Fungicydy nowej generacji-octan wapnia cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
KrzysiekKK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lut 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Dołączam się do eksperymentu w bardzo późnym momemncie, a prawdę mówiąc to ratuję swoje uprawy pomidorów przed ZZ. Wykonałem OW zgodnie z przepisem forumowicz, reakcja przy wlewaniu zawiesieny była marna, dlatego zanim dolałem wody jeszcze przemieszałem kilka razy - pieniło się. Następnie zrobiłem próbę samej kredy, zgodnie z zaleceniami forumowicz - kreda rozpuściła się. Oprysk już wykonałem i czekam na efekty. Dzisiaj rano kilkanaście liści z ZZ , na 51 krzaków. Zobaczymy jak będzie dalej. A kredę wziąłem sobie z podwórka i ją rozbiłem na pył. W końcu mieszkam na ternach gdzie jej jest pod dostatkiem :)
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

O ile dobrze kojarzę to opryski są zapobiegawcze przed wystąpieniem zarazy. Jeżeli już jest opryski będą nieskuteczne i trzeba użyć chemii. Jak źle zrozumiałem to mnie poprawcie.
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.11

Post »

Witam
Mam pytanie odnośnie HT: kiedy dokładnie się dodaje zioła ? W przepisie pisze że po braku wyczuwalnej słodkości, chciałbym określić dokładnie kiedy. Robimy z kolegą. Ja dodałem zioła po ok 4 godzinach (podobnie jak się robi wino owocowe) a on czeka aż drożdże całkiem przerobią cukier i wtedy doda - jeżeli tak to cały proces maceracji trwałby znacznie dłużej niż tydzień. Proszę o radę osób co już to robiły.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

zb_szek_ pisze:a on czeka aż drożdże całkiem przerobią cukier i wtedy doda -
Niestety, kolega postępuje prawidłowo.
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Dziękuję. Trudno - robię od nowa.

-- 14 lip 2014, o 09:24 --
zb_szek_ pisze:Dziękuję. Trudno - robię od nowa.
A z tego nastawu już nic nie będzie ? żadnego pożytku ? Wylać ? szkoda mi czasu bo wiadomo - choróbska nie czekają aż mi się zmaceruje :(
Katasia
50p
50p
Posty: 63
Od: 25 lip 2013, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Ja bym wylała, przecież to alkohol 'wyciąga' potrzebne związki z ziół, Ty wsypałeś zioła kiedy jeszcze tego alkoholu nie było, więc logiczne, że raczej nic z tego nie będzie. A jak Ci na czasie zależy, to przecież możesz kupić pół litra wódki, będziesz miał HT w ciągu półtora dnia. No i rób tak, jak jest w przepisie, a nie po swojemu.
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Niekoniecznie. Można po ustaniu fermentacji dodać znowu zioła np. po 20g zamiast po 40g. Albo teraz przecedzić przez sitko do nowej butelki i dalej prowadzić jak w przepisie - i chyba tak zrobię.
Katasia
50p
50p
Posty: 63
Od: 25 lip 2013, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Rób jak uważasz, ja wolę nie kombinować i mieć dobry preparat. Z drugiej strony piszesz, że szkoda Ci czasu, a przerabiasz po swojemu przepis tracąc ten cenny czas :wink: No ale to Twoje pomidory i Twój wybór :wink:
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Jak długo fermentuje u was zacier? W przepisie jest napisane, że powinno to trwać do momentu braku wyczuwalnego smaku cukru. U mnie trwało to 2,5 dnia. Czy nie było to za szybko?
Pozdrawiam
Adam
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2004
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Ja miałam 1.5 tygodnia. U góry klarowna ciecz, "śmieci" drożdżowe na dole, mocny zapach alkoholu. Całość przykryta była przepuszczalną ścierką, by nic nie wpadło, ale dostawało się powietrze.
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

U mnie cukru nie było czuć, ale smak alkoholu też nie był jakiś silny. Chyba coś poszło nie tak. Dałem litr wody 25 dkg cukru i 5 dkg drożdy.
Pozdrawiam
Adam
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Pytanie dotyczy oprysku HT. Powiedzcie mi czy można do maceracji użyć denaturatu (oczywiście rozcieńczony do ok 40%) ?
Zawsze by to było szybciej niż przy drożdżach, prościej no i również niedrogo.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2004
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: forumowicz - Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

U mnie pierwszy zacier podobnie. Musiał nie być do końca przefermentowany, bo jak dodałam zielsko to zaczęło się burzyć. Teraz ten - zero reakcji (tak samo jak wtedy, gdy HT robiłam na wódce).

Ja bym nie dawała denaturatu, bo jednak to co pryskam potem jem...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”