Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Kinga to czekam efekt,taki mix może być ciekawy :).

Trzecie kwitniejnie mojego Hibiskusa Nn zwanego pomponikiem :) Teraz dał po oczach i pokazał jaki potrafi być piękny :) Nie mogę uchwycić ale on ma taki długi słupek i na nim taki dość spory frędzel,wcześniej tak nie miał :) :) Troche to widać na tych niewyraźnych fotkach w realu jest mocno czerwony w środku jakby cieniowany białymi i ciemnymi smugami :).


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Niesamowita Masz multiflorę, pięknie Ci kwitnie i rośnie ;:215

Widzisz, storczyki też Cię lubią...piękny jest.

I hibiskus... zaczynam się przyzwyczajać do widoków u Ciebie...z różami chińskimi...

Jak tam nasienniki skrętnika?
U mnie kolejne dojrzewają... zaczęłam wysiewy ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Justynko,nasiennik ściemniał i teraz czekam aż się "wysypie" :). Hibiskusy bardzo lubię,teraz mam okres skretnikowo-hibiskusowy....hoje coraz mniej mnie ciągną już...może przez ten brak miejsca nie wiem :)mam nadzieje że to przejściowe:).
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

A łodyżka zielona, czy już brązowa? Bo jak brązowa, to już jest gotowy nasiennik do wysiewu.
Tylko Zdezynfekuj podłoże przed wysiewem. Ja zamgławiam Previcurem po wysiewie - ziemia z perlitem jest "wyparzona". Podobnie pojemniczek do którego Będziesz siać, Przetrzyj rozcieńczoną wodą utlenioną lub spirytusem...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Łodyżka brązowa...ale nasiennik zamknięty jeszcze,a jak wyparzasz ziemie? w piekarniku?. Kurde nie mam takiego specyfiku jak piszesz...A powiedz mi jak już wysieje to przykrywać? czymś?Nasionka przysypać ziemią czy lepiej nie?
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Wysiej w pojemnik który możesz nakryć przezroczystym wieczkiem, nasionka a potem będą mieć stałą wilgotność. Nasionek nie przykrywaj ziemią, ewentualnie delikatnie możesz przyklepać.Naprawdę delikatnie bo ta nasionka są mniejsze niż ziarna piasku.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Kaska1ge Ma rację...
Ja przyklepuję nasiona. Jedynie czasami, mieszam piasek z odrobiną ziemi i lekko "prószę" nasiona. Potem zamgławiam opryskiwaczem. Do mnożarki i na parapet. Dwa razy w tygodniu zamgławiam.
Zamiast prażenia ziemi - Kup jakiś środek do dezynfekcji podłoża( nie wiem, co u Ciebie w ogrodniczym jest dostępne; nie musi to być akurat Previcur). Inaczej Ci siewki będą chorować i Możesz się nie doczekać ich wzrostu.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
nuska89
200p
200p
Posty: 485
Od: 29 cze 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lübeck

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

:wit Witaj,
jak mają się nasionka skrętnikowe - wysiane?
Będę zaglądała, by podziwiać Twoje zielone, kolorowe ;:215
Anna S.
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Klaudia, ja laduje ziemie w piekarnik na 150st. i nie ma upros, wszystko sie musi ugotowac. Jest tez opcja z mikrofala, ale do mikrofali musialabym po odrobinie dawac, a w piekarnik leci hurtem. W ziemi ktora kupuje zawsze jest ziemiorka, wiec gotowanie zyjatek jest zasada numer 1.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Dziekuje kochane za rady.Dla pewności je upieke i prysnę jakimś odkażaczem.

nuska89 jeszcze nie wysiane :). Miło ze zajrzałaś zapraszam częściej.Musze trochę fotek wrzucić,bo się opuściłam :)
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Wróciłam po dłuższej nieobecności- ale zdopingował mnie Twój ememes- stwierdziłam, że obejrzę sobie w powiększeniu :wink: ale tu jeszcze nie widać tej kwitnącej trąbki daturowej... poczekam- bardzo mi się miło zrobiło po Twojej wiadomości- cieszę się bardzo, ze u Ciebie tak ładnie zakwitła :tan

Nadrobiłam cały wątek- pięknie Ci rośnie hojka lacunosa... na zdjęciach porównawczych widać to najlepiej ;:108 dostałam ją od Ciebie- i zgadzam się- rośnie tak jak,,mamusia"- w zastraszającym tempie- nie wiem czy dobrze zrobiłam bo posadziłam ją razem z 2 innymi do jednej doniczki ;:223

hibiskus piękny... widzę nową miłość do mieczyków i lilii- nie dziwię się urokliwe są ;:224

remont korzystnie wpłynął na wielkość parapetów- z tego co widzę :wink: ale jak zobaczyłam kwietnik ;:152 pierwsze co zrobiłam zaczęłam liczyć miejsca- bo wszelkie przeze mnie widziane rozpoczynały się od ok 4 doniczek- no proszę- co to jest 4 doniczki dla tak zielono zakręconych :uszy a tu aż 15 miejscówek- funkcjonalny i o pięknym wyglądzie ;:138

przybywa skrętników- i kwitnących i sadzonek ;:167 temat mi bliski ;:215 zdjęcie porównywalne liścia samby z chochelką :;230

fuksje na maszynie do szycia- należycie wyeksponowane :wink: uciekająca- o przepraszam- czmychająca hoja :;230 no i te obsypane kwieciem ;:180

zaintrygowało mnie to epi- taka niespodzianka Cię czeka- nic czekamy razem z Tobą na efekty :D
wiele rzeczy widziałam na wątkach ale pomidorowej choinki jeszcze nie ;:224

pomiziałaś skrętnika- i to owocnie :;230 musiała piękna wyjść krzyżówka ;:138

na pewno pominęłam wiele- ale co zrobić jak tyle ciekawych roślinek i takich cudnych ;:303
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Karolinko witaj kochana,ale ja się za Toba stęskniłam ;:196 .Jutro wstawie zdjęcia daturki i inne cudaczki :) Skrętnik nadal sobie siedzi zamknięty w nasienniku nawet dwóch...i nic zapakowałam go do foliowego woreczka i dalej nic:).
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hojowo,storczykowo,skrętnikowo u deissy 2

Post »

Ja miałam to samo- nie mogłam się doczekać kiedy pewne rzeczy, w życiu mi się unormują i będę mogła do Was wrócić :tan spokojnie- skrętnik tylko ćwiczy Twoją cierpliwość- już niedługo będzie ,,wielkie otwarcie" :uszy z niecierpliwością wyglądam zdjęć Twoich zielonych podopiecznych- co tam się u nich zmieniło ;:224
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”