Wertykulator pasywny do traktorka.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Jarek_Lodz
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wertykulator pasywny do traktorka.

Post »

Witam,

czy używał ktoś wertykulatora pasywnego (bez WOM/PTO) do traktorka ?
Czy wybiera/podbija filc ?
Może ktoś trafił na sieci film (lub może go zrobić) z działania takiego urządzenia ?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
Jarek
kazimierz35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lip 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator do traktorka.

Post »

Nie ja tego nie robiłem,ale nakłuwanie tak.Doczepiłem wał kolczatkę do traktorka a że był obciążony więc cięzki należało szukać pomocy.
Jadąc do przodu świetnie gorzej z cofaniem.Nie miałe sztywnego połączenia i cofanie było utrudnione.
A wertykulator mam elektryczny po włączeniu prowadzi nie tylko siebie ale i mnie po prostu rwie do przodu i tyle,a pochdzić bez wysiłku -to przyjemność.Dlatego nie szukałbym tzw. innego wyjścia.
Kazimierz35
Natomiast co do skoszonej trawy-niektóre wypowiedzi są moim zdaniem właściwe.Trawą zieloną świeżą wyściełamy wszelkie bruzdy i wolne pola.Także pod drzewami.Ponieważ ta trawa ma azot i ten przenika do gleby i to z bardzo pozytywnym skutkiem.Wszystko obok rośnie bujnie
i w dodatku ogranicza parowanie wilgoci z ziemi.
Natomiast kompostowanie trawy jest troche kłopotliwe.Ponieważ jest tam nadmiar azotu a brak węgla do właściwego rozkładu.Złozona sama bez dodatków ma tendencję do zakiszania .Ta kiszonke lubią kury kaczki nawet pies.A drugi etap składania ścietej trawy po skoszeniu i składowania bez dodatków - to spalenie się jej.Tak właśnie u mnie było.Temperatura tak podskoczyła że termometr taki zwykły zewnetrzy nie wytrzymał.Podejrzewam że było ok 80 st dlatego że skala kończyła sie na 60 a rtęc wypchnięta poza skale i już nie powrociła.
Dlatego ostrzegam przed .Zamiast rozłożonej trawy mam taką jak gdyby ją sparzył wodą ukropem.Potrzebna była woda aby ostudzić tą masę niestety musiałem wyjechać na pare dni i mam efekt. Więc dzielę tym co wiem a Was proszę o wiedzę również
Jarek_Lodz
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator do traktorka.

Post »

Fakt ze jak sie idzie tylko do przodu to jest OK.

Jednak widzialem w akcji (chyba) profesjonalnego ogrodnika i on jezdzil wertykulatorem w tyl i w przod. Przy jezdzie w tyl rwie o wiele wiecej. Jednak zajelo mi to caly weekend wiec stad szukam alternatywy.

Pozdrawiam
Jarek
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Wertykulator do traktorka.

Post »

Skoro jeździł w tył i w przód to widocznie miał słaby, elektryczny wertykulator :)

wertykulatorem jeździmy na krzyż i to powinno wystarczyć. Potem należy dobrze zebrać wyrwany filc.

Zdania zaczynamy wielką literą! pomid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”