Moje storczyki

ODPOWIEDZ
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Cieszę sie , że podsunęłam Wam pomysł. Ja też kiedyś miałam w nim rybki , ale chorowały więc zlikwidowałam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Swietny pomysł, super wykorzystanie akwarium. I jaki efekt-super. Pozdrawiam Agnieszka
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

witaj Bogusiu
mam zapytanie odnośnie wody "drożdżowej" czy wszystkie storczyki oprócz sabotków podlewasz nią? w jakim odstępie czasowym i co wtedy z nawozem . i od jak dawna stosujesz ta wodę.bardzo udany jak widać po Twoich storczykach pomysł. skąd taka wiedza u Ciebie? książki? internet? zdradź tajemnice z góry dzięki wielkie
pozdrawiam i zapraszam do storczyki martusi:)
martuś
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Martusiu
Roztworem z drożdźy podlewam wszystkie storczyki oraz kwiaty domowe i ogrodowe .Do storczyków rozcieńczam i podlewam je dwa razy w miesiącu oczywiście wtedy nie podlewam nawozem do storczyków.Ten roztwór stosuje od zeszłego roku . Dowiedziałam się o nim od mojej cioci , zdradziła mi , że jej mąż wszystkie kwiaty podlewa właśnie takim roztwowem . Najpierw przetestowałam go na roślinach ogrodowych ( nie rozcieńczałam ) kwiaty rosną jak na przysłowiowych drożdźach , później zaczęłam podlewac roślinki domowe i storczyki .Oto cała tajemnica .

Pozdrawiam
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

bardzo Ci dziękuje spróbuje i ja mam nadzieje ,że pójdzie im to na zdrowie.
martuś
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

witaj Bogumiło. mam pytanie odnośnie tego specyfiku. ile to musi stać.tzn. ta woda z tymi drożdżami?? sprawdzasz to na węch czy jak wiesz ,że jest już odpowiednio dobra do podlania, do doniczkowych rozcieńczasz w stosunku 1:1 tak? za odpis dziękuję i pozdrawiam
martuś
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

z akwarium fajny pomysl :D
ja mysle o czyms podobnym, mianowicie dostalam dendrobium phalenopsis w doniczce, ktora jest wlozona do szklanej kuli i niestety caly czas mi sie przewraca, jako ze storczyk jest dosyc wysoki, mysle nad tym zeby go przelozyc do oslonki, a w kuli zrobic takie male orchidarium dla 1/2 miniaturek, ciekawe czy zadziala :)
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witam
Marto - ja drożdźe trzymam rozpuszczone w wodzie około tygodnia , ta woda śmiedzi jak gnojowica więc najlepiej trzymac na balkonie , jeśli rozpuścisz w butelce lub innym naczyniu to nie zakręcaj bo Ci wysadzi , przykryj czymś . Ja rozcieńczam w zależności od roślin , które podlewam , może byc 1:1 lub 1:2 zależy jak duża jest roślina .To jest kwestia wyczucia .

Karolino - szklana kula na pewno będzie dobrze zdawała egzamin jako małe orchidarium . W jakiejś gazetce o kwiatach widziałam taką kompozycję . Tylko musisz uważac na podlewanie , żeby nie zalac storczyków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

Bogumilko a jeśli mozesz to prosze napisz ile tych drozdzy w gramach dajesz i w jakiej ilosci wody rozpuszczasz :?: chciala bym sprobowac twojego patentu ale nie chce przedobrzyc
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Marto
Ja rozpuszczam około ( 15 g) drożdźy z takiej małej paczuszki ( 100 g) jaką się kupuje do pieczenia ciasta lub są drożdźe suszone w małych torebeczkach ( nie wiem jaka jest gramatura) to biorę taką małą torebeczkę i rozpuszczam w 5 litrach wody .
Marto masz bardzo ładne storczyki.
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

po jakim czasie widziałaś,że ta mikstura działa na Twoje kwiaty? pozdrawiam
martuś
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

wlasnie tego sie troszke boje, bo jednak przeplyw powietrza bedzie troche inny, przez co podlowe nie bedzie zaa szybko wysychac, będę musiala bardzo uwazac :)
teraz tylko sie zastanawiam czy wlozyc tam phalenopsisy miniaturki, czy moze sprobowac z jakimis innymi storczykami.
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

Karolino, hodowla w szkle ma to do siebie ,że trzeba bardzo uważaj z gospodarka wodną, ja wiem ,że cambrie i oncida lubią podwyższoną wilgotność powierza.... ale ja osobiście bałam się eksperymentować na nich.pozdrawiam
martuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”