Ogród 100 róż cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, ciesze sie bardzo, ze znowu jestes....... ;:108
Pomponella....., urocza, ale te "baty"........., moze ja wkomponujesz......, do donicy zupelnie sie nie nadaje. Chantal M. tez mam..... porazka calkowita, ona u mnie spalona......, moze potrzebujesz drugi kszaczek....? ;:306
Mme F.G. planujesz do donicy........, moja powoli sie regeneruje, super lubi ;:3
Trzymaj sie cieplo. ;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Witaj,
Pięknie tu u Ciebie !
A ja właśnie przeczytałam że posiadasz Pink Flower Cirkus - czy mżesz mi coś więcej o niej napisać?

Pozdrawiam
Ania
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

No i jak żyć ;:113 powiedz mi jak żyć po takich widokach ;:112

Mogę prosić coś więcej o Harlow carr?

A ja w donicach - skrzyniach na tarasie, mam posadzone po dwie sztuki Bonici ;:306 Można, można :;230 :;230
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu znowu kajecik poszedł w ruch- Nelson Monfort- piękna,
a zdjęcie złocieni - to miodzio ci wyszło
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Dobry wieczór :wit


Monia, Elodie Gossuin kupiłam na wiosnę we Floribundzie. Zbyt wiele więc nie mogę powiedzieć na jej temat, poza tym, że ma piękne, trwałe kwiaty i wyprostowany pokrój. Jak na takiego młodziaka, to całkiem obficie kwitnie. Wygląda też na zdrową różę; na razie nie ma żadnej plamki :)

Alexia, to mnie zmartwiłaś z tymi batami :( Póki co, nie przewiduję żadnych zmian na rabatach, więc P. muszą się zadowolić donicą. Spróbuję ciachać te baty...
No wiem, że Chantal Merieux Cię zawiodła. Ja jestem nią zachwycona i dlatego z rabaty wysadziłam Aphrodite, a w jej miejsce posadziłam drugi krzak Chantal :D Nie mogę więc zatem taka pazerna... :;230 (dziękuję ;:196 ).
Dobrze, że Mme F.G. lubi słonko, bo przewiduję dla niej południowo-zachodnią wystawę :)

Witaj Aniu, dziękuję :) Pink Flower Cirkus mam dopiero od wiosny. Rosła do niedawna na rabacie, ale nieszczęśliwie posadziłam ją koło Claire Marshall. W tym towarzystwie kolor PFC wydawał się bardziej jaskrawy niż jest rzeczywiście. Przesadziłam ją do donicy, gdzie prezentuje się o wiele lepiej. Zaczął mi się też podobać kształt jej kwiatów, którymi wcześniej byłam rozczarowana... Myślałam, że są mniejsze i bardziej ?pashminkowe?. Jest jednak zdrowa i obficie kwitnie.

April, ;:112
Harlow Carr w tym roku (trzeci sezon) zachowuje się bez zarzutu. Jeśli jesienią nie wypuści długaśnych pędów, jak w tamtym roku, to będzie różą idealną. Tak ją lubię, że nawet nie wkurzam się na usuwanie jej przekwitniętych kwiatów, chociaż kwitnie bardzo obficie.... Jest po prostu urocza ;:173

Dorotka, Nelson jest bardzo wigorną różą. Szybko urósł i jak na takiego świeżaka, zadziwiająco obficie kwitnie :)
Złocieni akurat muszę się pozbyć, bo urosły nadprogramowo wysoko i zagłuszają nowo posadzone róże.



I dzisiejsza porcja fotek

Obrazek


Purple Eden
Obrazek


Rosenfee
Obrazek


Sourire de Mireille
Obrazek


Princess Alexandra of Kent
Obrazek

Obrazek


Petticoat
Obrazek


Lady Salisbury
Obrazek

Obrazek


sąsiedztwo brzozy
Obrazek


Petticoat na tle hortensji
Obrazek


Sebastian Knaipp i Harlow Carr
Obrazek


Petticoat, Novalis, Harlow Carr i rowery :;230
Obrazek


Harlow Carr, jarzmianka i Petticoat
Obrazek


Andre le Notre
Obrazek


Andre le Notre i Novalis
Obrazek


Nelson M.
Obrazek

Obrazek


Aspirin-Rose i jeżówka Pow Wow White
Obrazek


złocienie
Obrazek


The Fairy
Obrazek


Eifelzauber w towarzystwie złocienia albo odwrotnie
Obrazek


The Lady Gardener. Ślicznota :D
Obrazek



Uff... Udało się :) Dzisiaj co chwilę wyłączali prąd :roll:
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Majeczko, zauważyłam, że pominęłam Twój wpis...
Zośki są inne w tym roku. Wszystkie były przesadzone na wiosnę, więc może dlatego, chociaż niektóre pozostałe róże też wyglądają nieco inaczej.
Cieszę się, że Nelson sprostał Twoim wymaganiom :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

:wit
A u mnie księżne kapryśne i każda z 6 sztuk inna. Kwiaty i krzewy. Kredyt zaufania tylko na kolejny rok.
Graceful P. wylatują juz po tym sezonie.
Mam trochę do kombinowania.

Pięknie prezentuje się twój ogród. Wszystkie róze takie "lśniące" - i do tego takie rzadko spotykane ;:167
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Cześć Justynko ;:168
Twoje Zochy też chyba były przesadzane, więc może dlatego tak kapryszą...
To fajnie, że możesz jeszcze kombinować :D , ale czy dobrze przeczytałam, że niekoniecznie będą to róże ;:oj O, widzisz, masz okazję do posadzenia tych rzadko spotykanych :lol:
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
julieta
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 paź 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Cześć Aniu :wit
Już wczoraj miałam napisać, ale jakoś tak się wstrzymałam, ale dziś już muszę, no muszę i naczej się uduszę ;:303
Jakie masz róże, jaki masz ogród, jakie robisz zdjęcia - każdy widzi :uszy ;:303 ;:167 ;:172
Ale rowery wymiatają cha, cha, cha, ale czad ;:306

No, ale przejdźmy do rzeczy, Aniu Nelson śliczny (nie znałam), ale Purple Eden jeszcze śliczniejszy ! Nie znam, to naprawdę Purple Eden? Red Eden znam, ale purple, aj, aj ;:223

Harlow Carr też mnie wkurza, bo kwiatów dziesiątki, a drobne, a kolców jeszcze więcej, więc obrywanie jest ... wkurzające.
Pięknie ją zestawiłaś z Sebastianem ! Chyba zgapię, bo i jedną, i drugą muszę przesadzić.

Tę nowość z RO ma moja znajoma (kupiła rok temu). To róża florystyczna, kwitnie cudnie, ale tylko przy sprzyjającej pogodzie. Po deszczach wygląda okropnie. Świetnie, natomiast, przezimowała.

Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Oj Juliet, stęskniłam się... Jak mogłaś tyle się nie odzywać... :lol:
No, purple. On jest w realu o wiele ciemniejszy. Chyba najciemniejszy ze wszystkich róż, jakie posiadam.
Zgapiaj, zgapiaj; będzie mi miło, że mamy podobnie :D
Juliet, mówisz o PFC? W takim razie dobrze, że przeniosłam ją na zadaszony taras.
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
julieta
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 paź 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Wiem, Aniu, wstyd straszny, że tak długo w krzaczorach siedziałam. Ale czytałam zawsze ;:168 I się jednak odezwałam.
No i zgapiać będę, cieszysz się ;:306
Nie, chodziło mi o Roseraie du Chatelet. Tę trza przed deszczem chronić.
A propos Purple Eden, to mam różę cudną, ciemną, podobną, ale do tej pory nn. Może to ona, hm? A Twoja pachnie? A jak znosi mocne słońce?
Moja jest przy murze i mimo, że tuż po południu pozostaje w cieniu do końca dnia słońce bardzo ją przypieka. Końcówki płatków robią się czarne, a kwiaty nie do końca już wtedy się otwierają. Muszę ją koniecznie przesadzić.
Awatar użytkownika
Marzena2007
50p
50p
Posty: 97
Od: 22 sty 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu na jak długo i co ile dni włączasz nawadnianie liniami kroplującymi rózom? Czy masz cięźką glebę w ogrodzie, gliniastą?
Zapomniałam napisać , ze zdjęcia róż powalają na kolana. Ale ja wracam do II części wątku, gdyż studiuję Twój alfabet różany :tan

Ps. Dotarly dzisiaj do mnie róże, Big Purple po prostu mnie zachwyciła. Ale poczekam sobie cieprliwie na pierwsze kwiaty Alana Tichmarscha, Louis Odier i kilku innych ślicznotek. Jak juz się wyedukuję w Twoich różch to znów wrócę z pytaniami :wit
Madżenka " "Madżenie ogrodnika... " w innej wirtualnej przestrzeni
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, ale zapodaaś porcję fotek :shock: Masz piękne róże w ciekawych odmianach ;:215 - u mnie róże nigdy tak dorodne nie urosną, bo są wciąż nie dożywione z powodu jakości gleby - to jedna z najsłabszych co do kategorii - zupełnie jałowa i bardzo przepuszczalna, a do tego poniżej 10cm tej ziemi jest już sam kamień :( - zastanawiam się jak w ogóle w tym mogą rosnąć te biedactwa. Muszę pomyśleć o jakimś nawadnianiu :roll:
Ja też sporo kupowałam w Floribundzie - jestem zadowolona z jakości sadzonek, choć zdarzyło mi się kilka pomyłkowych róż i to już mniej cieszy :?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”