Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witaj Grażyno.Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taka myśl, aby wszystkie liliowce przenieść do dużego tunelu foliowego i trzymać je w pojemnikach.-Lepsze kwiaty, lepsze zapylanie, lepsze dzielenie,itd.Gdybym tylko miał działkę przy domu z możliwością postawienia takiego tunelu.Mam działkę prawie cztery tysiące m2 ale pięć kilometrów od domu.I już to jest problem bo muszę tam dojechać,a co będzie jak w przyszłym roku zakwitnie trzy tysiące siewek.Aby zapylać będę musiał zabrać z ogrodu przy domu nie tylko pyłek ale ciąć całe kwiaty żeby wiedzieć z którego jest dany pyłek.Teraz biorę dwa trzy -to jeszcze zapamiętam co mam w ręku,a co dalej.Za moim ogrodem tylko przez uliczkę mam ogród sąsiadów też prawie cztery tysiące m2,ale niestety nie ma właścicieli.Dom się wali ogród stoi odłogiem a właściciele prawdopodobnie żyją z Tajkami w Tajlandii.Próby kontaktu z mojej strony z pełzły na niczym.A szkoda ;:14 ;:222 ;:223.Pozdrawiam Tadek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Tadeuszu, jak przeczytałam o keikach na liliowcach, to zaraz zaczęłam sprawdzać te kilka moich sztuk. I na jednym znalazłam na jednym pędzie nawet dwa keiki. Szkoda, że dopiero teraz. Zrobiłam tak, jak napisałeś i czekam, aż wypuszczą korzonki.
I mam pytanie, jak radzisz, posadzić od razu do ziemi w ogrodzie, czy do doniczki i trzymać w domu ?
Boję się , czy taka świeża sadzonka nie zginie mi przez zimę. A te keiki zawiązały się na jednym z sadzonych w zeszłym roku nowym liliowcu. Tylko nie bardzio kojarzę , którym. ;:223
Szkoda, że masz taki kłopot z odległością do pola z liliowcami. Sąsiedzkie nieużywane poletko bardzo by Ci się przydało.
:wit
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Krysiu daj keike do wody,jak wypuści korzonki to daj do doniczki dodaj ukorzeniacza.Niestety mamy już zimne noce ale dzień jest jeszcze piękny to sadzonki jeszcze urosną,możesz trzymać w domu ale w chłodnym miejscu,zapytaj Kogre,właśnie przezimowała tak keiki.Tadek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. ;:180
Już dwa dni moczą się w wodzie i jeden już wypuścił dwa korzonki długości około 1 cm.
Drugi jest znacznie mniejszy i na razie widać ledwo białą plamkę, chyba wypuszcza korzonek.
Szkoda, że nie zrobiłam tego miesiąc wcześniej.
A tak w ogóle, wracając do wcześniejszych Twoich porad, faktycznie, jak zaczęłam stosować odpowiednie
odżywki do liliowców od razu zaczęły robić postępy.
Wprawdzie żaden nie zakwitł z nowych siewek, ale wyraźnie nabrały objętości.
:wit
klio
500p
500p
Posty: 529
Od: 31 sie 2010, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Tadeuszu jesteś liliowcowym czarodziejem i wcale się nie zdziwię gdy u Ciebie będą kwitły nawet w styczniu :D .
Pozdrawiam. Krystyna.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Widzisz Tadek, tak to jest.
Jedni chcą pracować a nie mają gdzie a innym to wszystko zwisa a mają tyle miejsca na działalność.
Ja mam jeszcze mniej terenu niż Ty , więc i wykorzystane wszystko na maxa.
Ale piętra w ogrodzie zakładać nie będę. ;:306

Krysiu - zrób jak mówi Tadek.
Potrzymaj w cieple aż wypuszczą korzonki, posadż do doniczki a kiedy się przyjmą i zakorzenią najlepiej w chłodnym miejscu pozostaw do wiosny i mało podlewaj.
Jak nie masz gdzie trzymać to mogą zostać na dworze zadołowane przed zimą z doniczką, ale nadkryj butelką plastikową.
Powinny też wytrzymać do wiosny pod takim okryciem.
Keiki bardzo szybko się ukorzeniają, więc nie powinnaś mieć z tym problemu.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witaj Tadziu :wit
Wpisuję się by móc śledzić Twój niezwykle ciekawy wątek i skorzystać z Twoich rad odnośnie liliowców....te w grupie na poprzedniej stronie zapierają dech w piersiach....cudowne kwiaty....zresztą wszystkie Twoje liliowce wymiatają ;:oj
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witam
Tadeuszu, kwiaty dotarły szczęśliwie...piękne są ;:215 już posadzone, teraz pozostało tylko czekać na wiosnę
takie cudo się rozwinęło i cieszy moje oczka

Obrazek

Dziękuję bardzo ;:196
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

O... tak bywa.
Jedni Mają, a nie Korzystają. A Ci co Chcieliby mieć, nie mają skąd wziąć...choćby miejsce na rośliny...

O - ta w ręku, Powiadasz, że pachnie? To już trafia na listę przyszłych chciejstw ;:224
Trzy tysiące siewek - to już ogrom siewek.

Podziwiam i trzymam nadal kciuki za zapylanie i wysiewy.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witam.Nie tylko liliowce u mnie rosną,Mam sporo lilii ale jedna odmiana wyróżnia się.Jest nią lilia Szacherezada,nieprawdopodobny klon tej odmiany.Mam ją od kilkunastu lat,miała po 49 kwiatów na pędzie.Na fotkach pokazałem ile z jednej cebuli jest młodych cebul.parę lat wcześniej cebula z 49 kwiatami rozsypała się ale pozostałe ciągle się rozrastały.I tak dziś wyglądają te cebule.Największa ma 15 cm średnicy i 45 cm,obwodu :heja ;:138 :uszy
Nieprawdopodobny gigant,pozostałe zresztą nie są takie małe co widać na fotkach.Ciekawostką jest też to że lilie często łapią wirusa,a ta w najlepsze się tym nie martwi.Żeby je wykopać to musiałem wybrać ziemię pół metra głęboko i wyciągnąć wszystkie razem a następnie wypłukać całą ziemię.miałem dziś całe popołudnie zajęcie żeby je porozdzielać.Pozdrawiam Tadeusz


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1447
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witaj Tadeusz :wit
Też mam tę lilię ale moja przyrasta inaczej. W cebuli matecznej powstają nowe cebule. Dzieli się wewnątrz. Cebula tez jest bardzo duża, lilia zdrowa, ok. 1,6m, pachnąca obłednie na cały ogród. Ja swoją rozcinam ostrym nożem i tak dzielę. Moja nie tworzy żadnych cebulek przybyszowych. Jak to możliwe??? A może mamy różne lilie sprzedane pod tą samą nazwą?
jeśli możesz to wklej zdjecie swojej ilii, będzie można porównać :D
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witam serdecznie.Ewo muszę poszukać fotki z moją lilią 220 cm.Na razie pokażę liliowca kwitnącego dziś pierwszy raz w tym roku,straszny śpioch,ale za to niezwykle uroczy.Szkoda ze nie kwitł w sezonie amiałby co zapylać :heja ;:138

BEAUTIFUL REGINA-SMITH-HARRY2012,T/SEV,EM,RE,

Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1447
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Faktycznie przepiękny ten twój śpioch. Piękne kolory, takie słoneczne barwy lubię najbardziej i kształt ;:oj Śliczny !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”