Liliowce -Hemerocallis cz.11

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Dziękuję Tadeuszu, liliowce dotarły wczoraj i są już posadzone. ;:108 Mam prośbę, prześlij mi na PW swoją listę liliowców ze zdjęciami.
Ellaa -bardzo ładne zdjęcia na zakończenie sezonu. Znów trzeba czekać cały rok :(

Tadeuszu pięknie kwitną Twoje liliowce (jak zawsze). ;:63 U mnie siewki także postanowiły jeszcze zakwitnąć, ale nie w takiej ilości jak u Ciebie.

Zdjęcie zrobione wczoraj wieczorem
Obrazek

Zdjęcia dzisiejsze - w deszczu. Ta siewka ma jeszcze dużą ochotę na kwitnienie - zawiązała sporo pąków.
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Małgosiu Ta siewka jest moją najlepszą ciemną siewką.Akurat mam ją na stole i napatrzyć się nie mogę.nie umie zrobić fotki która pokazała by jej piękno,kwiat 18cm,kolor ciemno bordowy.siewka z roboczą nazwą

BULL'S BLOOD


Obrazek
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tadeuszu bardzo ładna siewka. Rzeczywiście zdjęcia nie do końca oddają rzeczywiste kolory. Ale, ale.... skoro Twoja siewka ma nazwę to pewnie przymierzasz się do rejestracji?! To dobry pomysł. Trzeba podać dość szczegółowy opis liliowca, ale pewnie już się dobrze przygotowałeś. Sprawdziłam, nie ma liliowca zarejestrowanego z taką nazwą w AHS. Może i ja spróbuję w przyszłym roku.
Moje siewki też są ciemniejsze niż na zdjęciach.

ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Wyjątkowe siewki ;:180
U mnie sezon liliowcowy dawno zakończony a tu widzę jeszcze tyle pięknych kwitnień ;:oj
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Jacku ,Małgosiu.
jeszcze nie koniec kwitnienia,Dziś zakwitła tegoroczna taka siewka :heja ;:138 ;:63 :tan


Obrazek
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tadeusz,ta jest piekna ;:oj .Czy fotka oddaje realnie jej uroczą kolorystykę?"
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Małgosiu, Tadeusz - pokazujecie jeszcze kwitnace cuda. Moje liliowce dawno już przekwitły; najpłźniej zakończył kwitnienie Pardon Me - 3 września. Nawet te, które miały powtarzac kwitnienie, nie chcą xię wysilać, moze dlatego,że w okolicy, gdzie znajduje się mój ogród lato było raczej mokre, a od polowy sierpnia to właściwie codziennie padało i nie było słońca, a noce były zimne. W ubiegłym roku pomimo suszy liliowce dłuzej u mnie kwitły. Chciałam jeszcze zapytać, czy kolejny raz, np. w sierpniu, nawozicie liliowce powtarzające kwitnienie?
Pozdrawiam
Basia B.
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Basiu.
Oczywiście że nawożę nawozami na kwitnienie,większość moich kwiatów powtarza kwitnienie.Ale juz właśnie dziś nawoziłem nawozem jesiennym.mamy jeszcze wczesną jesień to można jeszcze zastosować nawozy z małą ilością azotu.dałem nawóz 9-9-36+mikro. Jeżeli mowa o kwitnieniu to mogę powiedzieć że moje siewki mają jeszcze po 3a nawet cztery pędy kwiatowe.Mam sporo ubiegło rocznych siewek które kwitną od końca czerwca do nadal i nie zamierzają przejść do stanu jesiennego.Dziś kwitło jeszcze około 30 kwiatów i to nieżle wybarwionych i dobrze otwartych.
Awatar użytkownika
ELST_2008
50p
50p
Posty: 96
Od: 17 wrz 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tadeuszu czy ta siewka (powyżej) to jest po Curb Appeal? Chyba trzymasz je w doniczkach i chowasz na noc, bo aż niemożliwe że tak pięknie otwarte i wybarwione, a przecież już noce są zimne. No chyba że kopalnie od spodu grzeją Wam ziemię... ;:306
EWA
Ironia życia leży w tym, że żyje się do przodu, a rozumie do tyłu.
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

A ja dziś byłam zrobić przegląd tych moich nietrafionych nabytków, coś tam się jednak z nimi dzieje. Czy takie maluszki, nowo posadzone też mogę jeszcze jakoś wzmocnić przed zimą ?
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Ewo.Ta siewka to tegoroczna siewka rosnąca na moim poletku 5 kilometrów od domu nawet czasami przegapię jakieś kwitnienie.Jest to po
MARINA DEL REY X MYSTIC IMAGE.
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tadeuszu ładna ta siewka. U mnie siewki także postanowiły jeszcze trochę "zatrzymać lato" i mają sporo pąków. Mam też dużo keików na siewkach. Na niektórych pojawiły się ponownie po oderwaniu poprzednich ( nie odcinałam i udało mi się nie zniszczyć keików :heja ). Pęd kwiatowy wydawał się prawie suchy a tu proszę.....niespodzianka - pojawiły się listki ;:215
We Wrocławiu pada od kilku dni (z małymi przerwami) i w związku z tym kiepsko z opryskiem nawozami.
Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Małgosiu zmobilizowałaś mnie do oderwania sadzonek pędowych,zepsułem tylko jedną na 27oderwanych.Po przemyśleniu Twojego działania i stwierdzeniu że jest już prawie połowa września i sadzonki muszą się jeszcze ukorzenić,zdecydowałem że też poodrywam.I jest OK.sporo sadzonek było na pędach z nasiennikami a jedne na pędach jeszcze kwitnących.Ogółem mam ponad 60 sadzonek,sporo z odmian najnowszych 2013i 14.Szkoda by było jak by się zmarnowały.Na Biting Pumkins i Kis Of Paradise były po trzy sadzonki.Jedna sadzonka pędowa z Kis Of Paradise od dobrego miesiąca jest już w donicy.To razem cztery.
No i oczywiście parę dzisiejszych siewek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”