Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

orkidea pisze:Kolego Siekier nigdzie nie pisałem, że dynia olbrzymia i zwyczajna to jeden gatunek, bo są to dwa odrębne gatunki należące do rodzaju dynia. Trzecim uprawianym w Polsce jest dynia piżmowa. W takim razie moja wcześniejsza wypowiedź nie jest tak bez sensu jak się mogło wydawać. Polecam poczytać na wiki o taksonomi dyniowatych.

Pozdrawiam
W świetle opisanego wątku zwracam honor.
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Czy ktoś posadził w tym roku dynię z rodziny Hokkaido?
Pozdrawiam. Ania
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2004
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

A posadził. Ale u mnie jeszcze nie kwitnie (pogoda dała się warzywnikowi w kość).
marylamed
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 sie 2011, o 08:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Posadziłam 2 sztuki,pięknie wyrosły,zawiązały małe dyńki ,ale żółkną i odpadają.A cukinia jeszcze nie owocuje, myślę,że za zimne noce i za dużo deszczu.Na liściach cukinii pojawiły się żółte kropki(może to rdza?)spryskałamAmistarem.Inne dynie(butternut,muskat de pr.,) słabo rosną. :(

-- 3 lip 2014, o 06:35 --

Posadziłam 2 sztuki,pięknie wyrosły,zawiązały małe dyńki ,ale żółkną i odpadają.A cukinia jeszcze nie owocuje, myślę,że za zimne noce i za dużo deszczu.Na liściach cukinii pojawiły się żółte kropki(może to rdza?)spryskałamAmistarem.Inne dynie(butternut,muskat de pr.,) słabo rosną. :(
maria
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

No właśnie.... zimne noce nie są korzystne dla ciepłolubnych. U mnie papryka idzie jak krew z nosa.
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1183
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

u mnie przedziwne połączenie chłodnych nocy i ulewnego deszczu ;:oj Jakimś cudem zawiązała się jedna Golden Hubbard. Zrobię dziś przegląd- może jest ich więcej?
orkidea
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 6 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

U mnie Hokkaido bardzo ładnie rosną jak na te warunki, niedługo powinny zakwitnąć. Niestety z wsianych 100 nasionek mam teraz około 50% roślinek, bo resztę mi ptaszyska wyżarły,
sionia
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 maja 2009, o 13:22
Lokalizacja: Radom

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

W tym roku posadziłam na balkonie dynię hokkaido. Na przeszło metrowym pedzie pojawiły się takie podłużne zalążki kwiatów. Mam ich 9. A tu czytam o dwóch rodzajach kwiatów i teraz zgłupiałam, bo nie wiem jakie są te moje. Czy moglibyście wkleić zdjęcie kwiatu żeńskiego i kwiatu męskiego?
Co powinnam dalej zrobić , by dochować się owoców? Możecie mi tak łopatologicznie wytłumaczyć, bo to pierwsza dynia w mojej uprawie. Bardzo mi zależy na sukcesie, bo wiele osób wyśmiewa się z mojego eksperymentu a chciałabym zobaczyć ich zdziwione oczy.
Z góry dziękuję za wskazówki.

Co jakiś czas podlewam rozcieńczonym przefermentowanym obornikiem (taki granulowany).
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1252
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Kochana wątpię żeby ktoś leciał do ogrodu i robił ci zdjęcia teraz... przewertuj wątek bo o tym było nie raz albo wpisz w google :D
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Kwiaty żeńskie mają malutką dyńkę u nasady i w środku koronę, a kwiaty męskie na łodyżce od razu kwiat i w środku kwiatu słupek.

-- 3 lip 2014, o 10:40 --

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda kwiat żeński zajrzyj do wątku "dynia olbrzymia..." tam na ostatniej lub przedostatniej str są zdj.
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

sionia pisze:W tym roku posadziłam na balkonie dynię hokkaido. Na przeszło metrowym pedzie pojawiły się takie podłużne zalążki kwiatów. Mam ich 9. A tu czytam o dwóch rodzajach kwiatów i teraz zgłupiałam, bo nie wiem jakie są te moje. Czy moglibyście wkleić zdjęcie kwiatu żeńskiego i kwiatu męskiego?
Co powinnam dalej zrobić , by dochować się owoców? Możecie mi tak łopatologicznie wytłumaczyć, bo to pierwsza dynia w mojej uprawie. Bardzo mi zależy na sukcesie, bo wiele osób wyśmiewa się z mojego eksperymentu a chciałabym zobaczyć ich zdziwione oczy.
Z góry dziękuję za wskazówki.

Co jakiś czas podlewam rozcieńczonym przefermentowanym obornikiem (taki granulowany).
Tu znajdziesz wszystkie informacje na temat różnicy w kwiatach i sposobie zapylenia http://pumpkin.pl/content/r-czne-zapylanie
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Musimy zrobić taką fotorelacje w wątku o gigancie, z wytycznymi o podstawowych krokach, przy chęci zachowania czystości gatunkowej :wink
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4355
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Mam już sporo zawiązanych dyń, kilka wielkości piłki, na różnych odmianach.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”