Kawon ( arbuz ) - część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

To nawet nie jest szansa. ;:224 To jest pewne. :D Skoro np. moje arbuzy (wczorajsze zdjęcia) dziś rano już miały 200g więcej.. ;:oj Przy takiej pogodzie rosną w oczach. ;:108 Chyba, że przyjdą chłody, deszcze, a przymrozki pojawią się we wrześniu :wink:
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

A podolewacie swoje arbuzy? Bo moje maja tylko to co spadnie z nieba. I wsumie zastanawiam sie czy jak teraz rosną jagody to nie potrzeba im wiecej wody?
Zelazo26
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 kwie 2014, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie jest z 10 stuk owoców, rosną, wiedziałem że za blisko sadziłem i gryzą się, przez deszcze lepiej rosną rośliny ale kwiaty niszczą. Dziś zapowiada się że będzie za zimno dla nowych kwiatów i nowych liści
kored
100p
100p
Posty: 138
Od: 31 maja 2013, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

To zależy czy ziemia wilgotna czy nie. Od posadzenia na początku maja podlałem pierwszy raz dopiero dwa dni temu. Tylko że u mnie w małopolsce padało do tej pory regularnie. Jak ziemia "pije" dobrze i woda szybko wsiąka to znaczy że trzeba podlać. Arbuzy lubią wilgotną ziemie szczególnie w czasie kwitnienia i zawiązywania owoców.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

A czy kawona trzeba często podlewać? Utrzymywać wilgotne podłoże czy podlać raz na jakiś czas?

Dodam że u mnie od dwóch tygodni nie pada a temperatura oscyluje w okolicach 30 stopni więc sucho jak na pustyni.
Pozdrawiam Janek
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Jak jest sucho i upalnie to dobrze jest podlać. Ja w takich warunkach podlewam co 2 dni.
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

A ja właśnie rozmawiałem z kumplem który mieszka w Chinach i ma pole arbuzów tuż obok firmy i stwierdził że jak rośliny są młode i jest bardzo gorąco to podlewają tam arbuzy co 2-3 dni ale gdy zaczynają się pojawiać jagody to ograniczają wodę dają tyle by rośliny nie padły ponieważ za dużo wody powoduje że arbuzy są mało słodkie. Miałem zamiar podlać dziś ale stwierdziłem że jutro ma padać i nie ruszam ich.
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

vanyavala pisze:A podolewacie swoje arbuzy? Bo moje maja tylko to co spadnie z nieba. I wsumie zastanawiam sie czy jak teraz rosną jagody to nie potrzeba im wiecej wody?
Ja swoich nie podlewam. Radzą sobie bez tego, pięknie wiążą nowe owoce, a te starsze mocno przyrastają (dzisiaj kolejny przyrost o ~200g). Arbuzy potrzebują dużo wody w czasie wytwarzania masy liściowej. Gdy zaczną owocować, nadmiar wody jest raczej niewskazany, bo jak sam napisałeś..
vanyavala pisze:za dużo wody powoduje że arbuzy są mało słodkie.
... i bardzo wodniste, a nie mają swego charakterystycznego "arbuzianego" smaku :lol:
:wit
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Ja bym rozróżnił "za dużo wody" od suszy. Jest coś pomiędzy. Jak jest za sucho, to ja podlewam. W zeszłym roku największy miał 7,5 kg, nie zauważyłem, żeby były za mało słodkie.
Warriortbg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 lip 2014, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

A u mnie pojawił sie pierwszy w życiu kwiatek żeński i to w sadzonce, ktora na poczatku byla spisywana na straty.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie arbuzy są wielkości orzecha włoskiego. Czy mają szanse jeszcze w tym sezonie? :?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie wszystkie sadzonki padły przez ponad tygodniowe deszcze, ale ostatnio zauważyłem że mam jeden krzak z siewu wprost do gruntu. Jest na razie malutki ale liczę, że spróbuje arbuza w tym roku :wink: Ja już jestem szczęślwy, że mam krzak arbuza :D
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Joaker

Jeśli będzie ciepło/gorąco mogą dać radę. Jeśli będzie chłodno to nawet jak urosną to będą kiepskie w smaku.
Pozdrawiam
Adam
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”