Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
lutekjurek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 12 mar 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Mam watpliwości czy ja to dobrze widzę -aktinidia ostrolistna WEIKI żeńska ? Taką miałem zakupić i wsadzić wiosna , teraz czytam że WEIKI to odmiana męska ... Obrazek Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Weiki może być taka lub taka. Dżęder znaczy się.
lutekjurek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 12 mar 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Czyli nasz zakup uzależniony jest od solidności pracownika szkółki... Ale w sklepie ogrodniczym sam widziałem jak klient podniósł leżącą na ziemi etykietke i wetknął w doniczkę nie zastanawiając się czy z tej doniczki wypadła.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Kiwi

Post »

Ja przekonałem się na własnej skórze,że pomyłki z opisem roślin w sklepach ogrodniczych niestety się zdarzają .Kupiłem kilka lat temu 3 odmiany aktinidii arguta +zapyłacz.W tym roku okazało się że mam 4 żeńskie .Wielka szkoda,bo aktinidie ładnie kwitły,ale bez zapalenia nic się nie utrzymało.Zresztą nie tylko na aktinidiach oszukano mnie w ten sposób.
Srebrnygaj
100p
100p
Posty: 103
Od: 14 lut 2014, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kiwi

Post »

Mnie się udało. Kiwi mam klika lat i co roku owocuje.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3789
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Kiwi

Post »

To gratulacje! Może jeszcze ktoś ma w ogrodzie to egzotyczne pnącze?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
lutekjurek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 12 mar 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Dr Szymanowski. A.kolomikta Obrazek
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3789
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Kiwi

Post »

Actinidia kolomikta aktinidia pstrolistna To nie o niej jest temat. Temat jest o innym pnączu które rodzi owoce zwane kiwi.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
lutekjurek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 12 mar 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Przepraszam , nie skojarzyłem . Nie potrafię też wycofać swoich postów.
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kiwi

Post »

seedkris pisze:To gratulacje! Może jeszcze ktoś ma w ogrodzie to egzotyczne pnącze?
Ja mam.Zostały po poprzednikach.Nie wiedziałabym,co mam,gdyby nie zachowana jedna etykieta.Niestety nie wiem,jakie są pozostałe dwa pnącza,bo jeden z pewnością jest męski.Przesadziłam je za domek,niestety w upały,więc straciły wszystkie liście.Pozostało mi je przyciąć.Zobaczę,czy przeżyją zimę i czy coś z nich będzie.Mają dobrze rozbudowany system korzeniowy,szkoda by było,gdyby się zmarnowały.
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiwi

Post »

Ja niestety nie mam tyle szczęścia bo kiwi mi się nie przyjęło i walcze z tym co roku aby wreszcie się udało. Tym bardziej Wam gratuluje,a u mnie nie wiem od czego to zależy,może niewłaściwe pH gleby albo przemrazły.
regulamin forum
tomest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 gru 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Posadziłem wiosną 2014 pięć odmian A. ostrolistnej: Jumbo, Geneva, Ananasnaja, Issai i zapylacz Male. Wzrost mają silny. U znajomego widziałem i jadłem owoce (Geneva) i powiem, że nic specjalnego, takie małe kiwi o grubej skórce, może jak lepiej dojrzeje, to jest lepsze. No i właśnie wielkość mizerna ok. 3 cm - w sklepie są dużo większe. Myślę, że sensownie by było uzyskać siewki z nasion kiwi kupowanych w sklepie i wsadzić do tunelu lub na południową ścianę, a na zimę okrywać ziemią lub włókniną - tak jak wrażliwe na mróz odmiany winorośli. Najlepiej żeby trafić na wczesne odmiany, aby u nas zdążyły dojrzeć.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Kiwi

Post »

Widać kolego tomest, że nawet nie zadałeś sobie trudu, aby choć trochę zaznajomić się z tematem.Ten wątek poświęcony jest wielkowocowym gatunkom kiwi(a.chinensis, a.deliciosa), do których aktinidia arguta się nie zalicza.Ja mam 8 odmian żeńskich a.arguta+zapylacze , do tego 1 odmianę a. Kolomikta, ale do wypowiadania na temat tych odmian są osobne wątki.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”