Fungicydy nowej generacji-octan wapnia cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7411
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Tacca, HT na wódce dał im kopa :D

Alkohol to grupa węglowodorów i może to dobrze zrobiło roślinom?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
cydynka
100p
100p
Posty: 175
Od: 24 sty 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

dyrydyry7 pisze:cydynka
To nie jest tak, że tę chorobę przywiało, zarodniki grzybni ZZ są wszedzie, ale nie tylko jej, inne choroby grzybowe też masz u siebie, one są powszechne, sęk w tym, żeby nie dać im szansy na rozwinięcie. Poczytaj w jakich warunkach rozwija się ZZ, do tego potrzeba trzech rzeczy, po pierwsze wilgoć , po drugie wilgoć i po trzecie wilgoć, nie bez przyczyny jest powiedzenie rośnie jak grzyby po deszczu.
Jeśli masz w tunelu sucho, tzn wietrzysz maksymalnie to nie powinnaś mieć z tym problemu , pomimo, że sąsiedzi mają zarazę na ziemniakach. Intensywne wietrzenie, od samego rano jest potrzebne bo w takie dni jak teraz, kiedy słońce wstaje bardzo wczześnie, nie ma wiatru, wilgoć w zamkniętym tunelu rośnie błyskawicznie.

-- 7 lip 2014, o 13:56 --

Dlatego też niestety, uprawa pomidora bez osłon, to rosyjska ruletka, albo pryskasz albo zaraza, liczenie na łut szczęścia najczęściej się nie opłaca
Ja to wszystko wiem,tunel wietrze maksymalnie i tam robie opryski tylko z HT naprzemiennie z OW+HB, w tunelu mam spokój,jeśli się coś pojawia to obrywam i nie ma sprawy, ale problem jest w gruncie.No cóz z tych pomidorów raczej nie będzie pożytku, chociaż po oprysku Tanosem jakby się przystopowało i poprzysychało na liściach. Tutaj tylko chemia niestety.
pozdrawiam Monika
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Cydynka, wklej jakieś zdjęcia, bo jak piszesz - dużego doświadczenia nie masz, więc może to nie ZZ, tylko coś innego.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
cydynka
100p
100p
Posty: 175
Od: 24 sty 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

ABan sprawdzałam w sieci,niestety to ZZ i to łącznie z odmianą łodygową.Na początku też myślałam,że to może szara jest, ale niestety stara zła ZZ.Dobra nie zawracam głowy w tym wątku bo nie tego dotyczy i dzięki za pomoc.pozdro.
pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

jokaer, myślę że masz rację, z tym alkoholem, przedtem HT robiłam na spirytusie i od razu rozcieńczałam, teraz za radą forumowicz robię zacier, jest tani, zioła mam w ogrodzie, robię tego koncentratu sporo, starczy pod wszystkie rośliny.
Testuję podlewanie HT na papryczkach pikantnych, wysadzone wiosną, męczą się strasznie, w ubiegłym roku siedziały w innym miejscu i urosły na 1,2 m , w tym roku widok był opłakany, po wczorajszym podlaniu jest widoczna zmiana, ale nie mam wcześniejszych zdjęć, bo wstyd by było pokazywać , byłam przekonana że to wina starych nasion, ale chyba się myliłam , pewnie coś im nie pasowało w gruncie. Dziś rano zrobiłam zdjęcia , za tydzień jak będzie widoczna poprawa zrobię znowu i pokażę,
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Ja dziś rozmawiałam z sąsiadka, która 50 m od moich pomidorów ma ziemniaki. Ma też zaraze ;:oj. Przeglądalam dziś pomidory i na jednym dolnym lisciu znalazłam plamę ZZ choć zaschniętą. Teraz na oprysk za gorąco, pojadę wieczorem i opryskam tym razem HT.
Mineralka
200p
200p
Posty: 273
Od: 5 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Czy do OW może być zastosowane wapno kredowe ogrodowe ? http://www.oczarjk.pl/?act=480
Magda - pilna uczennica Matki Natury
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Mam pytanie dotyczące łączenia HT z siarczanem magnezu. Mam 5% roztwór. Ile go dodać na każdy litr gotowego oprysku HT?
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Amanita napisała

whitedame napisał(a):
Wspominałam wcześniej, że wydaje mi się, że OW działa w jakiś sposób na ziemiórki i muszę ponownie to potwierdzić.
Po 2 krotnym podlaniu OW w stężeniu zalecanym przez forumowicz w moich Hipeastrach jest ich znacznie mniej.


Whitedame, i jak tam z tymi ziemiórkami? Ja mam w domu ziemiórki, raz mniej, raz więcej - jak tylko coś obficie podleję, od razu się wyłaniają i krążą :evil: Rok temu pozbyłam się ich w znacznej ilości podlewając rośliny rumiankiem, jak widać nie wszystkie się zabiły, bo ciągle jakieś gdzieś w donicach siedzą. Chciałabym się ich skutecznie pozbyć, myślałam, aby podlać roślinki domowe HT, ale tu whitedame pisze, że podlała OW, ciekawa jestem jak sprawa wygląda teraz :)

_________________
?Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie; wnet i tak zginiemy w zupie!? J. Brzechwa, Na straganie.

Pozdrawiam, Dominika
OW nie zlikwidował problemu z ziemiórkami całkowicie, ale znacząco je zredukował. Cały czas zakładam nowe tablice lepowe (żółte) więc widzę ile tego paskudztwa jest. Zimą tablice wymieniałam co tydzień i były całe poobklejane muszkami, a teraz ostatnio nowe tablice zakładałam w maju i są na nich pojedyncze osobniki. Teraz w upały raz na tydzień podlewam OW, jak było chłodniej raz na 2 tygodnie lub rzadziej.
Z ziemiórkami walczyłam dokładnie przez 1 rok i nigdy żaden środek mi nie pomógł tak jak OW, a stosowałam ich całe mnóstwo.
Im większe stężenie OW tym skuteczniej eliminuje te szkodniki, niestety można wylać dziecko z kąpielą tzn. zaszkodzić swoim roślinom ( przerobiłam to i nie polecam)
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Ja podlałem kwiatki dwa razy, w odstępie tygodnia roztworem 0,05% Confidor 200 SL ,i mam spokój.No ,ale wtedy jeszcze nikt nie słyszał o OW!
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Stosowałam w ubiegłym roku KOHINOR 200 SL 3 ML o podobnym składzie i niestety nie dał rady moim ziemiórom.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Nie czytałem całego tematu tylko początek i koniec bo podejrzewam, że w środku znajdę wyniki testów, ale ufam, że działa. :)
Mam ocet winny ale dostępu do kredy nie mam.
Mam straszny kłopot z mszycami. Mechanicznie je rozbijam pryskam wywarem z czosnku i cebuli bo podobno się boją, ale to w ogóle nie pomaga. Pryskałem też piwem i dzisiaj mam zamiar spryskać popiołem z papierosów.
Nie mam pojęcia jak z tym walczyć. Jestem amatorem w zwalczaniu szkodników :roll:
Co stosujecie na te paskudzctwo? Czy może sam ocet winny wystarczy?

-- 10 lip 2014, o 11:44 --

Zaznaczam, że zanim zacznę stosować chemię chciałbym naturalnymi sposobami z tym walczyć póki nie są jeszcze czarne.
Pozdrawiam, Krzysiek
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Jeśli zupka z petów ich nie wykończy, to chyba nic "naturalniejszego" nie podziała.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”