Kawon ( arbuz ) - część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Super!
A jak w smaku??
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
kamil211a
200p
200p
Posty: 413
Od: 17 sty 2014, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisko Dolne
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Bardzo słodki :)
Pasjonat olbrzymich warzyw, ostrych papryczek i wszystkiego co zielone
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

kamil211a

Nie wiem,może przeoczyłam ale nie doczytałam jaka to odmiana tego olbrzymiego arbuza.
Awatar użytkownika
kamil211a
200p
200p
Posty: 413
Od: 17 sty 2014, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisko Dolne
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Carolina Cross :)
Pasjonat olbrzymich warzyw, ostrych papryczek i wszystkiego co zielone
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Kamil!

Dzięki za odpowiedż.Ładnie nazywa się ta odmiana.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Kamil211a gdzie kupiłeś nasiona arbuza ?
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Przeczytałem około 80 stron (i tak mało jak na 5 części). Mam jedno pytanie:

Czy agrowłóknina będzie też dobra do tunelu foliowego? Jak tak to lepiej czarna czy biała? Widziałem tutaj jak ktoś dał agrowłókninę w miejscu, gdzie folia nie była cała tylko po bokach. Oczywiście wiem, że w nieosłoniętym gruncie agrowłóknina jest bardzo pomocna. Tak sobie myślałem, że jeśli znajdę miejsce na swoim ogródku to zrobię tunel foliowy, do którego dam same arbuzy + agrowłóknina. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł :)
grymel
50p
50p
Posty: 61
Od: 14 lut 2014, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Czy w grudniu wypada pisać o arbuzach?
W połowie maja coś tam napisałem o nich. W tym roku po raz pierwszy miałem odmianę Janosik. Później jakoś tak zapomniałem o ich uprawie. Rosły sobie razem z melonami (odm. Emir) i co ciekawe, jakoś nie konkurowały zbytnio ze sobą. Odmiany te można więc uprawiać współrzędnie. Jednak późne lato należało do melonów!
Janosik moim zdaniem okazał się nie do końca smaczną odmianą. Skarmiałem więc nim okoliczne dzieci i co ciekawe - im smakowały! Ja tam wolałem melony. Te jednak za długo nie udaje się przechować.

A jak jest z arbuzem Janosikiem?
Dziś rozkroiłem ostatniego. Pewno i do lutego by dotrwał, ale po wczorajszych "występach muzycznych" ;:136 ( kolęd było śpiewanie) smak mnie i moim gościom dzisiaj ku arbuzom się zwrócił, więc z domu na mróz go wyrzuciliśmy Obrazek, by się należycie schłodził!
Goście byli tym Janosikiem zachwyceni! Ja zaś gośćmi, bo lubię gości skarmiać nie do końca smacznym arbuzem. Jednak magia świąt, jak i magia koloru żółtego nakazywała gościom wyciągać rękę, po tego Janosika.
Sam owoc nie był wielki Obrazek Obrazek i też przesadzę twierdzeniem, że był nie smaczny. Był on jednak zdecydowanie gorszy od czerwonych arbuzów.
Czy posadzę Janosika w następnym roku? Tak, ale jako druga odmianę.
A przetrwał u kogoś jeszcze arbuz?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9611
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Z tego wynika,że arbuzy podobnie jak dynie nadają się do długiego przechowywania,czego nie można powiedzieć o melonach,te szybko przejrzewają.Moje arbuzy( sugar baby) były miejscami watowate,oczywiście nie wszystkie.Zastanawia mnie ta watowatość,może to jakiś niedobór ?
Awatar użytkownika
PRZEMOG
100p
100p
Posty: 133
Od: 3 sty 2014, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Musiałeś mieć ich dość dużo skoro przetrwały aż do tej pory,
swoją drogą to cenna wskazówka że można je przechowywać tak długo dla kogoś takiego jak ja kto dopiero na zamiar zacząć uprawę (zabawę) z arbuzem!! :-D :lol:
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

kama_80 pisze:Kawony kawony i po kawonach. Jak wyrabiacie pole pod przyszłoroczne nasadzenia?

Mąż mnie przeklina bo się uparłam na zwykły obornik a wiadomo że trochę zachodu z nim by miał. Aktualnie na starym zagonku rośnie łubin i gorczyca. Zresztą na większości pola rośnie łubin, gorczyca, żyto i przypadkowo posiany len. Kawony planuję posadzić po korzeniowych i tu pytanie co jeszcze można zrobić szykując się na przyszły rok. Stosujecie obornik granulowany? Teściowa mówi mi żebym zakupiła kurzak ale biorąc pod uwagę że kurzak pewnie pochodzi z farm a w kupie będzie masę antybiotyków i hormonów to jakoś spada jakość tego kurzaka. Może miałabym dostęp do przerobionego końskiego z pobliskiej pieczarkarni...

Nie wiem czy autor tego postu tu jeszcze wchodzi, ale pieczarkarnię odradzam, nawet gdyby był tam obornik koński a w dzisiejszych czasach obornika końskiego nie stosuje się pod pieczarki. Wrzuć w google hodowlę pieczarek to włos na głowie Ci się zjezy... kupiłam takie podłoże, wszystko na nim bujało, pomidory porosły mi w liście... potem poczytałam co tam jest... weź też pod uwagę, że wrzucają tam wszelkie odpady po dezynfekcji pomieszczeń, sama chemia, tfuj... jak obornik to tylko od gospodarza, no chyba że nie zależy nam na ekologicznych uprawach.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Ja w sklepach u nas w mieście nie mogę namierzyć żółtego arbuza,a moja córcia tak o nim marzy.Która firma pakuje "Janosika"?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Gdzieś widziałem, że od Legutko były.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”