Zielony Świat Moniki cz. 8

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Moniu co za cudowny kwiecisty zakątek, normalnie oczy mi aż z orbit wyszły ;:oj
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Kiedy ja na tą kawkę na balkoniku się załapię... Nie potrzebujesz pilnie tej tulipanowej??? Hihi
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Ależ przepiękne te pelargonie ;:oj po prostu z samych liści już ozdobne a jeszcze kwiaty nakrapiane ;:oj
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

I kolejne przepiękne kwitnienia ;:oj a takie zapchane kaciki to to, co lubimy najbardziej ;:183
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Moniczko :wit witam serdecznie i niezmiennie dziękuję za kolejny spektakl kwiatowy. ;:226
Zachwycam się Twoimi WSZYSTKIMI cudnymi, dorodnymi roślinami bez końca... ;:226 ;:oj
I ogromem pracy jaką wkładasz w tak profesjonalne traktowanie wszystkich roślin. ;:138 ;:138
Trafnie odgadłaś, ;:196 że jestem "na dobrej drodze do rozglądania się za ofertą pelaśkową na przyszły rok".
Wciąż zastanawiam się jakie odmiany najlepiej sprawdzilyby się u mnie, no i nad ich najlepszym umiejscowieniem.
W tym roku próbując moich sił i możliwości balkonowych, stwierdzam, że nie bardzo mi się to udało.
Chociaż może jeszcze za krótko na podsumowania.
Pięknego dnia życzę ;:3
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

No tak, Monia na urlopie to i wątku swojego ani forum nie odwiedza :;230
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Hej Niuńka:)
Ale odwaliłaś ten swój balkonik ;:oj Ty szalona kobita jesteś :D :D :D Piękności ;:167 Na wiosenkę się uśmiechnę do Ciebie :wink: Buziolki!
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21898
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Zapchane kąciki są przepiękne Moniko!
Chylę czoła. ;:180
Na bank są marzeniem wielu z nas i chyba nie będę jedyną,która podpatrzy i zastosuje - spróbuje przynajmniej u siebie niektóre rozwiązania,przynajmniej roślinne .
U mnie wystawa południowo-wschodnia, więc fuksje odpadają ale pelargonie ;:224 jak najbardziej i już zaczynam szukać możliwości kupienia lub wymiany na coś co ja moglabym oferować.

Bogactwo Twojego balkonu poraża ale przyciąga jednoczesnie ,oczu oderwać nie można.
Podzielam Twoje zdanie,że nie wszystkie pelargonie musza kwitnąć.
Ich liście zastępują z powodzeniem nie zawsze piękne kwiatuszki ale nie wierzę,że jakaś mogłaby nie zakwitnąć,
to niemożliwe,szczególnie w tak doskonałych rękach ...
Urlopujesz?
Życzę dobrej pogody i udanego wypoczynku :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Monia cudny masz ten balkonik a zapchane kąciki rewelacja. ;:138 ;:138 ;:138 ;:196
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Monia- jesienią Justynka brała dla ciebie białą dalię ode mnie. Już ci kwitnie? Czy to ta którą chciałaś? Bo powiem szczerze, że nie pamiętałam o którą ci chodziło więc dałam w ciemno :oops: Jeśli to nie ta to daj znać. Teraz już na pewno zapiszę sobie i zostawię dla ciebie ;:108
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Witam kochani :wit

Oj po dłuższej przerwie ciężko wrócić do odpisywania na posty, jakieś lenistwo mnie ogarnęło, pewnie przez pogodę bo u mnie nawet zwierzaki gonią się po domu w zwolnionym tempie - tzn. Albercik leży wyciągnięty na dywanie, a Kropka śpi pół metra za nim :;230

Generalnie kwiatki balkonowe żyją, ale o ile pelargonie szaleją na maxa to fuksje biedne ledwo wegetują - te upały wyjątkowo im nie służą. Tak mi ich żal, że już szukam jakiegoś rozwiązania na balkon żeby im ulżyć od upałów no i Kropce która uparcie wyleguje się na balkonie w pełnym słońcu - na jej widok to mi się nawet rzęsy pocą ;:306

Jeżeli chodzi o działeczkę to chwasty rządzą - nie da rady pielić w taki upał, ograniczam się tylko do podlewania ;:224

Justyś - dopisuj dopisuj, ja i tak ci wyśle co mi wpadnie w ręce :;230
Aguś aage, Martusiu emka, Celinko trzynastko, Beatko beciu123 - dziękuję kochane za miłe słowa pod adresem mojego balkoniku ;:196 gdybym tylko mogła to bym was zaprosiła wszystkie na ławeczkę na coś chłodnego ;:304
Madziu Alenko - zakochałam się na zabój w Wilhelminie - te jej malutkie kwiatuszki są urocze.
Tesiu - niestety fuksje wyglądają ładnie tylko rano - jak sobie w nocy odpoczną od upałów, a tak to się strasznie męczą biedaczki ;:223
Dorotko Szarotko - no u mnie też najlepiej radzą sobie pelargonie - taki upał im nie straszny. Fuksje bardzo lubię ale albo będę musiała ograniczyć ich ilość albo zabudować balkon ;:306
Justynko - oj siostra siostra ;:130
Marcinie - na moje to te pelargonie nie muszą kwitnąć ale jak już chcę to co im będę zabraniać :;230
Natalko blueberry - no ja klęłam ostatnio na te zapchane kąciki jak wystawiałam roślinki do oprysków ;:306
Ewuniu maadro - kochana służę pomocą i radami w kwestii doboru odmian pelargonii na Twój przyszłoroczny balkonik, trzeba szerzyć pelargoniozę.
Grażynko - kochana nie ma sprawy - tylko mi się przypomnij na wiosnę bo ja mam pamięć dobrą ale ultrakrótką :;230
Krysiu Karo - urlopu miałam tylko tydzień i już dawno zapomniałam że na nim byłam ;:219 pelargonie polecam z całego serca - jest taki wybór rodzajów i odmian, że każdy wybierze coś dla siebie i wg mnie są niezawodne - szczególnie polecam stellary - kwitną jak głupie, nie brudzą płatkami, same się krzewią, są kompaktowe, bardzo dobrze zimują, nie chorują i NIE LUBIĄ ich robaczki ;:138 jak dla mnie ideał dlatego szukam jeszcze kilku ciekawych odmian ;:108
Kasiu - kochana niestety bulwa nie przetrwała zimy ;:185 kupiłam sobie taką w Leroy (biała pomponowa) ale ledwo wyszła z ziemi i jest na razie jako mały kikutek - nie wiem czy będzie co przechować do wiosny. Jakby co to zostaw mi kawałek a ja w zamian mogę dać ci niską wielkich kwiatach - postaram się na dniach wstawić fotkę ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

To teraz coś kolorowego

Skrętniki Anna, Jessica i Valor ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hoje - dwie odmiany publicalyx - Royal Hawaiian Purple i splash

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fuksje drobnokwiatowe - Die Schonne Wilhelmina, Lambada i Cherry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Snow fire

Obrazek

Celia Smedley

Obrazek

Izabela Cieszyńska

Obrazek

Jade Nadine

Obrazek

Blue Angel

Obrazek

Holly's Beauty

Obrazek

I mam motylki :heja - szczęslin ugandyjski

Obrazek

Obrazek

Poza tym miałam kilka dni temu gościa na balkonie - fruczaka gołąbka ;:138 miał dobry gust bo szczególnie podobała mu się moja ulubiona pelargonia Jackie Totlis ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

:wit
Wygooglowałam sobie tego fruczaka gołąbka ;:oj Oświeciłaś mnie Monisiu!!! Też kiedyś ta istotka przyfrunęła do mnie wąchać pelaśki, a ja myślałam, że jakiś koliberek komuś uciekł...Obrazek Gapiłam sie na niego z otwartą papą ;:306
Pelasie Twe to cud miód malina Obrazek A soczyste, świeżutkie listki łaciatych hojek ;:167 Obrazek
Po księżniczkach fuksjowych nie widać tego cienkiego przędnięcia ;:224 Wyglądają żeśko i kwitnąco ;:108 Podrap za uszkiem wymęczone zwierzaki Obrazek ;:196
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”