Witam w moim egzotycznym świecie

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Krysiu dziekuje ;:180 Nie moge sie napatrzec jakie Ty cuda masz,a to zdjecie zbiorowe,o matuchno ile tego jest tam jest sporo ponad 40 doniczek ,jak Ty to wszystko zimujesz ;:oj Dziekuje ;:196 będę wracac ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Dorotko, jakoś do tej pory dawałam radę to wszystko poupychać. Tak jak już wcześniej pisałam samych cytrusów mam ponad 60 gatunków - każdy inny. Z tym że niektóre dopiero wiosną były ukorzeniane, ale ich na fotkach nie ma bo stoją w tunelu foliowym. One to właśnie muszą zimować w pokoju. Coraz bardziej się zastanawiam jak to tej zimy będzie bo parapety nie chcą się rozciągnąć ;:185 . A tu na dodatek dopadła mnie gorączka hojowa i w ciągu miesiąca, w zaskakującym tempie stałam się opiekunką ponad 40 epiphylum, 8 dischidii i 30 hoi ;:215 . I teraz nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać ;:oj - ale poszalałam ;:202 .
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Krysiu to ja tak poszalalam z hibiskusami-mam tego ponad 20 a to nie sa male roslinki i mimo mojego konserwatory-oranzeri to juz nie wiem gdzie pomieszcze datury ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Dorotko ;:306 , ale przecież ja nie mówiłam że to koniec moich podopiecznych ;:oj . U mnie też są 4 datury duże i 4 małe, oprócz tego skrętniki ( straciłam rachubę bo Iza mi przysłała całe pudło liści i ukorzeniam ), egzotyka jadalna, a o Hibiskusach to już nie wspomnę bo jest tego kupę. Do tego 2 duże palmy, kilka gatunków pieprzy, i wiele wiele innych ;:145 .
Właśnie przed chwilą żeśmy się śmiali że jak się to wszystko wniesie do domu to żeby się dostać z jednego pokoju do drugiego trzeba będzie zrobić most wiszący bo przejść po podłodze nie będzie jak ;:306 .
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Krysiu to ja czekam na zdjecia tego buszu ,juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc jak to wyglada na pokojach ;:108
u mnie tez innego badziewa jest sporo,wlasnie jutro kolezanka zabiera 5 ktore mi sie odlubialy :;230
hoji tez mam chyba z 15 ,fiolkow mase,storczykow kolo 20 a chcialoby sie wiecej ale gdzie to wsadzic ;:223
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

A widzisz, storczyki też mam i nawet z jednego akwarium zrobiłam sobie orchidarium. A jeszcze mam terrarium z agamą :;230 . Coś mi się zdaje że za bardzo szaleję i niedługo będę mieszkać w szałasie :;230 .
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Ja sie nad kupieniem jakiegos oswietlenia dla moich cytrusow zwlaszcza dla tych szczepionych i malych roslin ale nie bardzo rozumiem co ludziska pisza w tej kwesti bo sie zupelnie nie znam ;:223 ;:174
a w kwesti roslin to ciesze sie,ze pasiflory i fuksje zimuja na dworze :uszy
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Ja Ci w tym temacie też nie doradzę bo ciemna masa jestem. Zresztą, ja nie doświetlam cytrusów bo zimują w chłodzie. A maluchy dobrze sobie radzą na południowych oknach.
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Ja mam jedno poludniowe ,pod spodem grzejnik,i to okno w pokoju dziecka-za duze ryzyko ,mala ma czasem zapedy,do podlania,obejrzenia roslinki ;:185
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

No to faktycznie nie ma co ryzykować. Ja już nie mam tego problemu, ale muszę mieć oczy dokoła głowy jak wnuczki przychodzą ;:202 .
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2316
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Piękne ,niesamowite rosliny ;:oj zaznaczam wątek ,żeby cię nie zgubić :D
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Krysiu, masz niesamowitą kolekcję w tym swoim egzotycznym świecie ;:138
Też bardzo lubię rośliny egzotyczne, niestety nie dysponuję żadną oranżerią ani tunelem, a wnoszenie ciężkich donic do mieszkania lub piwnicy coraz bardziej mnie męczy.
Jednak, jak się widzi te wszystkie cudeńka trudno się oprzeć :D
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Beatko, zaglądaj :wit . Teraz będzie więcej czasu to porobię fotki, bo to co pokazałam to tylko jakiś tam procent.
Ewunia, oranżerii nie mam ;:185 . Tunel foliowy przeznaczyłam na kwiatki i od wiosny tam mieszkają. Potem część z nich jest eksmitowana na ogródek a zostają tylko Passiflory i małe sadzonki. O tym jak męczące jest targanie donic do domu nie musisz mi mówić bo zmagam się z tym co roku. Ale miłość do roślin jest silniejsza niż ból w plecach. Zresztą, jak tu nie kochać cytrusów za takie widoki.

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”