Liliowce -Hemerocallis cz.11

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tadeuszu to świetnie, że przy takiej pogodzie Twoje siewki są tak ładnie otwarte. Ja nie liczyłam swoich sadzonek z keików ale mam ich jeszcze trochę do oderwania lub ewentualnie odcięcia, tam gdzie na pędach nie ma już nasienników. Widzę, że keiki wsadzone do wody znacznie szybciej wypuszczają korzonki niż na pędzie.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Małgosia
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Witam,

mam pytanie, czy ktoś ma może doświadczenie z przechowywaniem liliowców w doniczkach w zimie ? U mnie zawsze rosły bezpośrednio w gruncie. W tym roku myślałam, żeby doniczki zadołować i dodatkowo przykryć agrowłókniną.

Pozdrawiam
Małgosia
Obrazek
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Małgosiu ja mam ten sam problem. ;:14
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tak sobie myślę -zadołować doniczki - to znów zajmuje miejsce w gruncie tyle, że w doniczkach :( Bez dołowania ale przykryte - obawiam się, że mimo wszystko mogą wymarznąć. Dodatkowy problem ze sprawdzaniem, czy mają wilgotną ziemię a jeżeli sucho to jak je podlać - ściągać całe okrycie, podlać i ponownie przykrywać? Przyznam, że jestem "w kropce". Uprawiam rośliny w ogrodzie od kilkunastu lat ale w tej kwestii brakuje mi doświadczenia.

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Małgosiu...jeśli będzie taki mróz jak w pamiętną zimę, to mogą zmarznąć...mi wówczas pomarzło bardzo dużo roślin (nie miałam ziemi do zasypania) ja przykrywam ziemią, bo praktycznie stale mam jej spory zapas, kupuję na tony....wszystkie doniczki ciasno stawiam razem i zasypuję....nie ma potrzeby podlewania zimą, a nawet mogłoby to im zaszkodzić. Odkrywam wszystko wiosną znów usypując hałdę.
Rośliny tak okryte nigdy mi, ani nie wyschły, ani nie zmarzły.
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Ellaa dziękuję za radę. ;:196 To jest bardzo dobry pomysł. Muszę sobie to przemyśleć, bo brakuje mi już niezagospodarowanego miejsca w ogrodzie. Może jednak "wpakuję" się z doniczkami na warzywnik mojej mamy :wink:
Z tym podlewaniem w czasie zimy to chodziło mi o to, że gdy nie ma śniegu i wieją wiatry, rośliny w doniczkach okryte np. agrowłókniną mogłyby wymagać podlania w czasie odwilży. Nie próbowałam tak przechowywać żadnych roślin więc nie mam pewności.

Pozdrawiam
Małgosia
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Witam,

kilka słonecznych dni i siewka ładnie się rozwinęła. Pomimo zimnych nocy była duża i całkiem ładnie wybarwiona.

Obrazek Obrazek

I ponownie rozwinęła się jeszcze jedna siewka. Jest w pełni otwarta od samego rana.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
ELST_2008
50p
50p
Posty: 96
Od: 17 wrz 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Wydaje się Małgosiu, że u Ciebie lato będzie trwało wiecznie....Ciągle pokazujesz coś następnego, nowego... Masz takie piękne te liliowce, czy to znaczy że te które pokazujesz będą późnymi odmianami? czy tylko tak późno dojrzały do kwitnienia? Ta czerwona siewka jest przeurocza! I jaka okazała ! Jakby sezon u Ciebie dopiero się zaczynał. Tylko pozazdrościć .
EWA
Ironia życia leży w tym, że żyje się do przodu, a rozumie do tyłu.
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Ewo, obydwie siewki powtórzyły kwitnienie i obie mają jeszcze sporo pąków. W przyszłym roku okaże się wszystko, ale wydaje mi się, że ta czerwona siewka będzie jednak jedną z później kwitnących. Pierwszy kwiat w pierwszym kwitnieniu miał ok. 23 cm średnicy i liczę na to, że na drugi rok pokaże całą swoją urodę .
Dzisiaj "pożegnałam" ostatniego kwiatka z liliowca "Bold Paint" :wit , ale "SC Starburst" jeszcze nie kończy....Chociaż tyle pozostało na wspomnienie lata.

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Małgosiu - bardzo proszę...pomysł sprawdzony, skuteczność 100%
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Witam.Jeszcze nie jest moje Panie tak że spadnie śnieg.Sporo jeszcze kwitnień,kwitną siewki tego roczne i proszę zobaczyć ile jeszcze pędów kwiatowych.Oby pogoda dopisała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Moi Drodzy.chciałbym pokazać coś co zapewne was zainteresuje.Mianowicie chciałbym pokazać sadzonkę sprowadzoną w kwietniu jako pojedynczą sadzonkę.Odpowiednie nawożenie pozwoliło by sadzonka rozrosła się super dobrze.Możliwość sprzedaży kilu sadzonek wymusiła na mnie podział rozbudowanej pięknie kępy,proszę zobaczyć jak rozbudowany jest system korzeniowy. ;:138 ;:3 :tan

Obrazek
Obrazek
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis FOTO cz.11

Post »

Tadeuszu, tylko należy Tobie pogratulować, tyle jeszcze kwitnących siewek i to tegorocznych. SUPER!!! ;:138 U mnie tylko jeszcze 4 siewki (ale zeszłoroczne) mają pąki kwiatowe. W tym roku miałam zbyt mało czasu, żeby systematycznie zasilać liliowce nawozami i stąd wyniki w kwitnieniu nie takie okazałe.
Przyznaję też, że imponujące jest jak bardzo rozrosła się Twoja sadzonka "Kiss of Paradise". Piszesz o odpowiednim nawożeniu, a czy możesz napisać, jak ono wyglądało ? Nawożenie nawozami Peters'a "Na Start" i "Foliar Feed" a potem "Bloosom Booster"?

Pozdrawiam
Małgosia
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”