Taki - sobie ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Czy pierwsza to Impression Fantastica? ;:oj
Oj nie wiem kiedy, na pewno nie w ten sezon :roll:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

O jejku ... jakie śliczności daliowe ...
Ta różowa jakby przytulona do pędu - świetnie to uchwyciłaś. Moje w tym roku wyjątkowo niskie - takich jeszcze nie miałam. Jednak ten rok jest całkiem inny u nas i mam tez problem. Spora część moich lili ucierpiała w wiosennych przymrozkach. Powinnam sie cieszyć ,że padło niewiele ale te pozostałe nie maja pąków kwiatowych i takie dziwnie poskręcane w górnej części.
Całe szczęście, że liście są więc cebula dokarmiana i za rok pokaże na co ją stać.Chodzi mi po głowie aby cześć tych poskręcanych przyciąć, podkarmić i niech nie szpecą rabat.
Co Ty na to ?
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Dalie przepiękne. Tylko to wykopywanie na zimę.
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Zaczyna się u Ciebie daliowanie :tan I ja po roku przerwy zatęskniłam za daliami i je posadziłam.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłko, ta lilia trąbkowa, którą pokazałaś, to lilium regale Wspaniale pachnie! Jedna z moich ulubionych.
Dalie rozkręcają się w szybkim tempie. Te od Ciebie u mnie przodują, bo już kwitną 3 odmiany!
Przepisy z wykorzystaniem naci kolendry znajdziesz w moim wątku kulinarnym (np. str 3 i 4)
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Uwielbiam dalie, ale nie mam gdzie ich zimować!
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Śliczna ta róża Belle Epoque. ;:3 Powtarza kwitnienie?
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Zajrzałam do Ciebie, bo może będzie jeszcze coś o różach i dżemikach ;:36 (śnią mi się po nocach - hehehe).
Bardzo lubię dalie, mają niesamowiete kolory, ale tylko oglądać; za dużo pracy przy nich. Pewnie też lubią dobrą ziemię.
Szukam w swoim ogrodzie miejsca na jeszcze chociaż 2 'jadalne' róże. Tak mi się to spodobało, że sama sobie się dziwię, ale co mi tam ;:11 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

;:oj ;:11 wow zaczął się pokaz daliowy ślicznie kwitna mimo suszy .Rewelacyjne kolorki .Podziwiam ,podziwiam i oczy mam coraz wieksze a szkłach 5 z cylindrami juz sąogromne ;:306 ;:306 :;230 ;:215
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko zaczyna się daliowy koncert? U mnie jedna niesmiało gra pierwsze skrzypce, ale nie mam tak wytwornych i pełnych jak Twoje:).
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Właśnie wróciłam ze Słońska, z ptasiego wypadu, więc ogród zszedł na 3 dni na drugi plan ;:173
Jestem nieco oszołomiona, stać mnie tylko, żeby podlewać, bo pomimo burzy, ziemia jest sucha. Pooglądałam dalie - kolejne zakwitły i wyglądaja uroczo, ale zdjęcia później, bo nie zrobiłam.

Becia! Podlewam, podlewamy na zmianę. Na szczęście jest studnia, pompa i wąż ;:306 Ale prawdziwe święto daliowe dopiero się zacznie :tan

Aniu! Ciesze się, że tu zajrzałaś! Tu tylko wspominam o różanych przetworach, a głównie jest to w wątku http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 23&start=0 ale jak coś jeszcze będę robić - dam znać :wit
Wolę dalie niż róże, bo moim zdaniem jest z nimi właśnie mniej roboty :roll: Róże trzeba przycinać opryskiwać, kopczykować, obskubywać i martwić się, czy przeżyją zimę! ;:306

Majka! To róża wielkokwiatowa powtarzająca przez cały sezon, ale u mnie rośnie tak zachowawczo :roll: Nie rozhulała się za bardzo. Kupiłam ją raczej z próżności, żeby choć chwilę popatrzeć na jej piękny kwiat, ale nie cieszy zdrowiem i wigorem. Nawiozę ją i będę czekać na rezultaty.

Smolka! Zawsze można je potraktować jak jednoroczne, albo poprosić kogoś, kto ma warunki o przechowanie ;:173 A jak nie da rady, oglądać u innych :wink:

Jacku! Tak wiem! Regal Album! Sprawdzę przepisy w weekend, ale kolendra mi zakwitła i co teraz? Mozna nadal ją jeść?
Cieszę się, że dalie się rozkręcają :heja

Aniu! I bardzo dobrze! Trzeba! Choć jedną! :tan

Margaret! To prawda, jest to uciążliwe, ale potem widok dalii wszystko rekompensuje ;:108

Krysiu! Nie jestem ekspertem od lilii, ale zrobiłabym dokładnie, jak proponujesz. Przyciąć tak, żeby kawałek łodyżki z liściami pozostała i dbać, zeby cebule były podlane. W przyzszłym roku niewątpliwie się odwdzięczą. Już powoli szykuję się do szykowania przesyłki, myślę, że dam radę w przyszłym tygodniu! Będziemy w kontakcie :-)

Paula! Jak Ci pasuje! Serio! Tak to Impression Fantastico :-)

Karolinka! Każda dalia cieszy! Nie ma bardziej i mniej wytwornych dalii... No może takie siewne, ale to również te "babcine" korytkowe urocze kwiatki!

I takie tam sprzed wyjazdu:

Zaczynają kanny:
Obrazek

I lilie azjatki:
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Co tam Jezowki, masz tyle innych pięknych roslin ;:136
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Wyprawy coraz bardziej Cie wciągają ... Fascynujące zajęcie , pobyt w plenerze i chyba bliżej natury już się nie da... podziwiam i gratuluję wspaniałego hobby.
Lilie dziś przycięłam i od razu oprysk zrobiłam tymi wynalazkami forumowicz bo pryskałam pomidorki. ZZ opanowana i już zaczęły nadrabiać straty . Musiałam ogolić dolne liście więc pozwoliłam sobie prowadzić krzaki na 2 pędy bo najniższe piętro z kwiatostanami straciłam.
Z "naszymi sprawami" nie spiesz się , trzeba zaczekać aż upały miną.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”