Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Szykuje się większa ulewa,możliwe nawet gradobicie.Nauczona poprzednim zabezpieczyłam dynie dużym parasolem nisko zawieszonym.Powinno wystarczyć,pędy musza sobie same poradzić. Joanna
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

A Ja tu czekam deszcz od tygodnia. Masakra jakaś. Pogoda w tym roku nie daje spokojnie uprawiać dynie. Albo zimno przez dłuższy okres czasu, albo znów mokro długi czas. To teraz susza okropna.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Wyścigu ciąg dalszy, 1-111cm , 2-110cm. Dostały solidną porcję gnojówki "od kur" wraz z wodą. Zaaplikowane w kilku miejscach pędów. Dzisiaj zacząłem szykować im porcję gnojówki króliczej. Poobrywane zbędne kwiatki itp. Najgorsze jest to że zapomniałem wyłączyć hydrofor z którego podlewam dynie. Będzie tankowana całą noc cieniuteńką stróżką.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Na tym etapie uprawy i przy obecnych upałach, chwilowy nadmiar wody im nie zaszkodzi :) A nawet wspomoże wchłonienie kurzeńca wgłąb ,a na pewno zapobiegnie nadmiarze, o który trochę się obawiałem po wpisie solidną porcję :)
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Ostatni pomiar 18 07.Trzeba będzie jutro też dokonać pomiaru,zeby policzyć procentowo-dobowy przyrost i sprawdzić OTT.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Błażeju, gnojówka wcześniej została i tak dość dobrze rozwodniona . Moje dyńki są tankowane ok4-5 godz. dziennie cienkim sikiem z końcówki do podlewania przykręconej prawie na max. Woda się leje ale nie tworzą się kałuże tylko na bieżąco sobie wsiąka w ziemię.
MisiekXL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Witam wszystkich Dyniomaniaków :wit

Już w zeszłym roku planowałem posadzić dynie ale jakoś się nie udało :( Za to w tym sezonie jestem szczęśliwym posiadaczem 6 krzaków bambino. Największa według ostatniego pomiaru ma 114 cm ( wczoraj - dzisiaj też już byłem u nich w odwiedzinach ale nie mierzyłem :D ).
Kilka dnie temu liście największej dostały "takich suchych plam" jak by przypalenie od słońca i zaczynają usychać :cry: ten krzak ma najwięcej słońca ze wszystkich, ale są codziennie podlewane - z butelki więc zawsze mają mokro i nie polałem wodą liści żeby je mogło spalić. Teraz nie wiem czy to jakaś choroba czy po prostu dynia kończy swoją wegetację i niedługo trzeba będzie ją zebrać ? Liczyłem, że do października jeszcze porośnie.


Pozdrawiam Michał
http://images68.fotosik.pl/20/4adfc57174487495.jpg
http://images66.fotosik.pl/19/fa3ee5b478584817.jpg

Za duże zdjęcia- mod.jokaer.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Witaj :wit Wpisz sobie w wyszukiwarkę mączniak rzekomy i porównaj sobie ze zdjęć, czy to nie to.
adik
100p
100p
Posty: 156
Od: 12 cze 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

MisiekXL proponowałbym mniejsze zdjęcia wstawiać bo troche utrudnia to oglądanie.
O ile na zdjęciach Joanny wszystko wskazuje na mączniaka rzekomego to na twoich wygląda to na "uszkodzenie ozonowe" . Jeżeli nie stosowałeś żadnych zabiegów na tych liściach które mogłyby wyrządzić uszkodzenia (za mocny oprysk/nawóz, polewanie w pełnym słońcu etc.) to na twoim miejscu nie przejmował bym się bo na uszkodzenia ozonowe nie mamy wpływu.
Dla pewności możesz zrobić inne zdjęcia, mniejsze ale bardziej wyraźne i wrzucić bo na podstawie tych moge stwierdzić to co powyżej.
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Ja swoją dzisiaj zważyłem i ma 4185g ;:138
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Witam.Adik,dziękuje za potwierdzenie diagnozy.Pierwszy oprysk zrobiony,za parę dni powtórka,drugi innym środkiem. Joanna

Wieczorem pomiar OTT-powinno być w miarę przyzwoicie.
adik
100p
100p
Posty: 156
Od: 12 cze 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

Chlorotalonil czy co innego?
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.2

Post »

W wyścigu moich podopiecznych walka się wyrównała tzn 2 dogoniła jedynkę , dzisiejszy pomiar wskazał 120cm obwodu każda.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”