Kawon ( arbuz ) - część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Moje dopiero kwitną
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Spokojnie zdążą. :D Moje dopiero powoli zaczynają wiązać owoce. ;:224 Kilka jest wielkości jabłka :wink:
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie jak na razie przyrost ogromny ale tylko masy zielonej owocu brak, tzn są nawet kilka ale wielkości agrestu i albo dopiero kwiaty się otwierały albo dopiero się otworzą.
Zdjęcie z 3.07 i z 13.07 (9 dni i kolosalna różnica)
Obrazek Obrazek
johnywawa
200p
200p
Posty: 213
Od: 23 sty 2011, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie w ostatni weekend tylko 1 owocek na Rosario się zawiązał, reszta kawonów (4 gatunki) tylko masa zielona i kwiatki męskie. Z melonami niestety podobnie.
Nick1105
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 1 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

monika10 pisze:Ile zawiązków arbuza ma być przed urwaniem pędu głównego ,aby zdążyły dojrzeć?
Wydaje mi się, że wystarczą dwa kawony na pędzie głównym. Obcina się podobno, gdy arbuzy są wielkości małego jabłka dwa liście za ostatnią sadzonką. Mój arbuz aktualnie największy ma 1 tydzień i jest właśnie wielkości małego jabłka i zastanawiam się czy zapylać jutro rano kolejny kwiat żeński na pędzie głównym tejże sadzonki i obcinać za jakiś tydzień, czy też nic nie robić i pozwolić sadzonkom swobodnie rosnąć. ;:219
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Ja w tym roku nie pojem arbuzów. Były 2 zawiązki ,ale nic nie rosły i teraz odpadły. Reszta dopiero kwitnie. U mnie codziennie leje. :?
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Witam. Arbuzy w tym roku wysiałem późno( 25 kwiecień). Wszystko skazywało, że nic z nich nie będzie. Były bardzo mizerne. Jednak po wsadzeniu nabrały tępa! Żeby arbuzy wyglądały tak jak u aga1976 to daleka droga! Gdybym zapylał ręcznie to bym może już miał więcej zawiązków owoców.W najbliższym czasie muszę je czymś zasilić. Żadnego nawozu jeszcze nie dostały, rosną na żywioł bez podlewania. A o to kilka zdjęć. (zdjęcia niestety robione telefonem, jakość nie zachwyca).

Tak było 4 czerwca:
Obrazek Obrazek
Tak jest na chwilę obecną:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich hodowców arbuzów. :)
monika10 nie przejmuj się! Patrz, moje dopiero zawiązują. Będzie ciepłe lato to jeszcze urosną!
Kamil :)
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Dzięki za pocieszenie noontaak :wink:
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Pamiętam sytuacje z zeszłego roku. Było zimno, były ulewy, nagle przyszło ciepło i arbuzy rosły w oczach!
Kamil :)
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Monika trochę zabawy ale możesz pod zawiązki podłożyć plastikowe butelki, żeby zawiązki nie leżały w wodzie i nie odpadały. Zobacz sobie kilka stron wcześniej, są zdjęcia. Zero cudów, zwyczajnie butelka pod pędy i unieść je nad ziemią. To powinno wystarczyć.

Co do obcinania pędów to jakie są Wasze doświadczenia? Ja u siebie obcięłam 2 liście za owocem. Jak zaczęłam odszukiwać co to za pęd to okazało się że ma on z 4m i kilka owoców już wykształconych. Bez sensu żeby dalej się rozwijał. To co polecacie?
Pozdrawiam Jola
Warriortbg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 lip 2014, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Pierwszy raz wsadziłem arbuzy, sadzonki miałem z targu i nie wiem jakiej odmiany. Jak na razie w miare sie rozrosly...ale same kwiaty meskie. Nie wiem czy taka odmiana, warunki glebowe i pogodowe czy przez to, ze nie przeciołem z którymś tam liściem. Zobaczymy, jak sie sprawa potoczy, jeśli nic z tego nie bedzie to jeszcze w przyszlym roku aby miec pewnosc co do odmiany i miec je wczesniej w gruncie wsieje samemu .
Nick1105
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 1 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Warriortbg- Męskie są często pierwsze, z czasem na pewno pojawią się żeńskie... A przycina się dopiero kiedy masz zawiązane owoce, i to nie wszyscy stosują, a nie jak dopiero kwitną. :wink:
Warriortbg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 lip 2014, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Gdzies to czytalem, ze jak mlody jest krzak to za 5-6 lisciem ciachnąć stożek.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”