Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1103
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Mój ogród miał w tym roku duże opóźnienia, kukurydza też, dlatego posiałam ją do spinanych doniczek bez dna w tunelu(chyba już w czerwcu), a jak miały po kilka (naście) cm delikatnie przesadziłam do ogrodu. Dzięki temu zdążyły prawie wszystkie dojrzeć i ptaki nie przetrzebiły wysianych nasion.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Też miałem opóźnienie. Dostało się głównie dyniowatym i fasoli. Kukurydza rosła bezproblemowo. :)
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ja w tym roku trzy razy siałam i zebrałam 4 kolby do zjedzenia i 2 na nasiona tyle zbiorów... W nastepnym roku też spróbuję zasiać do doniczek i przesadzić bo jest wieksza kontrola.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ja posiałam kukurydzę wzdłuż płotu , ale od zewnętrznej strony działki . Nasiona dostałam od sąsiada , rolnika , który sieje kukurydzę na pasze dla zwierząt . U mnie kukrydza miała przede wszystkim osłaniać ogród przed wśibskimi grzybiarzami / grzybów w tym roku nie było i grzybiarzy też nie / , a jesienią karmą dla ptaków . Posadziłam też przy niej fasolę tyczną i ten patent się sprawdził .
Jesienią gdy kolby zaczęły dojrzewać fajnie było patrzeć jak urzędują na niej ptaki , przychodziły jakieś gryzonie . Jednym słowem biznes się kręcił , niestety nie za długo , bo którejś nocy przyszły dziki i było po zabawie . Położyły dokładnie wszystkie rośliny i wyjadły kolby . Fasola była już zebrana .
W przyszłym roku zrobię tak samo , a co niech też mają dożynki .

Pozdrawiam . Beata . :wit
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Witam :wit Chciałby zapytać o jedną rzecz. Mianowicie, czy kolby kukurydzy na pop-corn można jeść również zwyczajnie, po ugotowaniu w wodzie :?:
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Zjeść można, na pewno nie będzie trująca. Ale będzie mało i mniej smacznie.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Wg mnie, będziesz się męczyć bardziej niż kosztować. Zbut małe ziarna i inny skład substancji odżywczych.
thiago
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 lip 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

a zwykła pasterwka np. koński ząb?
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ojj, to szkoda :? A jakie jest prawdopodobieństwo skrzyżowania się dwóch odmian, w moim przypadku Wazy i na pop-corn :?: Oczywiście, jeśli grupy roślin będą rosły od siebie w odległości ponad 8 metrów, nawet nie w linii prostej, przegrodzone m.i. wysokimi krzakami pomidorów, cukini?
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Różne rodzaje kukurydzy powinny być w odległości od siebie 500m, więc wydaje mi się, że mając odległość tylko 8m wyjdzie z tego coś dziwnego. Waza to kukurydza cukrowa a tamta pękająca.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Hm, no a gdyby tak jedną odmianę odgrodzić od reszty grządek jakimś parawanem z np. agrowłókniy :?:
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Te odległości dotyczą upraw wielkoobszarowych, gdzie ilość pyłku jak i jego stężenie jest duże i prawdopodobieństwo skrzyżowania odpowiednio większe.
Michale, czy Ty martwisz się o przepylenie, bo chcesz uprawiać kukurydzę na ziarno przeznaczone do dalszego siewu?
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Cóż, jeśli chodzi o Wazę to myślę, że najrozsądniej będzie kupować co roku "czyste nasiona" :wink: Z kukurydzy na pop-corn chciałbym jednak zbierać nasiona.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”