Pomidory uprawiane w donicach...

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomidory w donicach

Post »

jode22 Gratuluję!!! Piękne masz pomidorki. Proszę o więcej zdjęć ;:138 Nalezy im się pożądna sesyjka :lol:
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Jeśli ktoś ma zamiar wysiewać tego pomidora w przyszłym sezonie, to doradzam siew w lutym, kilkakrotne przesadzanie do coraz większych doniczek i wreszcie ogłowienie rozsady i wyprowadzenie dwóch pędów z pędów bocznych. Pomidorki będą wcześnie i obniży się położenie I gron.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidory w donicach

Post »

Tak waśnie robiłam. Siew był 1 marca, ale swobodnie można posiać w połowie lutego ;:333 .
A jeszcze na temat gron - pierwsze było takie gałązkowe a na nim 8-10 pomidorków, natomiast wyżej z głównej gałązki wyrasta boczne odgałęzienie. Posadzone w wiaderkach 10 l, w mieszance Streluxa uniwersalnego i Lidlowskiego plus perlit, nawożone (fertygowane) dopiero od połowy czerwca, bo byłam na wczasach a pomidory pod opieką sąsiadki. Tylko podlewała, za co byłam jej i tak bardzo wdzięczna ;:196 . Mają w tej chwili ok. 1,2m i do dachu brakuje ok. 1,5 m, więc do jesieni swobodnie będą rosły.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Tomi9
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2013, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pomidory w donicach

Post »

Jode22
Zdecydowanie lepiej to u Ciebie wygląda, w przyszłym roku przerzucam się na ten sposób prowadzenia bo obecnie mam krzaczysko 1,7m (z doniczką) a dolne grona nie za obfite, chociaż na trzecich i czwartych zawiązanych jest po około 20 pomidorków wielkości 1cm a jeszcze jest sporo kwiatów :) Właśnie ogłowiłem główny pęd za 5 gronem.
U dołu to Vilma

Obrazek
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Moje zdechlaki w donicach zaczynają kwitnąć, nieśmiało owocować a w 15 wiadrach ogólna porażka. Za to jeden krzaczek maskotki ma full owoców i dziś komisyjnie zjedliśmy dwa pierwsze czerwone pomidorki mmmm sama słodycz:)!
Bing
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 21 lip 2013, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory w donicach

Post »

Chciałam zapytać do jakiej wielkości doniczki wsadzacie wilki, które chcecie ukorzenić? ;:131
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach

Post »

Ja ładuje w o pojemności około 1l :) Obrazek
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory w donicach

Post »

W co się da, nawet prosto do ziemi. W końcu wilków jest nadmiar. Gdy się nie przyjmą nic się nie traci. :)
Tutaj np. prosto do ziemi. Obrazek ważne tylko by miały mokro. Te wilki są już w ziemi tydzień.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
D3flo
200p
200p
Posty: 350
Od: 2 cze 2013, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach

Post »

Ja wczoraj znalazłem pomiędzy krzakami pomidorów ukorzenionego wilka który musiał mi po prostu upaść przed tygodniem w trakcie obrywania.
Rolnik ciągle żyje w strachu, nad warsztatem nie ma dachu.
Bing
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 21 lip 2013, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory w donicach

Post »

Moje powędrowały do pojemników 1 i 3 L i zastanawiałam się po prostu czy może nie za duże. ;)
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Ja dzisiaj odkryłam jednego pomidorka wielkości mniejszej od jagody :) ,jakiś taki jeden samiutki,,jeszcze na krzaczku które miały przędziorka ,a ja dawałam go na straty.
Awatar użytkownika
ancyk33
200p
200p
Posty: 448
Od: 7 sty 2013, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Pomidory w donicach

Post »

No a ja dzisiaj będąc na działce co zauważyłam? ,ze ktoś mi zrobił psikusa i poucinał wszystkie zawieszki informacyjne gdzie mialam datę wysiewu rozsady i odmianę Ktoś to musiał zrobić w nocy z soboty na niedziele bo wczoraj wszystko było na swoim miejscu Będę musiała was prosić o pomoc w identyfikacji Tylko nie wiem czy będzie lepiej z krzaka czy z owocu Pomożecie ? :D
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge ----Pozdrawiam -Nula
Moje parapetowce
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory w donicach

Post »

Psikus?.Toż to książkowy przykład chamstwa i sk..stwa.Ups. :oops: Wymsknęło mi się.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”