Taki - sobie ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Margaret! Niewątpliwie często jest tak, jak piszesz. Ja natomiast mam wiele roślin z marketów i szkółek zagranicznych. Wierz mi, nie raz byłam wściekła, że wydałam tyle kasy i angażowałam tylu ludzi na sprowadzenie czegoś ze źródła. A np auchanowskie róże są najzdrowsze w moim ogrodzie.

Marta! Jeż najedzony ;:306 Wręcz przeżarty! Poszedł do sąsiadki na deser ;:306

Kilka kwitnących host na dziś (dalie kwitną te same więc nie chce być nudna, ale lada chwila będą kwitnąć kolejne odmiany):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko łzy oczyszczają oczy i duszę więc jak trzeba to popłacz sobie .... hobby to taka przeplatanka radości i smutków dla równowagi.
Jakiś czas temu pisałaś o oprysku host przeciw ślimakom - co stosujesz ?
Ja tylko te granulki ale juz opakowanie się kończy a języczka pomarańczowa wszystkie ogromne liście ma jak sito ... Tego jeszcze nigdy nie było i ślimaków nie widzę pod nią - tajemnicza sprawa.
U mnie jako pierwsza zakwitła Twoja ( od 2 lat moja) ESTHER .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7108
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłka, a ja mam 4 ( cztery) jeże :D I karmione whiskasem :;230 Ale ślimaków nie mam, nie widziałam żadnego, oprócz takiego jednego w skorupce. Cały czas patrząc na Twoje hosty planuję skok do lasu po igły. Super to wygląda.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Ja też chce takiego jeżyka ;:306, co prawda hosty jeszcze całe, ale ślimorów dość sporo, jejku ile dalii już Ci kwitnie, wszystkie ładne, ale na dzień dzisiejszy najbardziej wpadła mi w oko Autumn Fairy, u mnie jak widziałaś jeszcze troszkę trzeba poczekać, a swoją drogą ja Ci dam nie lubię Cię za ten ......... :;230 (wiesz co mam na myśli, resztę napiszę u siebie jak znajdę znów chwilkę). Kanny też lubię, ale one ostatnio nie lubią mnie, w sumie to mi to nawet na rękę, bo mniej roboty, fajne te Twoje nowe clematisy i ten Mikelite też śliczniutki, po różach i liliach to następny mój "konik", ale nie bardzo już mam je gdzie sadzić, więc na razie nastawiam się głównie na tulipany i lilie, bo te chyba jeszcze gdzieś upcham ;:306
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Jeż na ślimaki ;:oj Nie wiem co bym dał, by takiego mieć w swoim ogrodzie! Codziennie zabijam setki ślimaków :evil:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Krysiu! Nie robię oprysku, a sypię granulki. Można kupić pod rożnymi nazwami, trudno stwierdzić, co lepsze. Ale rzadko ostatnio, ba jak jeżyk codziennie przychodzi jeść, nie mogę sypać trucizny. Ślimaków nie widzisz, bo żerują nocą.

Myślę, że trociniarka opanowana, ale obserwuje i obwąchuje drzewo kilka razy dziennie. Wczoraj wypsikałam otwory Calypso, bo dowiedziałam się, że na gąsienice jak najbardziej działa, ale najpierw preparat musi wniknąć w tkankę drzewa, a potem gąsienica musi to ugryźć. Czekam...
Cieszę się na Esther :tan

Małgosia! Mój jeż nie jest dokarmiany, ale jak przetupta po kilku ogrodach, jest najedzony jak bąk! ;:306

Ilonko! Pewnie z czasem się pojawi, ale problem jest często w tym, że tam gdzie biegają pieski, jeż raczej nie bywa, choć nie jest to regułą. Twoje pieski są grzeczne i spokojne i nie niepokoją pewnie drobnych zwierzaków?
Jak ja mam Cię lubić, jak takie piękności pokazujesz, u mnie licho! ;:306 ;:306 ;:306
No widzisz, a ja muszę dwie sztuki gdzieś wcisnąć, niby pomysł jest, ale z decyzją krucho :wink:

Jacku! Ślimaków nie da się uniknąć, ale mi się udało ograniczyć, choć może to złudne. Próbuje wygrzebywać z kątów ogrody zbutwiałe szczątki, żeby nie miały się gdzie chować i rozmnażać, tylko znasz realia, nie da się zapanować nad wszystkimi kątami :;230

Wczoraj miałam demolkę w ogrodzie, bo panowie zarządzili sprzątanie altany. Wszystko wyprowadzili mi na trawnik, powyrzucali słoiki, kartony, gazety. Ja uszyłam przy okazji leżak i krzesło turystyczne, bo wszystko czekało od zeszłego roku, aż w końcu się wzięłam. Mam teraz piękne krzesełka, ale jeszcze muszę podokręcać drewniane podłokietniki. Teraz można kupić tylko plastikowe :roll:

Fotki na dziś:

Moje dalie:

Myama Fubuki
Obrazek

Acapulco
Obrazek

Apache
Obrazek

Classic Summertime
Obrazek

My Love
Obrazek

jeszcze nn - wygląda na Park Princess, ale etykietkę ma inną ;:306
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Dalie cudne jak zawsze ;:138 ;:215 Podziwiam z zachwytem każdy kwiat.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16106
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko, a ja dzięki tobie mam wreszcie jasność co do jednego z moich powojników. Kupiłam go kiedyś jako Mikelite i bardzo mi się nie podoba już od trzech lat. Ma maciupkie kwiatuszki, różowawe jakieś z białym środkiem, ale naprawdę maleństwa. Od dawna noszę się z zamiarem jego usunięcia.
Aż tu dzisiaj patrzę, że zachwycasz się swoim powojnikiem (rzeczywiście piękny) i nazywasz go Mikelite. Pomyślałam, że chyba Miłeczka się myli. Dawaj więc w Google klikam i co widzę? Że masz rację! To ten mój wypierdek okazuje się nie wiadomo co, a nie żaden Mikelite.
Teraz to już go wywalę z czystym sumieniem :D bo chcę mieć takiego ładniutkiego jak Twój :)
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Wandziu! Mikelite jest wdzięczny, piękny, zdrowy i cudowny! A mam go przez przypadek, bo na wyprzedaży jakieś kupiłam zdechlaka. Czyli szczęściara ze mnie! A tego swojego pokaż :-)

Dziękuję Beciu w imieniu dalii! ;:196

Zaczynają nabrzmiewać kolejne pąki dalii. Muszę opryskać róże i posadzić powojniki, ale czekam aż upały zelżeją.

Parę fotek na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

U mnie rozwinęły się dwie pierwsze dalie ;:138 i na szczęście są ... żółte. Dwa lata temu zniechęciłam się od nich, bo kupiłam różne, a wszystkie (nooo poza jedną) były żółte :;230
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Jakie śliczniutkie tygryski a rozwarek marzenie delikatny taki .Dalie jednak wiodą prym Mileczko miłego popołudnia życzę :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Płomyka świetnego pokazałaś ;:333 Piękne kolorki!
Tak, to może być 'Park Prinsess', choć na zdjęciu wyszła jakby z odrobiną fioletu, a ona jest jasnoróżowa. A wysokość się zgadza? Powinna mieć ok. 50cm.
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Lilie tygrysie super. Moje jeszcze się nie rozwineły.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”