Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Moje staruchy jeszcze nie szykują się do kwitnienia.
Za to niespodziankę sprawiła mi kupiona na głębokiej przecenie w Obi bugenwilla żółta.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 509
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Piękne macie rośliny ! Nie wiedziałem nawet że jest tyle kolorów Bugenwilli :roll:

Mam drugie podejście do tej rośliny, niestety zimą mi padła, a tak właściwie to wczesną wiosną. Tak wygląda moja nowa roślina

Obrazek

powędrowała do ziemi w szklarence, poprzedniej się bardzo podobało więc może i tej się spodoba.
Pozdrawiam Tomek
stoper
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 wrz 2009, o 18:01
Lokalizacja: opolskie

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

U mnie też jak na razie kwitną te mniejsze....

Obrazek
Xa-Mira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lip 2014, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Witam wspaniałych miłośników Bugenvilli :wit Od 2 tygodni jestem Waszym uczniem - pilnie czytam wiadomości na tym forum, dziś jestem tu po raz pierwszy oficjalnie. Bardzo podobają mi się Wasze posty, są rzeczowe i bardzo sympatyczne.
Oglądałam przepiękne kaskady tych kwiatów sporo lat wstecz w Turcji, wspaniałe widoki. Zakochałam się w nich, były moim marzeniem, zawsze myślałam, że nieosiągalnym. Dwa tygodnie temu odwiedziłam koleżankę w Warszawie. Ma piękną min. 7 letnią Bugenvillę i okazuje się, że kwiat nie jest trudny w utrzymaniu. Następnego dnia objechałam znane mi okoliczne sklepy ogrodnicze, znalazłam tylko jedną, małą, max 25 cm, przywiędłe, pofałdowane, podziurawione listki, kilka różowych przykwiatków i 2 kwiatuszki. Różowa - spełnione marzenie :D Od razu ją przesadziłam w ciut większą doniczkę i obficie podlałam, słońce ma od ok. godz. 11-tej, praktycznie do wieczora. Na razie stoi w ogródku na podwyższeniu 80 cm, od wschodu ciut osłonięta wielką donicą z innymi kwiatami. Ku mojej wielkiej radości, już następnego dnia do wieczorka wszystkie liście nabrały wigoru. Podlewam ją i od tygodnia nawożę regularnie. Nie przeszkadza jej ani ogromne słońce, ani często padający deszcz. Pięknie rozkwita, przyrosty 3 gałązek mają po kilka cm ;:138
Z radością dołączam do początkujących posiadaczy tego cudu natury ;:136
Serdecznie pozdrawiam :)
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Amarylis właśnie sobie o Tobie ostatnio myślałam ,że dawno nic nie pisałaś ,nie pokazywałaś. O widzę że bugenvilla zaczyna ci szaleć . Moje też trochę sponiewierał deszcz i wiatr. Cieszę się bo cały tydzień ma być upalny i słoneczny ,więc dla nich to wymarzona pogoda. Nie wiem czy pamiętasz jak pisałam o swojej bugenwilli którą przywiozłam z Tunezji i nie kwitła .Poradziłaś mi wtedy żeby ją zasilić nawozem NPK 10-30-20 . Zrobiła tak jak mówiłaś i doczekałam się po 3 latach pierwszych kwiatuszków. Będzie różowa ,dopiero rozkwita , ale zrobię fotki i wstawię . Bardzo się z niej cieszę .
Tak jak widziałaś kupiłam kolejną ładną bugenvillę ,kolor pomarańcz z dodatkiem różu .Rozkwita mi tez biała i czerwona .
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Xa-Mira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lip 2014, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Oto moje cudo dziś, zdjęcia zrobione trochę niefortunnie, ponieważ na tle winobluszcza, ale można dojrzeć 3 przyrosty:

Obrazek Obrazek

Norbert baaaardzo dziękuję za pomoc ;:196
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Stoper Twoje bugenwille, jak sam nazwałeś małe - były ukorzenione przez Ciebie :?: Jeżeli tak, to opisz jak to robisz.
Xa-Mira uratowałaś piękną roślinę ;:138
Xa-Mira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lip 2014, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Amarylis, miła jesteś, ale kto wie, gdyby postała jeszcze kilka dni w tym sklepie... Rośnie i cieszy moje oczy, oby tak dalej :D
Serdecznie pozdrawiam :)
stoper
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 wrz 2009, o 18:01
Lokalizacja: opolskie

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Biała była z ciętego pędu - znajomy mi w lutym przywiózł z Egiptu trochę gałązek różnych > udało się tak: Ukorzeniacz B aqua Himal - tak na 3-4cm gałązkę w proszek, później do podłoża (to było coś z włóknem kokosowym + perlit 50/50), worek nylonowy na doniczkę i na ciepły parapet, gdzie trzeba było ciągle wilgotność podłoża kontrolować. Po ok. 4 tygodniach zaczęły się listki mikro pojawiać>tu popełniłem błąd ściągając worki-kilka padło :-( Te co przeżyły od maja na balkon (nie na pełne słońce). Udało się w 50%. Biała mnie zaskoczyła (ledwo toto żyje a już się za kwitnięcie bierze..). O pozostałych nawet pojęcia nie mam co z nich będzie...Jest jedna z zielono-białymi listkami :-)
Większe rośliny, które mam to zeszłoroczne "padluchy" kupione w marketach - w zeszłym roku udało się je odratować i ładnie kwitły, w tym roku na razie się "szykują"....
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Moja 5 tygodniowa (pełna) ma małe-tyci listki i chciałam już powoli zdjąć worek - on ma zrobioną dużą dziurę, ale wyhamuję po Twoim doświadczeniu. Dzięki :wit
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Ale się cisza zrobiła, (wakacje :?: ) a bugenwillom służy ten upał (mnie osłabia). Biała ma coraz więcej dużych "pąków", różowa na zdjęciu, a odnóżka z pełnej rośnie ;:138 Przepraszam za ten worek na zdjęciu.
Obrazek
Xa-Mira
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 lip 2014, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Piękne drzewko. Ile ona ma rozpiętości i jak dużą doniczkę?
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla-jak ją uprawiać?

Post »

Dokładnie nie wiem, ale tak ok. 1,5 m a doniczka 10 -15 l. Ona na wiosnę była bardzo mocno przycięta. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”