Borówka amerykańska - 4 cz

Drzewa owocowe
marmod
50p
50p
Posty: 63
Od: 4 lip 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

Mam takie pytanko, co może być przyczyną że na 3 krzakach borówki nie ma ani jednego owocu.

Borówki sadzone rok temu i 2 lata temu, pod każdy szedł worek torfu kwaśnego. Rośliny wyglądają jak rok temu, bez widocznych zmian.

Możliwe że poległy na przymrozkach? Można je czymś pobudzić?
Awatar użytkownika
Dozer
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 lut 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

Świeży trot bukowy pod borówkę? Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

marmod:Chcesz pobudzić? To może Asahi, albo inny biostymulator.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
wyrzynacz
50p
50p
Posty: 64
Od: 28 kwie 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suchowola kolo Zamościa

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

Nie jestem pewien co to jest trot bukowy, ale ja bym raczej nie ryzykował z czymkolwiek z buka. Przecież wszyscy chyba wiedzą że buk jest że tak się wyrażę "zasadowy". Pod bukami niewiele roślin chce rosnąć bo liście są bardzo silnie zasadowe i taki odczyn wprowadzają do gleby. Zakładam że troty będą zachowywać się podobnie. Jeżeli już coś dawać pod borówkę to według mnie kora sosnowa ew. lekko przekompostowane trociny sosnowe lub dębowe, lub też korę tego ostatniego. Dąb jest na drugim końcu skali jeżeli chodzi o zakwaszanie:).


Co do pobudzania wzrostu to jak na razie nic nie było u mnie bardziej skuteczne niż lekkie przycięcie. Działa zawsze w 100%. Pierwszy raz było to dziełem chwili gdy wkurzony już brakiem jakiegokolwiek wzrostu i owocowania u Herberta (mimo że wyglądał na okaz zdrowia) obciąłem go w połowie. Dwa tygodnie i eksplodował wręcz nowymi przyrostami, a na następny rok pięknie zaowocował.
Meteor
50p
50p
Posty: 89
Od: 26 kwie 2014, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

grzesiu88 na zgorzela który pasie się na Twoich osłabionych borówkach.
markis80 Falcon działa bardzo dobrze w temperaturze niższej niż 12 stopni C ale w temperaturach bardziej przychylnych tego typu środkom (12-20 stopni) działa rewelacyjnie . Plamistość na liściach Twoich krzaków może być spowodowana przedawkowaniem jakiegoś mikro. Liście żółkły przed czy po pojawieniu się plam ? Czym traktowałeś tą plamistość? Pytałem ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Krzysia Widzę że południe Polski jest do przodu ze zbiorami :)
zgnilek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 lip 2014, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

Witam,

Mam problem z borówką amerykańską, napisałem posta w drugim wątku, jeśli ktoś ma chwilkę i byłby chętny pomóc to z góry dziękuję, post 2 od góry:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=280
gosiunia32122
50p
50p
Posty: 82
Od: 15 kwie 2014, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

Jak ważyć borówkę? 250g borówek + pojemnik czy musi być 250g z pojemnikiem?
Meteor
50p
50p
Posty: 89
Od: 26 kwie 2014, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

Netto -250g + opakowanie.
gosiunia32122
50p
50p
Posty: 82
Od: 15 kwie 2014, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

kaLo pH wynosi około 6. Wiem że jest za wysokie, próbuje je obniżyć vigorem i siarczanem amonu. Jak do tej pory nie widzę rezultatów. Oczywiście borówki wsadziłam w kwaśny torf. Może jest jakiś inny sposób na obniżenie pH?
markis80
100p
100p
Posty: 177
Od: 27 maja 2011, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

gosiunia32122 pisze:kaLo pH wynosi około 6. Wiem że jest za wysokie, próbuje je obniżyć vigorem i siarczanem amonu. Jak do tej pory nie widzę rezultatów. Oczywiście borówki wsadziłam w kwaśny torf. Może jest jakiś inny sposób na obniżenie pH?
Przy pH 6 siarczanem to zasolisz glebę a nie obniżysz pH a po za tym jak przesadzisz to krzaki nie zdążą się przygotować do zimy przez nadmiar azotu. Vigor owszem zakwasi ale jest to procesz długotrwały i nie oczekuj natychmiastowych efektów.
Meteor pisze: markis80 Falcon działa bardzo dobrze w temperaturze niższej niż 12 stopni C ale w temperaturach bardziej przychylnych tego typu środkom (12-20 stopni) działa rewelacyjnie . Plamistość na liściach Twoich krzaków może być spowodowana przedawkowaniem jakiegoś mikro. Liście żółkły przed czy po pojawieniu się plam ? Czym traktowałeś tą plamistość? Pytałem ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Były pryskane 1 raz topsinem przed ruszeniem wegetacji a po pojawieniu się plam naprzemiennie switch i signum. A liście zaczęły żółknąć po pojawieniu się plam. Z przenawożenie raczej nie, bardzo ostrożnie w tym roku je nawoziłem . Ale podobne żółkniecie zauważyłem na porzeczce czerwonej jak i czarnej oraz truskawce.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

gosiunia32122 pisze:kaLo pH wynosi około 6. Wiem że jest za wysokie, próbuje je obniżyć vigorem i siarczanem amonu. Jak do tej pory nie widzę rezultatów. Oczywiście borówki wsadziłam w kwaśny torf. Może jest jakiś inny sposób na obniżenie pH?
Podlej roztworem kwasku cytrynowego ,łyżeczka od herbaty na litr wody,po pół konewki pod krzak .Kilka razy, aż pH spadnie poniżej 5 a najlepiej poniżej 4,5.Możesz też kisić resztki chleba,mąkę ,płatki owsiane itp.
gosiunia32122
50p
50p
Posty: 82
Od: 15 kwie 2014, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

kaLo bardzo dobry pomysł z tym kwaskiem cytrynowym tylko że mam około 2000 sztuk sadzonek borówki. Większość roślin ma kolor zielony ale nie wszystkie. Mam Bluecrop i Spartan. Właśnie Spartan jest czerwony. Jest ich gdzieś 300 sztuk więc chyba sporo.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Borówka amerykańska - 4 cz

Post »

gosiunia32122 zakładając tak duzą plantację trzeba było się przed wysadzeniem zatroszczyc o prawidłowe pH :?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”