamiętać trzeba że zielona i tak wybarwi się na czerwono jak Jalapeno,tak więc przed samym wybarwieniem będzie najlepsza.
Pozdrawiam Tomasz
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

krynka

Miałam akurat trochę czasu, więc zrobiłam zdjęcia poglądowe :)

Papryczki, których nasiona ode mnie dostałaś (oprócz Explosive Ember i Cayenne - te są tylko do porównania), prezentują się tak:

Obrazek

Obrazek

Explosive Ember jak widać jest najmniejsza i faktycznie (jak tu już kiedyś ktoś pisał) ma tylko 2 cm.

Obrazek

Ta węgierska, długa jest gruba; teraz tego nie widać, ale za świeżaka była grubiutka :D Nie wiem jaka to odmiana niestety. Okrągłych ostrych jest kilka odmian, może jak owoce będą, to zamieszczę zdjęcie i z Waszą pomocą się uda ustalić :)

Te ozdobne papryki, to w ogóle nie wiadomo co to jest. Skoro papryki łatwo się krzyżują, to mogą to być jakieś miksy, smaczne są i używamy ich cały czas, ja sobie kilka wysiałam w tym roku :)
--------------
Moje chili w gruncie rosną wolno, kwitną, ale owoców jak na lekarstwo. Zimno i deszcze wcale im nie pomagają. Natomiast Explosive Ember, którą moja mama zostawiła sobie na balkonie - ma się całkiem dobrze. Owocuje już, a przy robieniu zdjęć naliczyłam ponad 20 zawiązków kwiatowych, więc będzie się działo :D Swoją drogą, to ta papryka, to gigantów raczej nie należy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziunia87, jak tam Twoje papryczki, które ode mnie dostałaś? Owocują już? Może u Ciebie jest cieplej i mają się lepiej :)
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Rosnąć rosną, ale dopiero mają pączki kwiatowe :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Moje Rocoto kwitnie i zrzuca zawiązki,czy to wpływ niskich temperatur?
Obrazek Obrazek
Poprzednio pokazałem 'maluszka',co by to nie miało znaczyć :;230 ,teraz kolej na 'macho',jak na razie 110 cm od poziomu ziemi w doniczce:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i jeszcze Medusa z akcji:
Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Pięknie pokazałeś anatomię kwiatu :D Bardzo fajne zdjęcie ;:333

A z liści macho, to możesz gołąbki robić ;:306
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Zrobiłem z niego tapetę,z kwiatka,nie z liścia ;:306
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Kalo
Twoja Medusa jest nie prawidlowa niestety, wyzruc wszystkie pozostale nasiona i powiadom dyskretnie osobe od ktorej dostalas nasiona.
Moge Ci wyslac nasiona na sezon 2015...

Twoje rocoto zrzuca nasiona allo za zimno, albo za cieplo...
Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Wiem,że to kundelek i pójdzie do zjedzenia w całości ;:161.Dzięki za zainteresowanie i propozycję,została przyjęta ;:333.
Czy ta gigantyczna papryka to może być Jalapeno?Jest z nasion z akcj,ale tylko jedna, już od samego początku była dużo większa niż reszta i dostała 'indywidualny tok' uprawy.Reszta koleżanek nie wyróżnia się niczym szczególnym.;:185.Ciepło było miesiąc temu,teraz jest jesienna pogoda,niestety.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Kalo- ja tam wolę oglądać zdjęcia owoców,choćby to były maluszki :lol: A jak widzę juz dojrzewające,to trochę zazdroszczę :oops: ( wiem,brzydka cecha :wink: )

Amanita-dzięki za zdjęcia-pięknie posuszyłaś papryczki ;:333 Wygląda na to,że z papryk ostrych mam od Ciebie tylko ozdobną n/n,zvonek i tą okrągłą z Węgier,która bardzo mi się podoba,bo ładnie wiąże nawet w niesprzyjających warunkach ( kiedy inne odmiany zrzucają pąki) i jest wczesna. (chyba,bo owoce są juz wielkości orzecha włoskiego).Jak poprawi się pogoda,to wkleję zdjęcie. Już wyobrażam sobie nadziewaną serkiem zamarynowaną w słoiczku ;:65 . Po przepis będę się uśmiechać do Kalo :)
Natomiast ozdobna n/n ( myślałam ,ze to może Numex Twilights ? )dopiero zaczyna zawiązywać owocki,ale jest z nią dziwna sprawa- jedne krzaczki kwitną na biało inne na fioletowo :lol: Budowa roślin taka sama. Czy one tak mają?
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Tomi9
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2013, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

KonradB
Dzięki za wpis - twój post przywrócił mi nadzieję że papryczki zmienią jeszcze z powrotem kolor z czarnego na zielony lub jakikolwiek inny. :wink:
Dodatkowo czarny kolor może ułatwiać rozpoznanie dojrzałego owocu. :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

KrynkaMówisz i masz! ;:173 Siostry bliżniaczki,nasiona z jednego owocu ,siane,sadzone i pielęgnowane tak samo ,a jaka różnica w wielkości,terminie kwitnienia. ;:oj .Zobaczymy jak z owocowaniem?
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”